WhatsApp Gold, "Geri Döndü"

Yeniden ortaya çıkan "WhatsApp Gold" kabusu, telefonları bir kez daha gözüne kestirdi. Peki WhatsApp Gold nedir; telefonumuza neler yapabilir?

WhatsApp Gold Sahtekarlıığı, Zararlı Yüklüyor

Ünlüler tarafından kullanıldığı izlenimini veren ve kendisini daha üstün bir sürüm gibi tanıtan "WhatsApp Gold", Corona virüsüyle ilgili (haklı) endişelerden de güç alarak, yeni şekliyle yeniden ortaya çıktı. Sahtekarlık, yeni işlevler kazanacağınızı söyleyerek sizi zararlı bir yazılım indirmeye ikna etmeye çalışıyor.

WhatsApp'ın sahibi Facebook, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada hizmetlerine olan talebi karşılamakta zorlandığını söylemişti. Firma, Messenger ve WhatsApp gibi sesli ve videolu arama hizmetlerindeki trafiğin iki katından fazlaya çıktığını söylüyor. Saldırganlar bu nedenle popüler platformları gözlerine kestirmiş durumdalar. Bu nedenle "WhatsApp Gold" gibi uygulamaların gerçekte olmadığını, gerçek WhatsApp'ın resmi uygulama mağazalarından indirilebildiğini unutmayın.

Şu sıralar WhatsApp'ta dolaşan bir başka sahtekarlık ise "Martinelli" adlı bir videodan bahsediyor ve bu videoyu izlerseniz, telefonun hasar göreceğini söylüyor. Böyle bir video gerçekte olmadığı gibi, WhatsApp içerisinde video izlemek telefonlara zararlı yüklenmesine neden olmuyor. Çoğu güvenlik sorunu, dış bağlantıları açtığınızda ortaya çıkıyor.

WhatsApp, bu tür sahtekarlıklara karşı geçtiğimiz günlerde bir doğruluk testi aracını test etmeye başlamıştı. İşlev, size yönlendirilen mesajları Google'da aratmanızı ve doğruluğunu incelemenizi sağlıyor. Bu işlevin herkese açılmasıyla sahtekarlık içeren mesajların yayılmasının durmasını umuyoruz.

Huawei MateBook D İnceleme - Akıllı Telefonun En İyi Dostu!Huawei MateBook D İnceleme - Akıllı Telefonun En İyi Dostu!
Huawei'nin telefonla bilgisayarı tek vücut haline getiren MateBook D dizüstü bilgisayarını inceledik. Kanalımıza ABONE olmak için CHIP Online'ı sosyal ağlarda takip etmek için tıklayın! Facebook Twitter Google+ Instagram Bu kanal CHIP Online'ın resmi YouTube hesabıdır! Türkiye'de eşi benzeri olmayan test merkezinin dürüstlüğü, güvenilirliği ve tarafsızlığı ile akıllı telefon, tablet, notebook, DSLR, kompakt ve 360 kamera, 3D yazıcı, LCD/LED televizyon, monitör, kulaklık, ses sistemi, modem, router, klavye, fare, VR ve AR gözlük, drone, hoverboard ve benzeri ürünler ya da hizmetler için bir satın alma danışmanı kimliği ile de ön plana çıkan CHIP Online, piyasaya çıkan en yeni ürünleri Youtube kanalından herkesten önce inceleyip test ederek takipçilerin beğenisine sunuyor. Türkiye'de bilişim sektörüne yön veren editörleri ile her ay bilgisayar ve teknoloji konusunda merak edilen her şeyi eğlenceli ve herkesin anlayabileceği sadelikteki dili ile bir araya getiriyor. Teknoloji konusunda ister yeni olsun ister uzman, teknoloji ile ilgilenen herkes Youtube kanalımızda kendisine uygun bir içerik bulabilir. Türkiye'nin en iyi teknoloji içeriği için

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Son güncellemelerden sonra , birçok insan watsapı kullanamaz oldu. Herkesin telefonunu değişme imkanı olmadığına göre , CHIP OLARAK NE ÖNERİRSİNİZ ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play