Web Tabanlı ICQ: ICQ2Go!

Bu yazıda dünyanın en fazla kullanılan anında haberleşme yazılımı ICQ’nun, Web tabanlı versiyonu olan ICQGo2!'ya yer verceğiz.

Web Tabanlı ICQ: ICQ2Go! (Sayfa 2)

ICQ2Go!

ICQ2Go! Servisi ile Web tarayıcımızdan ICQ hesabımıza giriş yapabilmemiz şüphesiz çok pratik bir yöntem ama bazı eksileri de yok değil. Mesela Web tabanlı ICQ sistemi ile programında kullanabildiğiniz bütün fonksiyonları kullanamıyorsunuz. Sadece bazı özellikleri kullanılabiliyor.

Ama hiçbir program kurulumuna gerek kalmadan sadece bir Web tarayıcısı ile “Online” olabilmek gerçekten çok iyi düşünülüp başarı ile hayata geçirilmiş bir proje. Acil durumlarda çok işe yarıyor. Bu sistemi kullanabilmemiz için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Mesela tarayıcınızın Java desteğinin açık olması durumunda bu servisten yararlanabiliyorsunuz. Kullanmış olduğunuz Internet tarayıcınızın Java desteğinin açık olup olmadığını şu şekilde kontrol edebilirsiniz;

Internet Explorer: Internet Options (Seçenekler) penceresinin “Advanced” (Gelişmiş) sekmesine gidip listeden “Microsoft VM” başlığını bulun, daha sonra “JIT compiler for virtual machine enabled” seçeneğini kontrol edin. Bu seçenek aktif ise tarayıcınızın Java desteği açıktır.

Netscape: Preferences penceresinde bulunan “Enable Java” seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

Windows XP kullanıcısı iseniz ve Web tabanlı ICQ servisinden yararlanmak istiyorsanız, Java eklentisini bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde bu servisi kullanabilirsiniz. http://go.icq.com adresine bağlanıp ICQ2Go! Servisi çalıştırırsanız zaten sistem bilgisayarınıza Java eklentisi kurmanız gerektiğini bildirdikten sonra download etmek isteyip istemediğinizi soruyor. Kabul ederseniz de Java eklentisi bilgisayarınıza indiriliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Web Tabanlı ICQ: ICQ2Go! (Sayfa 2)
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir