Western Digital'den üst sınıfa "Siyah Havyar"

Western Digital, yüksek performanslı yeni modeli Black Caviar ile üst seviye PC'leri hedefliyor.

Western Digital'den üst sınıfa "Siyah Havyar"
Western Digital, yeni Caviar serisiyle üst seviye PC'leri hedefliyor.

Mekanik sabit diskler yavaş yavaş ömürlerinin sonlarına yaklaşırken üreticiler yeni disk modelleri geliştirmekten geri durmuyorlar. Western Digital, 7.200 devirli masaüstü sabit diskleri arasında fark yaratmak için yüksek önbellek ve geliştirilmiş yeni bir mekanik tasarıma sahip "Black Caviar" serisini piyasaya sürme hazırlığında.

3.5 inçlik Black Caviar 32MB önbelleğiyle dikkat çekiyor. İki adet kontrolcüye sahip olan sabit disk, ilk aşamada 750 GB ve 1 TB kapasitelerle satışa sunulacak. Sırasıyla 199 ve 249 dolardan satılacağı açıklanan Black Caviar serisi ile WD, 7.200 devirli sabit diskler arasında en performanslı çözüm olacağı iddiasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

WD artık ağzıyla kuş tutsa bana yaranamaz.WD marka bir HDD im var.Acayip ses çıkarıyo ve bir iki formatdan sonra bozulmaya başladı.

Yeni HDD alıcam ve kesinlikle WD olmıcak.Büyük ihtimal ile,
Seagate
Samsung olur

Türkiye'de mi bu fiyatla satılcak buyur:D

Seagate'den başkası yalan..

32mb Olayı Yeni Bişe Deqılkı..

Arkadasım sana yaramak wd nin umrunda degil zaten :) wd nin kalitesi tartısılmaz senin hdd bozuldu diye tum markayı yerden yere vurmaya ne gerek var: )

hdd diyince samsung ve seageate'den şaşmamak gerekir wd balon!

Kimse Western Digital'a laf atamaz.WD'nin kalitesi ve performansı tartışılamayacak kadar iyidir.Zaten sürekli yeni ürünler çıkarıyorlar.Bu işte en usta olan WD tabiki.Bu ürün süper 1 TB gerçekten iyi depolama alanı birde 7200 rpm de fena değil.Ayrıca Western Digitalden daha sessiz bir ürün varsa söyleyin??

bir zamanlar maxtor vardı ve halen var,çok güzel marka,hem sessiz hem hızlı hemde zaten 32mb önbellekli serileri var.
ve 500gb maxtor alıcam bu hafta

ya şu yeni teknloji bir yaygınlaşsın da biz de 100 dolara TB diskler görelim yeteeer :O

32mb yeni bir uygulama değil sabit disk teknolojileri alanında. Seagate uzun süre önce 32mb hdd cache ürünlerini piyasaya çıkarmıştı zaten. Haberi ilk okuyunca yüksek rpm hızlarında bir ürün bilgisi beklerken yeni bir şeymiş gibi 32mb ve siyah kasa ile karşılaşmak haber kirliliği duygusu uyandırdı bende.

Hdd üreticileri daha uzun süre kendini tekrar etmeye devam edecek tahminimce solid disklere geçiş devrimsel bir süreci tetikleyecek. Okuma ve yazma hızı max düzeye ulaştığında en yavaş pc'den bile en verimli performans alınabilecek.

Teknoloji haberlerinin "reklamsal tanıtım" özelliğinden çıkıp bilgisayar kullanıcılarının gerçekten ihtiyaç duyduğu ve talep ettiği bilgiye doyuracak içeriği sahip olması gerekiyor artık.

Selamlar

aslında performansı etkileyen kapasite değil devir hızıdır.
standart olarak kaliteli bir harddisk en az 10.000 devir hızında çalışabilmeli.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir