Wi-Fi Sense işlevi kaldırılıyor!

Windows 10'un faydalı olduğu kadar yanlış anlaşılan bu işlevi, Microsoft'un baltasını yedi!

  • Zeynel A. Öztürk
Wi-Fi Sense işlevi kaldırılıyor!

Windows 10'un Wi-Fi parolanızı paylaşmaya izin veren işlevi Wi-Fi Sense, yakında Windows 10'dan kaldırılacak. Microsoft'a göre işlev, yeterince kullanılmıyor; buna karşın kodlarını yönetmenin maliyeti oldukça yüksek.

Wi-Fi parolanızı göstermeden de olsa paylaştığı için tartışılan işlev, arkadaşlarınızın evinizdeki Wi-Fi ağına bağlanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyordu. İşlevden faydalanabilmek için arkadaşınızın Outlook, Skype veya Facebook hesaplarınızdan birinde arkadaş olarak yer alması yeterliydi. İşlevi kapatmak mümkün olsa da bu durum, bazı kullanıcıların tedirgin hissetmesine yol açmıştı.

Microsoft, işlevi kapatmasının nedeni olarak bu endişeleri değil, işlevin "düşük kullanımını ve düşük talebi" işaret etti. Böylece Windows 10, bazılarımızın faydalandığı işlevlerinden birini yitirmiş oldu.

Windows 10'un yeni önizleme sürümünde Edge web tarayıcısına yönelik gerçek zamanlı web duyuruları ve parmakla kaydırma hareketleri bulunuyor. Bu yapıda Temmuz'da çıkması beklenen Anniversary Update'teki yenilikleri görmek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Şu driver zorunlu güncellemelerini de kaldırsınlar ayarlardan kapatmayı buldum kapattım yine güncelledi touchpad kafayı yedi çoğu zaman çalışmıyor başlayacam senin yapacağın işe mikisoft telefonlaraına çevirdin pc mi

@13 Mayıs 2016 11:23 aynen zorunlu güncelleştirme tamamda driver güncellemesini bize bırak microsoft son sürüm her zaman iyi olmuyor işte anla eski sürüm daha stabil çalışıyor w10 da touchpad lerin.

wifi hacklemeyi kolaylaştırma amaçlı bir uygulama... geç bile kaldılar... w10 4. millenium faciası olarak tescillendi bile...

Arkadaşımın arkadaşı arkadaşım değil ki evimdeki wifi ye bağlanabilsin. Düşüncesizce bir işlevdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost