Volkswagen emisyon skandalında yeni perde!

İddaya göre Volkswagen, dünyayı sarsan emisyon skandalını gizlemek için bakın ne yapmış...

  • Cenk Atlı
Volkswagen emisyon skandalında yeni perde!

Teknoloji endüstrisine damgasını vuran hadiselerden Volkswagen'in emisyon skandalıyla ilgili yeni bazı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre, firma yetkilileri normalden daha fazla gaz salınımını emisyon araştırmacılarından saklamak adına, şifreli, kod sözcüklere sıklıkla başvurmuşlar.

Bloomberg'de yer alan habere göre, emisyon hilelerini saklamak için onlarca kodlanmış sözcüğe başvuran VW ekibi, böylece araştırmacıların bu durumu tespit etmelerini zorlaştırmış. Örneğin kullanılan teknoloji, yazışmalarda hep "Akustik yazılım" adı ile anılmış ve konunun emisyonla ilgili olmadığı izlenimi yaratılmaya çalışılmış. 

Firma, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Nisan'ın ikinci yarısında bir açıklama yapacağını belirten Volkswagen'in bu son iddiayı kabul edip etmeyeceği merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bizim insanımızın doğayla emisyonla çevrecilikle hiç bir ilgisinin olmadığı, hatta umurunda bile olmadığı ülkemizdeki adı anılan markanın satış rakamlarıyla tescillenmiş oldu. emsallerinden en az 10 bin lira daha yüksek fiyatı bile insanları onu satın almaktan vazgeçiremedi daha da değerlendi marka bize her şey müstahak böyle devam edelim her konuda olduğu gibi bu konuda da doğru yoldayız!

Vay arkadaş. Dünyanın en büyük otomotiv markalarından birinin yaptıklarına bak, inanılır gibi değil...

VAG'ın fıtratında var bu hile hurda... nitelikli dolandırıcı VAG gururla sunar...

Tesla apple car derken bu markalarla uğraşmaya (yeni) başladılar.Şimdiye kadar emisyon kimsenin dikkatini çekmemişti nedendse Bu elektrikli arabalara yönlendirim olmasın?

@22 Nisan 2016 07:53 kurtlar vadisinde mi gördün bu yorumu :)

İsterse normal emisyonun 100katı gaz salınımı olsun, yine de Türk milleti eş değer modelle değil, 20bin lira fazla olan bu markaya yönelir. Anlatılmaz, yaşanır bir durum

Yorum yapacağınıza daha iyisini siz yapın görelim. Anca lafta klavye adamlarısınız.

@22 Nisan 2016 10:12 yapamadığımız her şeyi beğenelim mi yanlışa yanlış demeyelim mi ayrıca klavyeyle ne yapacağımızı sana mı soracağız?

@22 Nisan 2016 14:02 güzel cevap taşı gediğine oturtmuşsun klavyene sağlık.

Türkiye'de hiç bir geri çağırma ya da güncelleme olmadı. Dogru dürüst bir ülke olsak başımızdakiler bu konuda önlem alırdı.

@22 Nisan 2016 12:23 begenmiyorsan . git o zaman iyi olduğunu düşündüğün ülkelerde yaşa

Bundan 9 yıl önce yabancı bir ülkede piyasaya yeni çıkarılacak bir aracın sunumunda bulundum. Farklı ülkelerden de gelen bayi patronları vardı. Bizimkiler kaç para olacak ne kadar yakıyor diye soruyorlardı. Diğer ülkeler ise yüzde kaçı geri dönüşümlü malzeme ve ne kadar emisyon salıyor diye. Bizim hassasiyetlerimizin bu seviyeye gelebilmesi için sanırım 19 sene daha geçmesi gerekecek.

@23 Nisan 2016 15:07 190 demek istedin herhalde 19 sene önceki halimizden zihniyet olarak pek bir farkımız yok evet evlerimiz güzel arabalarımız güzel daha rahat yaşıyoruz ama zihniyet aynı.

VW kardesim bu bi emisyonmu turkiyede ki satislari dusurecek insanimizin zaten umrunda degil ki kim emisyona bakarak araba aliyorki bunu savunan insanlarin bile dikkat etmedigi bisey

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost