VLC Player 2.0 hazır! İndirin!

VLC'nin yeni sürümü indirmeye sunuldu... İşte yeni VLC 2.0'ın yenilikleri ve indirme bağlantısı!

VLC Player 2.0 hazır! İndirin!

Hemen her video formatını oynatabilmesiyle tanınan ve ücretsiz olan VLC Player'ın nihayet yeni sürümü kullanıcılara sunuldu.

Peki VLC 2.0 ile ne değişiyor? Aslında değişimin en büyüğünü Mac kullanıcıları hissedecek; zira yıllardır Mac kullanıcıları VLC Player'ı Windows 95'in kullanıcı arabimiyle kullanmak durumunda kalıyordu. Bu yeni sürümle artık Apple'ın temasına daha uygun bir hale gelen VLC Player ile videoyu yazılımın pencresine sürükleyerek oynatabiliyorsunuz.

Çok çekirdek CPU ve GPU ince ayarıyla beraber yeni HD formatları ve iyileştirilmiş video filtreleriyle VLC 2.0'yi ücretsiz olarak bu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Programın eski sürümü kurulu ise zaten güncelleme olarak indirir bunu

Herkeze hitap eden kuşkusuz en iyi video oynatıcısı...

İndirdim fakat hemen kaldırdım.Program hala Türkçe altyazıları düzgün gösteremiyor.Filmlerin renkleri de solgun görünüyor.Favorim her zaman MPC olmaya devam edecek.

media player classic'ten fazlası var mıdır? ikisini de kullanan biri yorum yapabilir mi?

Media player classic'ten fazlası olsa ne yazar.Benim kullanmadığım oynatıcı kalmadı.VLC ve diğerleri hala tüm formatları açamıyorlar.Oysa MPC K-lite kodeki full kurarsanız tüm formatlarda sorunsuzdur.Ayrıca filmlerdeki görüntü kalitesi MPC de mükemmel düzeyde.

indirdim kurdum yok eskisi 1.11 daha güzel görüntüyü düzeltmemişler sırf ses % 400 yapılabiliyor diye bilgisyarımda bu oynatıcı :)
ahh bundaki ses splash pro da olsa var ya

media player clasic kodek ister oysa vlc playerın içinde kodekler dahildir.Ayrıca isteğe bağlı olarak sistem kodeklerinide kullanabilirsiniz.Ayrıca bu sürümde gpu hızlandırması gelmiştir.

Ubuntu için daha bekliyoruz 2.0 ı

media player classic vlc ile yarışamaz bile. bu alanda en iyisi vlc. bu programı kullanmayı bilmediğin için alt yazıları göstermiyordur. sorun programda değil sen de. altyazılar konusunda en iyi programa altyazıları göstermiyo dedin yaa gerçekten çok bilgilisin

arkadaşlar ne media player i ne mpc si. saçmalayın lütfen. alanında en iyi program olan vlc ile hiçbiri yarışamaz. codec derdi yok hd video oynatabiliyor int de yarım kalan indirmeleri oynatıyor oynatamadığı video formatı neredeyse hiç yok. üstelik sade görnümüyle insanı yormuyor. alt yazı sorunu olan arkadaşlar için söylüyorum seçenekler kısmından altyazı dilini türkçe İSO olarak seçiniz mi sorun düzelir

altyazı için seçenekler altayzı dili türkçe iso. kesinlikle harika bir program hızlı ve kaliteli

İndirdim fakat hemen kaldırdım.Program hala Türkçe altyazıları düzgün gösteremiyor.Filmlerin renkleri de solgun görünüyor.Favorim her zaman MPC olmaya devam edecek.
---------------------------------------------------------------------------------
Türkçe altyazıları düzgün görmek için Araçlar/Seçenekler menüsünü açın. Altyazı ve EÜG sekmesinde, Varsayılan Kodlama seçeneğini "Türkçe (ISO 8859-9)" olarak değiştirin. Programı kapatıp yeniden açtığınızda, artık Türkçe altyazıları düzgün gösterecektir.

Bende 1.1 sürümü yüklü güncelle dedim. yeni sürüm yok dedi burdan indirdim.

vlc türkçe alt yazıları gösterebiliyor. Nasıl mı:

Öncelikle yönetici moduyla vlc yi açın. Daha sonra Araçlar ==> Seçenekler e tıklayın.

Altyazı ve EÜG yazan yere tıklayın. Sağ taraftaki Varsayılan Kodlama yazan yerde Türkçe'yi seçin. İki tane tükçe kodlaması var. İkisinden birini seçin. :)

Kaydet deyip çıkın.
Vlc yi de kapatıp tekrar açın.

Şimdi türkçe altyazıları kusursuz gösterecektir.

altyazı da Türkçe karakter sorunun çözümü için yapılması gereken tek şey alt yazı dosyasının ismini çift tırnak için .srt olarak kaydetmek ve ardından notepad ile açıp farklı kaydet dedikten sonra kodlama biçimini ANSI den utf-8 e getirmek misal : "godfather2.srt"

eski sürümü bunu görmüyor o yüzden güncelleme olmuyor burdan indirin

İndirdim fakat hemen kaldırdım.Program hala Türkçe altyazıları düzgün gösteremiyor.Filmlerin renkleri de solgun görünüyor.Favorim her zaman MPC olmaya devam edecek.

-----------------------------------------------------------------------------

Düzgün göstermesi için ayar yapıcaksın seçeneklerden altyazılara gir altyazı dilinde türkçe (windows 1254) yap düzelir Vlc windows dilini batı avrupa şeklinde algılıyor ondan düzgün gösteremiyor şimdi çözdüm olayı :)))

türkçe altyazı programla alakalı değildir altyazı metninin kodlamasını utf8 olarak değiştirirseniz altyazılar düzgün görünecektir

Alıntı:
""media player classic'ten fazlası var mıdır? ikisini de kullanan biri yorum yapabilir mi""

VLCPlayer + BSPlayer harika bir ikilidir. mpc yi ise at gitsin. VLC, mpc nin güncel olduğunda bile oynatamadığı videoları çok rahatlıkla oynatır. Şimdiye kadar VLC Player, BS Player, KMPlayer, media player, mpc vs. vs. onlarcasını denedim. 1 numara kesinlikle VLCPlayer dır. Harici ses arttırma, kullanışlı ses-renk denetimleri, logo ekleme çıkarma, eğme-bükme vs. vs.

cok fazla hatasi var.
SPlayerin yerini en krali bile tutamaz.!

Diğer medya oynatıcılarında olmayan bir özelliği daha var, oda videodan fotoğraf çekebilmesi.Videoyu izlerken en beğendiğiniz sahneden tek kare fotoğraf alabilirsiniz.Ben en çok bu özelliğini seviyorum :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play