Watch Dogs için "sahte inceleme" alarmı!

Çıkışına günler kala, merakla beklenen oyun Watch Dogs için "sahte inceleme" uyarısı geldi!

  • Ertuğrul Süngü
Watch Dogs için "sahte inceleme" alarmı!
Oyunun resmi çıkış tarihi 27 Mayıs

Uzun zamandır beklenen oyunlardan birisi olma şerefine ulaşan Watch Dogs için geri sayım başladı. 27 Mayıs günü PS4, Xbox One, PS3 ve Xbox 360 kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan oyundan beklentiler oldukça büyük...

Pek tabi bir oyun ne kadar büyük ilgi uyandırırsa, insanların ona ulaşmak için çabası da eş düzeyde artıyor. Şimdiden birçok kişi Watch Dogs'a kavuşmuş ve internet üzerinde incelemeler yapmaya başlamış durumda. Ama görünüşe göre Ubisoft olanlardan hiç memnun değil. Firma tarafından yapılan resmi açıklama, internette dolanan "sahte incelemelere" karşı kullanıcıları uyarıyor. Peki, bu ne alama geliyor?

Watch Dogs çoktan Brezilya gibi ülkelerde o ya da bu şekilde satışa çıkmış durumda ve birçok hacker da yapıma ulaşmanın bir yolunu buldu bile. İncelemeler de işte bu kopyalar aracılığıyla yapılıyor. Bu durumda "sahte inceleme" iddiası biraz havada kalıyor.

Yine de görünüşe göre "sahte inceleme" konusunda Ubisoft'un dikkat çekmek istediği iki nokta olabilir. Bunlardan ilki oyunun resmi çıkış tarihinden önce elde edilen bir yapımın, disk üzerinden bile olsa, son sürüm olmama ihtimali. Zira birçok oyun yapımcısı "ilk gün" güncellemesi ile oyuna gereken bazı dosyaları internet üzerinden ve sadece çıkış tarihinde sunuyor.

İkinci ihtimalse tıpkı bütün yapımcılar gibi Ubisoft'un da tüm incelemelerin aynı dönemde yapılmasını arzulaması ve bu çok normal bir durum. Genelde oyun çıkış tarihi içerisinde yapılan toplu incelemeler, arada bir iki tane kötü inceleme olsa bile, diğerleri yanında kaynadığı için firmaların her daim işine geliyor.

Oyunun çıkış tarihine günler kala, böyle bir haber ile karşılaşmak doğrusu bir şeylerin kötüye gittiği yönünde ufak bir alarma sebep oluyor. Günümüzde en çok beklenen ve hakkında en çok konuşulan yapımlardan birisinin en ufak hatası bile, eleştirmenler tarafından yerden yere vurulması için yeterli olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Oyun torrente düştü bile

@25 May 2014 08:27 hangi siteden indirdin yardımcı olur msun

@25 May 2014 17:44 skidrow da var

ındırıyoz bıle pc xbox ps3

twich te oynuyolar bende oynuyorum oyun torrentte

Oyun bir Ubisoft klasiği olmuş yani koca bir çöp

@25 May 2014 15:37 :(( öyledir(!)

oyun mükemmel gta fanboycuklar ağlmaya devam edebilir

oyun müthişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

Sen de yorum yaz