webOS desteği resmi olarak bitiyor!

Eğer bu telefona sahipseniz, kaçınılmaz son için çok az zamanınız kaldı demektir!

webOS desteği resmi olarak bitiyor!

Hala HP'nin Palm Pre telefonunu ya da TouchPad tabletini kullanan nadir kişiler arasındaysanız, önümüzdeki aylarda sizi kötü bir sürpriz bekliyor.

HP, sessizce yaptığı duyuruda webOS işletim sistemini kullanan bu cihazlarını destekleyen katalog ve bulut hizmetlerini durduracağını açıkladı. Önümüzdeki yıl 15 Ocak'ta gerçekleşecek kapanma, donanımınızın artık çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Ancak bu tarihten sonra onunla yaşamanız zorlaşacak. Öncelikle 15 Ocak sonrasında uygulamaları indiremeyecek, satın alamayacak veya geri yükleyemeyeceksiniz. Telefonunuzu bir yedekten geri yüklemeniz de mümkün olmayacak. Bunun yanında parolanızı unutmanız halinde, onu geri getiremeyeceksiniz.

WebOS'un kalbinizde yaşamaya devam edeceğini biliyoruz, ancak belki de bu yaşanacaklar, yeni bir telefona geçmeniz için istediğiniz mazereti size verebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Herşeyin bi çaresi vardır.. canınızı sıkmayın

Symbiandan daha kötü ölümü bekleyen Os yok Webosda ne ki

@18 Eki 2014 15:17 Symbian telefonlar için tasarlanmış en iyi işletim sistemlerinden. Umarım bağımsız geliştiriciler tekrar bu sistemi ayağa kaldırırlar.Çünkü android de İos da Symbian dan daha kötüler.Özellikle de sistem kaynağı tüketiminde

@18 Eki 2014 20:45 bunu artık LG kullanıyor tv lerde gözünüzü açın telefona destek yok sadece

WebOS çok güzel bir işletim sistemi! HP'nin bu işin altından nasıl kalkamadığını anlayamıyorum. MeeGo'nun da altından kimse kalkamadı ve göreceksiniz Tizen'ın altından da kalkamayacaklar; çünkü bakış açıları yanlış. Üreticilere mesajım şudur: Lütfen şu işletim sistemlerine Android'e veya iOS'a baktığınız gibi bakmayın! Farklı bakın, farklı yorumlayın ve farklılığınızdan kazanın!...

Âh MeeGo âh, yazık ettiler sana.

webOS ismini ilk defa duydum.

Kullanan warmi

Yıl 2016, ve ben hala kullanıyorum. Vazgeçemiyorum, ne yapayım. Harika bir işletim sistemi çünkü.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir