WhatsApp'ta sizi kim engelledi?

WhatsApp'ta kişi nasıl engellenir? Sizi engelleyenler nasıl anlaşılır? Açıklıyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'ta sizi kim engelledi?

WhatsApp, size mesaj göndermesini istemediğiniz kişileri engellemenize izin veriyor. Peki bu işlevi nasıl kullanabilirsiniz? Buna ilave olarak, engellenip engellenmediğinizi anlamanın bir yolu var mı?

Android'de engellemek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve menü düğmesine dokunun. Açılan menüden "Daha fazla" seçeneğine dokunun ve "Engelle" seçeneğini kullanın. iOS'taki engelleme seçeneği, "Sohbet ayarları" altında bulunuyor. Engellediğiniz kişiler, artık size mesaj gönderemeyecekler.

WhatsApp'ta sizi kim engelledi?

Belirli bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini anlayabilmek için bakabileceğiniz birkaç işaret var. Kişinin son çevrimiçi olma tarihini göremiyorsanız, mesajlarınız yalnızca tek onay işaretiyle gönderiliyorsa ve kişinin profil fotoğrafını göremiyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz. Bununla birlikte bu işaretlerin tümünü görseniz bile engellenmemiş olma ihtimaliniz var. Çevrimiçi durumu, kullanıcı tarafından gizlenebildiği gibi sözkonusu kişi, farklı bir telefon numarasına geçiş yapmış olabilir. Bu durumda da mesajlarınız tek onay işaretiyle gönderilecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kişi için ödeme yap derseniz bu kullanıcı sizden hizmet alamıyor yazsa da engellenmişsinizdir demektir.

@18 Kasım 2015 11:35 Yalnız İphone kullanıcılarında engelli olmasan bile hep öyle yazıyor. Ama android telefon kullanıyorsa ve hata veriyorsa. Kesin engellisin demektir.

Bunların hepsi olupta engelleme yapmayanlarda var. Yanı kendini tamamen gizlemis olabilir. Bu durumda yine çelişki sürüyor :) kısaca anlayamiyoruz.

Onu bir gruba eklemeye çalış. Ekleyemiyorsan engellenmişsin demektir.

Benim telefonumu kimler blkoladl

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play