WhatsApp kurucusunun Facebook macerası

WhatsApp'ı Facebook'a satarak zengin olan kurucu Brian Acton, meğer yıllar önce...

WhatsApp kurucusunun Facebook macerası

Facebook'un kesesini sonuna kadar açarak toplam 19 milyar dolara WhatsApp'ı satın alması, tüm dünyada konuşulmaya devam ediliyor. Bu ücret, firma 2004'te kurulduğundan bu yana yaptığı en büyük satın alma ve Microsoft'un Skype için ödediği 8.5 milyar dolardan da yüksek.

WhatsApp ortak kurucusu Brian Acton'un Facebook için Ağustos 2009'da yaptığı iş başvurusu ise satın almayı ilginç bir şekle sokuyor. Bloomberg'in raporuna göre Acton, Yahoo'yu bıraktıktan sonra Facebook'a iş başvurusunda bulunmuştu. Başarısız olan Acton, her şeye rağmen pozitif olan duygularını Twitter'da şöyle paylaşmıştı:

"Facebook beni yüz üstü bıraktı. Bu, olağanüstü insanlarla bağlantı kurmak için büyük bir fırsattı. Artık bir sonraki macerama bakıyorum."

Acton, kısa süre sonra eski Yahoo çalışanı Jan Koum ile bir araya gelerek hayatlarını değiştirecek bir mobil uygulama geliştirdiler. Acton, kendisini 5 sene önce kabul etmeyen firmayla anlaşmış bulunuyor. Firmada en az yüzde 20 hissesi bulunan Acton, anlaşma sayesinde muhtemelen 3 milyar dolara yakın bir para alacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Haber yavaşlığında İnternet explorer'ı geçtiniz. kaç günlük haber bu.

Microsoft akıllılık etti , 8.5 milyar dolara Skype mı 19 milyor dolara whatsapp mı ? Tabiki Skype

@27 Şub 2014 13:26 Whatsapp 19 eder mi bilinmez ama Skype daha başarısız, daha sönük.

Eğer Skype zamanında mobile atılsaydı ve daha başarılı bir chat getirseydi şuanda ünlü olan whatsapp değil skype olacaktı. Skype çok daha başarılı ve daha çok özellik sunan bir program sadece geç kalınmış bir program.

Skype daha iyi..

salman khan jan1993

facemiz kendi kendine beğeniler yapıyor bu neyin nesidir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir