Web Tabanlı ICQ: ICQ2Go!

Bu yazıda dünyanın en fazla kullanılan anında haberleşme yazılımı ICQ’nun, Web tabanlı versiyonu olan ICQGo2!'ya yer verceğiz.

Internet bağlantısı olan bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir bölümün kullandığı anında haberleşme yazılımı olan ICQ, değişik sürümleriyle kullanıcılarına hizmet sunuyor. Normal ve Lite olarak ikiye ayrılan kurulum seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek bu iletişim aracını bilgisayarımıza kurup kullanabilme şansına sahibiz. Kendi bilgisayarımızdan ICQ ağına bağlanmak için programı kurmamız yeterli oluyor ama başka bir bilgisayardan ICQ hesabımıza bağlanmamız gerekiyorsa bir takım problemlerle karşılaşabiliyoruz.

En basitinden herhangi bir Internet Cafe’den ICQ hesabımıza bağlanmak isteyebiliriz. Peki ama ICQ hesabımıza bağlanmak istediğimiz bilgisayarda program kurulu değilse ne yapacağız? Bu gibi durumlarda ise Web tabanlı ICQ yardımımıza koşuyor.

ICQ’nun bizlere sunmuş olduğu ICQ2Go! Servisini kullanarak Web üzerinden ICQ hesabımıza girebilir, listemizdeki kullanıcılarla dilediğimiz gibi sohbet edebiliriz. ICQ programı kurmak gerekmiyor, ihtiyacımız olan tek şey, Java destekli bir Internet tarayıcısı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir