VMware Türkiye'de hızla büyüyor!

Sanallaştırma ve bulut altyapısı alanında önde gelen VMware, Türkiye'de hızla büyümeye devam ediyor!

Sanallaştırma ve bulut altyapısı alanında önde gelen VMware, 1 Nisan itibariyle Ankara'da açılacak olan yeni ofisi ile Türkiye'deki büyümesini sürdürüyor. Kamu sektörü ve özel sektörün bulut bilişim talepleri arttıkça, VMware de bölgedeki varlığını güçlendiriyor. Pazar baskıları kurumları servis sunma ve son kullanıcıları da tüketme konularında daha çevik olmaya itiyor. VMware'in planları, kurumların maliyetlerini kontrol altına almak ve daha etkin olmak için her geçen gün bulut bilişime daha fazla yöneldikleri dönemde hayata geçiyor.

IDC'ye göre Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde kurumların servis sağlayıcı bulutu hizmetlerine yapacakların harcamanın 2014 yılında 18,8 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.* Bu öngörü, kurumların bilgiişlem bölümlerinden daha hızlı yanıt süreleri, daha düşük maliyetler ve daha fazla esneklik istedikleri bir dönemde geliyor. Bulut bilişim kurumların kendi mevcut altyapılarını ölçeklenebilir bir biçimde, ihtiyaç duyduklarında istedikleri gibi kullanmalarına olanak tanıyan, bilgi teknolojilerinin hizmet olarak sunulduğu yeni bir yaklaşım.

Bulut bilişim, bilgiişlem bölümlerinin zaman içinde gelişen, bilgiişlem uygulamaları yaratma ve son kullanıcıların hızla artan cihaz yelpazesinde hizmetleri tüketme yollarını değiştiren iş yaşamının ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunma biçimini değiştiriyor. Bulut bilişimin bilgiişlemle ilgili herşeyi değiştirme potansiyeli bulunuyor. Bu da büyük ölçekli kurumlara ve KOBİ'lere iş gereksinimlerine akıllı ve dinamik bir biçimde yanıt vererek rekabet avantajı yaratma olanağı tanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bulut mu?
Kotalı internet mi?
Adil kullanım hakkı mı?

Türkiye yi sevdikleri için mi?
Genç nüfusun ciddi derecede fazla olduğu bir ülkenin pazarında yer almak için mi?
:) ikisi içinde olabilir ...
Zaman gösterecektir.

bu bulut bilişim türkiyede hangi işlere bakılıyo neden devamlı reklamı yapılıyo açıklayacak varmı

valla ben gordum bunu kullanan yazilimi. trabzonda otobus duraklarinda bulunan lcd ekranlar vmware ile kontrol ediliyor uzaktan :)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
VMware Türkiye'de hızla büyüyor!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir