WhatsApp BlackBerry 10 için destek vermeyecek

Eğer bu telefonu almayı düşünüyorsanız ve sıkı bir WhatsApp kullanıcısıysanız, en kötüye hazır olun!

BlackBerry 10'a ilk darbe
RIM'ın kurtuluşu tehlikede

Son dönemde zor zamanlar yaşayan RIM, bu duruma bir dur demek için uzun süredir çalışıyor. BlackBerry 10 ise, RIM için çok önemli bir dönüm noktası olma peşinde; markanın göz bebeği olmayı hedefliyor.

BlackBerry 10 işletim sisteminin internete sızan son hali için tıklayın... 

Konu akıllı telefonlar olduğu zaman geliştirilen teknoloji kadar, cihaz ile çalışan uygulamalar da büyük önem kazanıyor.RIM ise, BB10'un çıkışına az bir süre kala çok önemli bir ismi, şimdiden kaybetmiş durumda. Crackberry'den Kames Richardson'dan gelen bir elektronik posta ile ortaya çıkan habere göre, "WhatsApp" isimli uygulamanın BB10'u hiçbir şekilde desteklemeyeceği net bir şekilde ortaya çıktı. "BlackBerry 10'u an itibariyle desteklemeyi herhangi bir şekilde düşünmüyoruz" gibi bir açıklamanın yer aldığı posta, pek tabi firmanın sonsuza kadar RIM'den uzak kalacağını da söylemiyor. Ama başlangıçta, BB10 için bir WhatsApp olmayacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

akıllı telefon diye birşey yok aslnda, onu akıllı yapan işletim sistemine uygun yazılmış ve çalışan, eklenen, çıkarılan programlar, geriye kalan teknoloji aslında bir 3310 teknolojisinden ileri birşey değil, bir alıcı, bir verici, bir kulaklık bir mikrofon, yani toplam 150 dolar ( en fazla maliyet ) bir teknolojiyi bizim gibi salak millete iphonelar, galaxy s3ler diye iyice geçiriyorlar :) tabii millet salak

@18 Ara 2012 20:24 Ama üzülüyoruz böyle şimdi, ne yapalım yani, girengirdi.com web sitesine mi başvuralım?

BİZ BADALILARA 2 SENEDİR YOK AZ DA BLACKBERRY CİLER MAHRUM KALSIN.

Android official romlara entegre edilerek 3. dünya ülkelerinde kullanmaya zorlanan hiç bir yeniliği olmayan sıradan bir messenger programından bahsediyoruz, bence rim için sorun olmanın aksine prestij kaynağı olmalı, asil rim bu uygulamayı telefonlarında desteklememeli. şahsen satıcıdan aldığım telefonda öntanımlı vatzap görünce bana defolu gibi geliyor, root erişimi açıp siliyorum.

İmport ederiz ;)

başlığı düşene "bir tekme de whatsapp'tan" yapsaydınız daha vurucu olurdu :D

Whatsapp çökme sorunlarını çözsün önce çevremdeki herkese dağıttım kendim de kullanmaya başladım artık LİNE kullanıyoruz hem arayüzü güzel hem arama özelliği var vs. Ayrıca Blackberry'nin BBM gibi bir olayı var yeter de artar bile

Samsung' un bada 2 ile ortaya cıkardıgı ChatOn dururken whatsapp nedir? ChatOn kısa sürede cogu telefona geldi, yakında 3310 icin bile cıkarsa sasırmayın derim :)

Zaten yakında ücretli olacak Başka beleş programlar aramaya devam. Haziran 2013 de sona eriyor ücretsiz kullanmak sonra yıllık ücret alınacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir