Vodafone 3G tarifesini açıkladı

Vodafone, uzun zamandır beklenen 3G tarifelerini nihayet açıkladı. İşte Vodafone'un 3G fiyatları...

Vodafone 3G tarifesini açıkladı

Avea ve Turkcell'den sonra nihayet Vodafone da 3G tarifesini açıkladı. Yapılan açıklamada görüntülü konuşmalar için herhangi bir ilave ücret alınmayacağının altı özellikle çizilirken, cep telefonlarıyla gerçekleştirilen konuşmalarla görüntülü görüşmenin aynı tarifeden ücretlendireceği ifade edildi.

Uzun zamandır merakla beklenen Vodafon 3G paketleri ve fiyatları ise şöyle:

Ön ödemeli abonelikler(Kontörle kullanım)
Tarife Hız Ücret Kota aşım ücreti
Standart tarife 1Mbps'ye kadar 150KB'ı 1 Kontör Kota aşımı yok kullanılan veri kadar ödeme
Aylık 250 MB 1 Mbps'ye kadar 70 kontör 100 MB'ı 35 kontör
Aylık 1 GB 7.2 Mbps'ye kadar 175 kontör 100 MB'ı 35 kontör
Günlük limitsiz 7.2 Mbps'ye kadar 35 kontör 250 MB Adil kullanım sınırı sonra 128 Kbps'ye kadar
Faturalı abonelikler
Tarife Hız Ücret Kota aşım ücreti
Standart tarife 1Mbps'ye kadar 100 KB'ı 9 Kuruş Kota aşımı yok kullanılan veri kadar ödeme
Aylık 250 MB 1 Mbps'ye kadar 10 TL 100 MB'ı 5 TL
Aylık 1 GB 7.2 Mbps'ye kadar 30 TL 100 MB'ı 5 TL
Aylık 3GB 7.2 Mbps'ye kadar 50 TL 100 MB'ı 5 TL
Günlük limitsiz 7.2 Mbps'ye kadar 5 TL 250 MB Adil kullanım sınırı sonra 128 Kbps'ye kadar

Vodafone Mobil TV ''Standart Paketi''ni kullanmak isteyen Vodafone aboneleri ayda 5 lira karşılığında ulusal kanalların yanı sıra haber ve çocuk kanallarını da izleyebilecekler. Aynı şekilde spor ve eğlence yayınlarını için de 5 liralık bir paket var. Ve iki paketi bir arada sunan "Süper Paket"e 10 lira yerine 7.5 liraya abone olmak mümkün.

CHIP Online notu: 3G hakkında bilmek istediğiniz her şey sizler için hazırladığımız özel dosyada sizleri bekliyor!

Hangi 3G telefonu tercih etmeli? İşte şu anda en çok ilgi gören 3G telefonlar...

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 46 Yorum

bu ne ya donumuza kadar alıcaklar heriflere bak 175 kontör diyo enayimiz olm biz

fiyatlar çok faiş

türkcell bunlardan acık ara ucuzzz

bugün açıklama yaptı vodafon genel müdür yardımcısı: "en ucuz tarife bizde olacak" bu mu en ucuz tarifexD

7.2 Mbps kadar aylık sınırsız paketin fiyatı 150 TL oluyor . Benim evdeki int 8 Mbps kadar sınırsız 50 . Ttnete devam hiçbir oparetör ucuz deil . En ucuzunda da sınırsız yok :(

bu operatörler galiba birbirleriyle anlaşmalı :S
ayrıca hepsinin idolü ttnet

diğer operatörlerden farkı limitisz bağlantı seçeneği olması. ama onunda fiyatı fahiş..

her operatör kendinde avantajlı bir taraf kazandırmış hiç demedilerki bu insanlar rahat rahat internete girsin. Benim babam memur ayda ancak 100 kontör alıyorum bu paketler beni aşar, ancak zenginler alır

internet fiyatları pahalı fakat Mobil TV vb. hizmetler in fiyatı bence uygun.

hayal kırıklığı. ttnet'in ekmeğine yağ sürdünüz sayın vodafon yöneticileri.

bu fiyatlar yakında düşer çünkü 3 firma rekabet etmek zorunda o yüzden bu fiyatlar 5-6 aylık fiyatlar ondan sonra bu fiyatlar düşer.fiyatlar türktelekoma göre pahalı ama bu hizmetle her yerde internete girebilceksin pc başında olmadan.operatörler birbiriyle az da olsa anlaşmalı şimdilik ama ulaştırma bakanlığıda fiyat tarifelerini onaylıyor türktelekomu düşünüyor iflas etmesin diye.bence iflas etsede olur türktelekom nede olsa ülkemizin şirketi değil artık yabancıların.

Tarifeler çok pahalı kullanmayacağım 3G falan.

Turkcell en fazla kazıgı atar diye umuyordum ama en uygunu o gibi ilginc. ayrıca bu 3g kullanmasamda ben işime yarayacak böylece ttnet adsl fiyatlarını indirmek zorunda kalacak oh olsun rekabet iyidir. Fakat rekabet etcek adam az. turkcell, tt, vodofone 3 firma kapısıyor. Ben telefon baglantısını kapatıp interneti kullanabilecegimiz yasayı bekliyorum.

Vodafone fiyatları diğerlerine nazaran iyi. Ayrıca -pahalıda olsa- sınırsız paketi dolaylı olarak sunan tek operatör. Fırsatını bulup vodafona geçmek gerekecek sanırım. Allahdan numarayı taşıyabiliyoruz.

Ttnet 8gb 50 lira ve sınırsız diyenler. Geçin 15gb sinırınida öyle yazın. Hem o 8gb değil 8gb'a kadar. Yani ttnet canı isterse 2gb da verebilir. Bence sınırsızı türkiye şartları için mantıklıya biraz yakın.

yazık... hepsi tuzak alın 3g nizi naparsanız yapın
avantajı dezavantaj yaptınız

mukkemmel tek kelımeyle ama fiyatlar bıraz ucuk

Vodafonu günlük limitsiz tarifesi için tebrik ediyorum. Pahalı ama en azından aralarında en cesaretlisi vodafone çıktı.
Belki başlangıçta bütün aboneler 3g li olamıyacağı için limitsiz tarifeler sunabilirler ama bi şekilde limitlemek zorundalar. Çünkü altyapı her ne kadar en son teknolojide olsa mobil internetin kapasitesi bir yerden sonra limitsiz kullanımı karşılayamayacaktır.

3G nin ADSL ye rakip olabilmesini çok uuyordum ama görünüşe göre bu zaman alacak. Gerçek anlamda ttnet in ADSL hizmetine rakip olabilecek hizmet olarak şu anda sadece tellcom'um fiber optik altyapılı interneti olarak görüyorum. Umarım çok kısa zamanda alt yapı çalışmalarını tüm Türkiye ye ulaştırabilirler.

aylık 150 tl bir internete veremem yazık günah

Bence en avantajlısı şu anlık vodafone. Aylık hesap yaparsanız, 7.2 megabite kadar, sınırsız, mobil, istediğiniz yerde, sadece batarya ömrünüz sınırları içinde internet aylık 150 YTL. Tek avantajı telefon hattı gibi sabit bir yere bağlı kalmak zorunda olmamak. Bence teKeloma dişli rakip olacaksa vodafone olur bu mobil internette. Sınırsız paket şu an için sadece vodafone'da ve ben denemeyi düşünmğyor değilim.

bence 3G beklenen den çokdaha az ilgi görecek çünkü çok geç geldi

bunun neresi ucuz yahu.50 liraya 3 gb limitli interneti başka br ülkede vermeye kalksanız sizi sallandırırlar.

1-Üç operatörde normal konuşma ücretiyle aynı fiyat diyor ama hangi tarifenin nörmal ücreti anlamış değilim. Tam bir fiyat bildirlerse de anlasak
2-İngiltere de ve Kıbrıs'ta olan arkadaşlarım hızın başlarda iyi olduğunu ama kullanıcı sayısı ve kişi başı kullanım sürelerinin uzamasıyla hızın çok düştüğünü söylüyor. Nasıl TTNET'in 8mb ye kadar deyip 2-3 mbyi görmeyen hızları gibi vaad edilen hızları 3G de de göremeyebiliriz.(ki umarım bizde böyle olmaz).
3-Vodafone 250 mb 10 lira olan tarife ile diğerlerine fark atmış. Avea 8 lira ve Turkcell 100 mb 9.30 lira tarifesi sunarken vodafone neredeyse aynı fiyata 250 mb sunmuş.
Ancak 1GB ve 3GB paketlerde kusura bakmasın Türkcell en ucuzu gibi duruyor. Dünya devi diye reklam yapmak kolay ama fiyatlarda da bu devliği göstermesini beklerdik Vodafone'dan.
4-Ancak hız konusunda en iddaalı olanın Türkcell olduğuna inanmaktayım. Çünkü en iyi frekans aralığı ve dolayısiyle santrale en uzak noktadan erişimde Türkcell'e ait olacak. diğer operatörler paraya kıyıp daha fazla yansıtıcı dikmezse tabi.
5-Anlamadığım bir nokta ayda verilecek 5 lira karşılığında telefizyona başka para vermeyecek miyiz? Yoksa 5 lira + alınan verinin parasını mı ödeyeceğiz? Eğer ikinci şık ise televizyon izlemekte çok pahalıya gelir.
6-Başka operatöre geçerek TTNET'ten kurtulduk ama Türk Telekom'dan kurtulamadık. Bu fiyatlarla Adsl'yi bırakıp 3G'ye geçmek özellikle masaüstleri için çok pahalıya gelir.

100 MB 35 kontör. Ben bu tarifeye geçerim heralde. Geçen ay 35 kontörler 3,5 MB girebiliyoduk.

Maddi imkanı iyi olup her zaman kablosuz internet kullanmak isteyenler için kotasız tarife akıllıca olmuş. Gerisi fos.

Günlük limitsiz 1 Lira, yani ayda 30 lira olup, 4 veya 6 mbit hızında olması kabul edilebilirdi. Bu açıklanan fiyatlara büyük tepki gösterilmeli, internet bir ihtiyaçtır.

Ben bu işi sevmedim O kadar reklamı bu fiyatlar içinmi yaptınız. Halkımızın Maddi durmu ortadayken öyle fahiş fiyatlarla kimse kullanmaz 3G falan, Neymiş vodafone yapılan testlerde 28,8 mbit hızına erişmiş fakat tarifede en fazla 7,2 mbit var hem kotayla bu hızlar ters orantılıdır. sınırsız içinde ayda kimse 150 tl ödemez, Yazıklar olsun Telekom zihniyetine uyan tüm operatörlere, Başkada bişey sölemem.. :(

sınırsız dedigi paket 250 mb lik adil kullanım hakkı var onu geçtitekn sonra hız 128 kbit e düşüyor.

http://www.vodafone.com.tr/Internet/faturali-gunluk-internet-tarifesi.php

ev kullanıcılarına hitap etmez bunlar tatilde anca sörf için ideal yine adsl e muhtacız.

aylik limitsiz diye bir sey yokki
gunluk limitsiz var.. eger ben dogru anladiysam limitsizi kullandigimiz gun 5 tl verecegiz.. ne indirirsek indirecegiz sonra birdaha kullanana kadar odemeyecegiz..

ya cok mu pembe bir düs oldu benimkisi :P

"Günlük limitsiz 7.2 Mbps'ye kadar 5 TL Kotasız "
30 * 5=150 TL

Amma ucuzmuş.

Günlük sınırsız kullanım bazı durumlarda gereksiz olabilir mesela şehiriçinde WiFi adaptörü olan cep telefonu veya laptoplar için kablosuz internet hizmeti olan cafeye gidip çay veya gazozunu yudumlarken sınırsız internet ücretsiz kullanılabilir :)

yaaaaaaaaaaa böyle işte beklettiler, heyacanlandırdılar, bilmem adsl den turtulacağız dediler ama görünen o ki kazın ayağı hiçte öyle değilmiş :'(

3G Mİ? BU FİYATLARLA OLMAZ BİZİM İŞİNİZ.

ÜZGÜNÜM AMA TTNET ADSL FOREWER

günlük limitsiz 5 tl ve 250 mb adli kullanım limitli he abonelerinle iyi maytap geçiyorsun vodafone aferin aynen böyle devam abone kaybına da devam bu zihniyete müstehak

TTnet gönlünü rahat tut. Sana rakip olabilecek bir 3G tarifesi yok. Kazıklamaya devam TTnet.

cennet türkiyede cehennem işkencesine devam
150 liraya 3g 45liraya adsl
bide aylık kazancı bi türkün 5 katı olan avrupaya bakıyoruz 1 kilo kesme şeker fiyatına internet ne diyim cennette yaşamanın bedeli bu olsa gerek yada biz cehennemde yaşarken isimde anlam kayması olup cennetle cehennem yer degiştirmiş...


biz türk telekom`dan şikayet ediyorduk türk telekomdan daha kötüsü vodafone selim varmışta haberimiz yokmuş!

ASLINDA BEKLEMEK LAZIM GİTTİKÇE UCUZLAYACAK SANIRIM ÇÜNKÜ TEKNOLOJİ YAYGINLAŞTIKÇA UCUZLAR. TABİİKİ REKABET DE FİYATLARI İNDİRECEKTİR.

Bunlarin bu fiyatına esekler karganin ucak fikarasi geliyor
acaba bunlar ucmayi biliyormu :))

Vodafone en ucuz tarife bizde olacak demişti. Bu mudur yahu en ucuz dedikleri...

Vodafone en ucuz tarife bizde olacak demişti. Bu mudur yahu en ucuz dedikleri...
------------------------------------------------------------------------------
tabi arakadaşım öyle ucuzki sadece akıllılar görebiliyor!
10 gb veri indirmek 900.000 100 gb veri indirsen 9 milyon tl fatura ödemek zorundasın
yokmu daha ucuzu dersen o zaman günlük 5 tl ödeyerek yani ayda 150 tl ödeyerek 250 kb internette sürünüyorsun (buda iddia edilen hız ancak yapılan testte 7 mbit iddia edien hızda gerçekte 120 kb download yapabiliyorsun)

"Adil kullanım sınırı" Desenize sistemimiz uygun değil fazla yüklenmeyi kaldırmıyor. Ben günlük limitsiz alacağım 250 MB dan sonra hızım 128 Kbps düşecek Adalet bu olsa gerek Parayı alırken adalet Hizmet vermeye gelince Adil kullanım sınırı...

Vodofone Kullanıcısı Olaarak Şimdilik Bekleyeceyim Bir Kaç Ay Sonra Fiyatlar Yarıya İnecek adım gibi eminim :)

aldım pişmanım almaz olaydım

arkadaşlar hiç vodafone 3G+ filan düşünmeyin ne interneti internet ne hızı hız üstüne üslük 3g modem almak zorunda iseniz büyük bir kazıkta ordan yediniz demektir. Vodafonun şuan da sadece telefonları yani yavaş bağlantıları ite-kaka da olsa idare eden bir alt yapısı var. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Eğer o kadar kaliteli olsaydı bu kadar ucuz ve bu kadar limitsiz olabilirmiydi???

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir