Vodafone Vakfı'ndan engelsiz yaşam merkezi

Vodafone, Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini Kaş'ta açtı.

Vodafone Vakfı'ndan engelsiz yaşam merkezi

Türkiye Vodafone Vakfı "Teknoloji Hayatın Hizmetinde" vizyonuyla engelli bireylere yönelik hayata geçirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Engellilerin hayata eşit katılımı için 2008 yılında Düşler Kulübü'nü kurarak bu alanda çok sayıda projeye imza atan Vakıf, Düşler Kulübü çatısı altındaki Düşler Akademisi'ne İstanbul Ataşehir'den sonra bir merkez daha kazandırdı. Antalya'nın Kaş beldesinde Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezi olarak kurulan Düşler Akademisi Kaş'ta, eğitim, sanat, spor ve rekreasyon alanlarında hizmet verilecek.

Düşler Akademisi Kaş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel,  Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) Başkanı Ercan Tutal ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) İstanbul Ofisi Yöneticisi Hansın Doğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Düşler Akademisi Kaş'ın faaliyete geçmesiyle, Vakfın Türkiye'deki en büyük sosyal sorumluluk projesi olan Düşler Akademisi'ne yaptığı yatırım 3 Milyon TL'yi buldu.

Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezi

Düşler Akademisi Kaş, Türkiye'nin engellilere yönelik en geniş kapsamlı yaşam alanı olarak öne çıkıyor. 20 dönümlük arazide 70 yıllık Çukurbağ İlkokulu binasının tarihsel ve doğal dokusu korunarak tasarlanan Düşler Akademisi Kaş'ta yıl boyunca 12 ay engellilere hizmet verilecek. Türkiye'nin her yerinden gönüllü katılımcı ve eğitimcilerin yönetiminde eğitim, sanat ve spor programlarının uygulanacağı Düşler Akademisi Kaş'ın öncelikli amacı, engelli bireylerin sosyal entegrasyonunu sağlayarak yaşam kalitelerini kalıcı çözümlerle artırmak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

valla benim düşüm de mersin palmiye mahallesinde (bu yer tam kent merkezidir, hilton oteline komşudur) 3g vodafone görmek. hala göremedim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir