Weed Firm: Apple bu oyunu nasıl onayladı?

iTunes Store listelerinin başına yerleşen bu tartışmalı oyun, Apple'ın sert kurallarını nasıl aştı?

  • Levent Öztürk
Weed Firm: Apple bu oyunu nasıl onayladı?
Hemşire Lucy 'ilacını' almak istiyor...

iTunes listelerinin en üstünde yer alan yeni bir oyun, Apple tarafından onaylanmış olması nedeniyle pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Oyunun bu kadar tartışılmasının nedeni ise, konusunun uyuşturucu satmak üzerine olması.

Oyunun adı "Weed Firm" ve oyunun prensipleri Mary-Louise Parker'ın "Weeds"teki karakteri tarafından yaşananlardan çok fazla sapmıyor. Oyunun yapımcıları tarafından oyun şu şekilde tanımlanıyor: "Üniversite ikinci sınıftan atılmış botanik öğrencisi Ted Growing bir yetiştirme operasyonu miras alması ve onu geliştirmesi macerasına eşlik edin. Uyuşturucu yetiştirmeyi öğrenin, yeni türler ekerek aldığınız ürünleri arttırın, tüketici tabanınızı geliştirin ve karakterlerle etkileşerek kasabadaki en büyük uyuşturucu dağıtımcısı olun.

Tabii ki bu yolda ilerlerken polislerle "anlaşmanız" ve "iş giderleri" olarak adlandırılan bir miktar paradan vazgeçmeniz de gerekebiliyor.

Genellikle ahlak kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan Apple'ın bu oyunu onaylamış olması garip bir durum. iTunes Store üzerindeki yorumlara bakılırsa da, pek çok kişinin oyundan oldukça memnun olduğu gözüküyor.

Oyunun yapımcısı olan Manitoba Games, uyuşturucu kullanımına veya satışına göz yummadıkları konusunda ısrar ediyorlar. Yazanlara göre, "bu oyunun konusu tamamen kurgudur ve sadece kurgu olarak görülmelidir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kurgu mu. Tabi tabi. Yiyen çok nasılsa...

izin verdiler çünkü apple çalışanlarının hepsi kullanıyor!

Apple iste, kâr varsa istersen porno uygulamasi olsun hemen izin verir

ona bakarsan filmlerde de böyle şeyler olmasın... gta da adam dövüyon, infinity blade de adam kesiyon bunları da kaldırsın... filmlerde neler var, bütün filmleri de yasaklayalım...

apple pişmanlıktır.

teşvike bak iyimiş çoğu ülkede yasal zaten

Lan coktan kaldrilmis

Sen de yorum yaz