Wi-Fi Matic ile kablosuza kurban gitmeyin!

Kablosuz ağ bağlantısının cep pilini sömürmesini istemiyorsanız, bu uygulamaya mutlaka şans verin!

Wi-Fi Matic ile kablosuza kurban gitmeyin!

Android işletim sistemli telefonunuzun şarjını en çok tüketen şeylerden biri de, kablosuz bağlantıdır. Telefonun, sık kullandığınız bir kablosuz ağın sınırları dışına çıkması halinde, kablosuz ağ bağlantısının hala açık kalması, sürekli yeni ağları aramaya neden olarak pilini daha da hızlı tüketecektir.

Evde, ofiste ya da sık gittiğiniz bir kafedeki kablosuz ağın sınırları dışına çıktığınızda ise kablosuz ağ bağlantısını kapamayı unutabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarla sık karşılaşıyorsanız, Wi-Fi Matic uygulaması tam size göre.

Uygulama sık kullandığınız Wi-Fi ağlarınızın yakınında bulunan GSM istasyonlarını tanıyarak bu istasyonların kapsama alanı dışına çıktığınızda Wi-Fi ağınızın da kapsama alanı dışına çıktığınızı anlayarak kablosuz bağlantınızı kapatıyor. Böylece pili tüketen bir diğer bileşen olan GPS modülünü kullanmadan lokasyonunuzu tahmin ederek gerekli önlemleri almış oluyor.

Uygulamaya Google Play Store'da, bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Xperia Z'de bu özellik var.

Xperia telefonlarda stamina moduda aynı özelliklere sahip

Xperia telefonlarda stamina moduda aynı özelliklere sahip

@07 Şub 2014 17:24 hangi telefonlarda bu özellik var diye soran yok..editöre teşekkür et,o özellik olmayanlara yardımcı oluyor..

eki gps icin sarj gitmiyormu sanki bu isler icin en iyisi elle yapacaksan (manuel)

Tasker gibi olmuş

Bu tür üçüncü parti yazılımlar zaten ekstra pil tüketimine neden oluyor. Wi-fi ile işim bitince widget aracılığı ile tek bir tıkla kapatabildiğim bir özellik için bu tür araçları gereksiz buluyorum.

@Max_Real Qnx kesinlikle aynı fikirdeyim. ayrıca sürekli koordinat tarayacak bu program pili sömürmeyecek mi zaten? kısaca gereksiz

Gereksiz yorum yapmayın. Uygulama gps i kullanmıyor gsm şebekesi üzerinden konum buluyor. Ayrıca sürekli konum aramıyor bunun periyodunu siz belirliyorsunuz. 15dk da bir saatte bir vs denetleyebiliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir