Web siteleri için "gece modu" eklentisi!

Bazı web sitelerinin, yazılanı bile okumamızı engelleyen arka planlarını Chrome ile değiştirin!

Web siteleri için "gece modu" eklentisi!

Karanlık ortamlarda veya gece parlak ekranlara bakmak rahatsız edici olabilir. Ekran parlaklığınızı kısmak, takip edebileceğiniz yollardan bir tanesi, ancak birçok uygulamadaki "gece modu" işlevini seviyorsanız, bilgisayarınızdaki parlak renkleri koyu renklere dönüştüren Hacker Vision tam size göre.

Bir Chrome eklentisi olan Hacker Vision, açık renkli arka plana sahip herhangi bir web sitesinin arka planını siyah, metnini beyaz olacak şekilde değiştiriyor. Böylelikle gece saatlerinde bir metni okumak, ekran eskisi kadar parlamadığından daha kolay bir hal alıyor.

Uygulamayı sadece belirli sitelerde çalışacak şekilde ayarlamanız ve örneğin gündüz saatlerinde devre dışı kalmasını sağlamanız mümkün. Son olarak Hacker Vision'ı kullanmanın Windows'un Erişebilirlik ayarlarını değiştirmekten çok daha kolay olduğunu belirtelim.

İndirin (Chrome Web Store): Hacker Vision

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Chrome,Firefox,İceDragon,Opera kullanıyorsanız bu tip bir özellik için alternatif olarak Turn Off The Lights eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklenti tarayıcınıza istediğiniz oranda perdeleme yapma seçeneği ve başka ek özellikler sunuyor. Bilge Baykuş

Evernote'un eklentisi olan Clearly deneyin.

çok işe yarayacak gibime geliyor indiriyorum up up :) :)

maxthon browserde vardı bu

Yenilik budur Firefox gibi iki hatayı düzeltince yeni sürüm çıkarmak değildir.

@29 Eki 2013 21:54 chrome özelliği değil eklenti özelliği bu. chrome, sürüm numarasını yükseltmekten başka yenilik yapmaz ;)

@29 Eki 2013 21:54 YAVVVVVVV HEEEEEEEE HEEEEEEEEEEEE EN İYİSİ CHROME

deniyom iyi,miş

firefox için varmı oda güzel olurdu

@29 Eki 2013 22:45 firefox için var tabi :) https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/read-easily/?src=search

chgrome pişmanlıktır. ie11 en iyisi şu an

@29 Eki 2013 23:49 lafa bak... dostum futbol ile karıştırdın bence sen git bi digiturk falan al

yaw he he diyen arkadaşın isminin serkan olma ihtimali ne kadar?

maxthon gecin buna grk kalmaz :D

ctrl+a oldu bitti

Firefox icin Color That Site! eklentisi ile site bazinda butun renkleri degistirmeniz mumkun. Mesela Chip'in parlak beyaz arkaalan rengini hos turuncu-sari yaptim. Goz yormuyor.

opera orjinalken yani kendi motorunu kullanırken dahili olarak (yetkili modu) bu özellik vardı. yazıkki operayı yediler öldürdüler yetmedi chrome skini haline getirdiler. şimdi aslında orjinal operada yıllardır standart olan birçok özelliği sanki yeniymiş gibi(üstelikte eklenti olarak) önümüze koyup sevinmemizi sağlıyorlar. yani yarış atımız operayı öldürüp önümüze ie chrome ve türevi eşşeği koyup buna razı ol yoksa yaya kalırsın dedi ms google hazreti bizde maal maal sevinip kullanıyoruz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir