WD: Yeni My Book ve My Passport diskler

2.5 inç'lik sabit disklerde yeni kapasiteler, şifreleme ve yedekleme özellikleri: İşte detaylar...

  • Halil Mollaoğlu
WD: Yeni My Book ve My Passport diskler
Western Digital My Book Essential: Yeni tasarımı ve yedekleme yazılımıyla beraber.

Western Digital harici disk ürün yelpazesini tazeliyor. Üretici hem My Book hem de My Passport serisine yeni bir görünüm kazandırıyor, 256 Bit gücünde donanımsal şifreleme desteği ve kullanımı kolay bir yedekleme yazılımı veriyor.

My Book Essentials ailesinin yeni 3,5 inçlik sabit diskleri ışıklandırılmış bir kapasite göstergesine sahip. Fansız tasarımı sayesinde minimum seviyede ses çıkaran cihaz USB 2.0 üzerinden bilgisayar bağlanıyor. Parlak cilalı plastik kasanın içerisinde 500, 750, 1000, 1500 veya 2000 GB'lık diskler yerleştiriliyor. Bazı mağazalar yeni modelleri eskisinden ayırt etmeyi kolaylaştırmak için "New" ibaresini de kullanıyor.

2,5 inçte 1000 GB kapasite

Western Digital My Passport SE: 2,5 inçte 1000 GB.

Western Digital, My Passport Essential ve My Passport SE'yi yüzde 20 oranında ufalttı ve farklı bir tasarıma başvurdu. My Passport Essentials 250, 320, 500 ve 640 GB depolama seçenekleriyle sunuluyor. Biraz daha kalın olan SE modelinde depolama kapasitesi 750 ve 1000 GB'a yükseliyor. Tüm 2,5 inçlik diskler USB 2.0 üzerinden PC'ye bağlanıyor.

Tanıtılan tüm yeni WD diskler firmanın kendisine ait WD SmartWare yedekleme yazılımıyla beraber geliyor. Sofistike yedekleme teknikleriyle uğraşmak istemeyen tüketicilere hitap eden yazılım birkaç adımda yedekleme düzeni oluşturabiliyor.

Western Digital My Book Essential 3,5 inçlik diskler 80 ila 200 Euro arasında fiyatlandırılacak. Daha ufak olan My Passport Essential ve SE modelleri ise 70 ila 220 Euro arasında fiyatlandırılacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

WD harddisk konusunda oldukça başarılı bir firma ,kullanıyorum ,memnunum ve tavsiye ederim .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play