Web performansında AMD'den dünya rekoru!

Dört çekirdekli AMD Opteron işlemcilerinin, web performansında dünya rekoru kırdığı açıklandı...

Web performansında AMD açık ara önde
AMD dört çekirdekli Opteron işlemciler, web performansında dünya rekorunu kimseye kaptırmadı.

Günümüzün yoğun trafikli web işletmelerinin zorlu ve giderek artan taleplerini karşılamadaki üstünlüğünü sergileyen AMD, yaptığı bir açıklamada, enerji ve maliyette tasarruf getiren Dört Çekirdekli AMD Opteron Model 2356 ve Dört Çekirdekli AMD Opteron Model 8356 işlemcilerinin, SPECweb®2005 tarafından yapılan ölçümlere göre hem 2P hem 4P sunucularda x86 web performansında dünya rekorunu kırdığını duyurdu. Bu rekorlar, Dört Çekirdekli AMD Opteron işlemcilerinin dinamik web işletmelerinin gerek duyduğu aşırı yüklenme esnekliğini karşıladığını, sunucu kullanım oranını iyileştirdiğini, veri merkezinin enerji tüketimini düşürdüğünü ve yeni nesil Web 2.0 altyapısı sağladığını gösteriyor.

"Müşterilere yönelik sunucu hizmetleri veya kurumsal iç ağlarda çalışan CRM benzeri içe dönük kritik işlevler, maliyet ve enerji tüketimi kaygılarını dengelerken aşırı yüklenmeye karşı esnek olmak ve ölçeklenebilirlik sunmak zorundadır," diyen AMD Sunucu ve İş istasyonu Birimi Genel Müdürü Patrick Patla, şöyle devam etti: "Bu ölçüm sonuçları, Dört Çekirdekli AMD Opteron işlemcilerinin internet işletmelerinde veya performans, güvenilirlik ve enerji tasarrufu bakımından en yüksek standartları gerektiren veri merkezlerinde bu talepleri karşıladığının açık kanıtıdır."

Bu olağanüstü web performansı kapasitesi, işletmelerin artık büyük, pahalı ve şirketlere özel donanıma yatırım yapmaması gerektiği fikrini doğrulamaktadır. Dört Çekirdekli AMD Opteron işlemcisi, işletmelerin veri merkezlerini, kurumsal standartta işlevselliği sektör standardı fiyatlarla sunan, enerji tasarruflu ve yüksek performanslı sunucularla kolay ve ekonomik bir biçimde terfi ettirebileceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

isimde hayır yok opteronmuş tıss testler karışmış olmasın :D

İNTEL'le baş edemez amd.

bukadar çok biliyorsanız neden intel in amd nin rekor kıran işlemcilerinin rakibinin isimini söylemiyorsunuz?

ön yargılarınızdan kurtulamıyorsunuz..

AMD inteli 4 le çarpar 2 ye böler üstüne de demli çay içer :D

umarım amd ve intel bir gün kafa kafaya gider ve fiyatlar iyice düşer . . .

gereksiz fanatikliği bırakın . . .

tabi intel ile baş edemez sana kalsa rekabetde olmasın fiyatlar düşmesin sadece intel olsun kazık yemek bu kadarmı hoşuna gidiyor ?

AMD olmasaydı şimdi almış olduğunuz intel işlemcilerin fiyatı iki hatta üç katı daha pahallı olurdu. Intel tek başına olsaydı tekel olduğundan bugün 2 yada 4 çekirdekli işlemcileri biraz zor görürdünüz. Şu an bu fiyata ve bu işlemcileri kullanıyorsanız AMD'nin katkısını unutmayın. Ayrıca Intel'de bunu yalanlayacak yada daha iyi olduğunu açıklamadı.

intelin arkasın siyonistler var amd nin arkasında siyonistler yok . görsel ve yazılı medya siyonistlerin elinde ve sürekli intel reklamları ön plana çıkarılıyor. verdiğim parayla aldığım performansı değerlendiriyorum ve amd diyorum.

inadına intel inadına Intel® Core™2 Quad

Amd ürünler fiyat performansta intelin her zaman ilerisindeler . Ve EN fanatik INTEL hayranının bile 2 kez düşünmesi gereken bir gerçek var... Fiyatları AMD düşürdü...

türkiyedeki yurdum insanın değişik bir yönü var markacılık misak nokia da olduğu gibi ne olursa olsun nokia alan çok insan var intelciler de öle aynı şekilde nvidia ve ati de de bu durum var bu tamamen geri kafalılıktır ati olmasadı amd olmasadı bu günkü teknolojilerin hiçbirini göremez olurduk en azından çok daha geç görürdük 64bit işlemci teknolojisini bulan da amd dir gerçek 4çekirdek işlemciyi bulan da amd ama intel hala 4 çekirdeği hayata geçiremedi hala 2x2 kulalnıyor yani aslında iki çekirdekli bir işlemci kullanıyorsunuz kısmen... bu insanları yolmak için bekleyen çok firma var nasıl olsa tüyleriniz sonsuz diye kaz gibi kendinizi yoldurmaya bayılıoyorsunuz bizim de hoşumuza gidiyor dalga geçecek birilerini bulmuş oluyoruz aferin çocuğum sen inadına intel kullanmaya devam et inadına yolun bizene :D

p4 3,00 ghz işlemcim var berbat..!!!!
arkadaşımda sempron amd 2,4 lük var

diğer sistem bileşenlerimiz aynı hemen hemen harddisk haricinde

bilgiasayarı canavar gibi benimkide donup duruyor. ben bide bakım yapıyorum içini felan temizliyorum arkadaşım onuda yapmıyor

bencede amd.. :D

@ 29 Temmuz 2008 Salı, 23:22... Konuşma tarzın ve sayqısızlıqından yaşını 15 olarak yorumluyorum...

Konuya gelicek olursakda.. kısaca ve özetle.. intel overclock ve oyun performansı açısından Çoğu Yerde.. Çoğu Yerde... Amd'den daha iyi performans sunuyor...

bunun sebebide intel'in parasının bol olması ve firmalara,oyun üreticilerine iyi para yedirebilmesi yani iyi anlaşabilmesi.. bu sayede intel- nvdia vs loqosunu qorduqunuz her oyunda (piyasadaki elle tutulur çopu oyun böyle %90) bunlardan birini kullanıyosun amd ve ati'den daha iyi performans alıcağınız anlamına qelir...

son olarakda önemli olan bişeyi bulmak yada keşfetmek deqildir... önemli olan bulduğun şeyi geliştirebilmektir.. amd bu konuda yetersiz kalıyor..

bknz: birkaç ay önce işlemcileriyle yaşadıqı sorunlar...

29 Temmuz 2008 Salı, 22:09

amd yokken intel vardı alayına isyan ölümüne intel

29 Temmuz 2008 Salı, 15:06
AMD peh.adı bile gıcık.İntelden vazgeçmem.
inadına intel inadına vista

İntek Tek Büyüktür ve de Öyle Kalacak.İntelin Hiç Bir Zaman Rakibi Olamaz.Fıs Testler Yapıyor yok rekor kıran işlemci hikaye.
İNTEL.amd yokken intel vardı.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Web performansında AMD açık ara önde
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir