Web Sitelerini Susturma Zamanı!

Kendi kendine ses çalıp sinirinizi bozabilen sitelerin arasına Facebook da eklendi. İşte otomatik çalan sesleri susturmanın yolu!

Web Sitelerini Susturma Zamanı!

Facebook, otomatik oynayan videoların sesini de otomatik olarak açacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bu değişiklikle video izlenme sayılarını artırmayı uman Mark Zuckerberg, muhtemelen birçok kullanıcının tepesinin tasını attıracak.

Chrome ve Opera için sunulan "Disable HTML5 Autoplay" eklentisi, otomatik olarak başlayan ses ve müzikleri en başından durduruyor. Eklentinin geliştiricisi, yakında Firefox için de destek sunacağını söylüyor.

Belirli sitelerde sesin veya videoların otomatik yürütülmesini açmak isterseniz, eklenti içerisindeki "Mode Rules List" listesini kullanarak bunu yapabiliyorsunuz. Eklenti geçen seneden beri kullanımda olsa da, Facebook ve diğer web sitelerinin otomatik olarak ses çalması, onu tekrar ön plana çıkardı.

Chrome Web Store'dan indirin: Disable HTML5 Autoplay

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Firefox için olmaması kötü... Nefret ediyorum otomatik olarak başlayan reklam videolarından.. Chrome kullanmıyorum nedense Firefox bana daha fazla hitap ediyor.

@21 Şubat 2017 10:41 "Eklentinin geliştiricisi, yakında Firefox için de destek sunacağını söylüyor."

facebook ayarlardan videoların otomatik oynamasını kapatabilirsiniz

eklenti sadece sessiz ön yükleme yapmasını sağlıyor kısaca sesini kısıyor, oysa çözüm bu olmamalı önemli olan video otomatik başlamaması ve ön yükleme yapmaması, 4,5 g hızda bu girdiğiniz herhangi bir sayfadaki videoların aynı anda ön yükleme yapması demek sizin kotaınızı dakikalar içinde tüketmesi demek. Konuyla alakası yok gibi ama, bu sene sonunda facebook ta önemli sayıda sarsıcı bir kullanıcı kaybı yaşanacak şimdiden söyleyeyim, mark faceyi elden çıkarmayı bile düşünecektir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir