Wi-Fi 802.11ad Bağlantısı Onlara da Geliyor!

Qualcomm, 802.11ad Wi-Fi teknolojisini kurumlara ve bina dışı ortamlara getiriyor.

Qualcomm, 802.11ad teknolojisini yaygınlaştıracak

Qualcomm , 802.11ad Wi-Fi teknolojisinin faydalarını kurumlara ve bina dışı ortamlara getireceğini açıkladı. Qualcomm Technologies'in 802.11ad çözümleri halihazırda dizüstüler, kablosuz dock'lar, akıllı telefonlar ve konut ağ ürünleri için çoklu-gigabit bağlantı sağlıyor. Qualcomm Technologies şimdi ise 802.11ad portföyünü ağ kapasitelerini arttırmak ve sabit geniş bant erişimi sunmak isteyen kurum ve operatörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde genişletti.

Qualcomm Technologies, üç bantlı erişim noktaları ve bina dışı ürünleri, bu yıl pazara sunmak için önde gelen kurumsal OEM'ler ile birlikte çalışıyor. Bunlar içerisinde MikroTik tarafından yakın zamanda duyurusu yapılan "Wireless Wire 60G" bina dışı şeffaf bağlantı da bulunuyor.

Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Irvind Ghai konuyla ilgili açıklamasında, "802.11ad çok çeşitli tüketici uygulamaları için büyük vaatler sunuyor. Şimdi bu teknoloji ile kurumlara ve operatörlere, ağlarını bina içi ve dışında genişletmelerini sağlayacak güçlü ve uygun maliyetli bir yol sağlayacağız. Qualcomm Technologies olarak, pahalı fiber kurulumların ve kötü görünümlü kablolu ortamların önüne geçmek amacıyla neredeyse hiç kullanılmayan kablosuz spektrumun avantajından faydalanmak için MikroTik gibi ileri görüşlü iş ortakları ile çalışıyoruz." dedi.

MikroTik CEO'su John Tully ise açıklamasında şunları söyledi: "Müşterilerimiz kampüsleri genelinde güçlü bağlantıya ihtiyaç duyuyor. 802.11ad teknolojisinin benzersiz özellikleri, kablo ve fibere alternatif uygun fiyatlı ve güçlü bağlantı imkanı sunuyor. Qualcomm Technologies'in kurumsal alandaki güçlü konumu ve endüstrinin lider 11ad teknolojisi sayesinde performansı, basit kurulumu ve uygun maliyeti bir arada bulunduran bir modern bina dışı ürünü pazara sunuyoruz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz