Wibtek'in mini PC'si Türkiye'ye geliyor!

Çok yakında Türkiye'de olacak bu harika mini PC'nin bileşenlerini siz seçebileceksiniz!

Kendi mini PC'nizi kendiniz toplayın!
Wibtek Mini PC

Türkiye bilişim pazarının yeni markası Wibtek Q3 isimli yeni mini PC'yi pazara sundu. Çizgi Elektronik güvencesinde 2 yıl garanti ile satılan ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 149 dolar (artı KDV).

Peki kim bu Wibtek? Dünyanın Top 5 anakart üreticisinden biri olan Wibtek (Shenzen Weibu Electronics Co.Ltd.) 2011 yılını 11 Milyon anakart ile bitirdi ve Ar-Ge alanındaki deneyimini All In one ile Mini PC'lere aktardı. Intel tarafından tam güç desteklenen Wibtek, Intel GM Steve Dallman'ın tüm Platinum Seminer'lerindeki konuşmalarında sahne alarak arka planda All In One ve Mini PC serilerinin son derece basit şekilde "toplanışını" uygulamalı şekilde gösteriyor. Wibtek bu ürünlerin yanı sıra Keyboard PC gibi ilginç ürünlere de imza atarken Ultrabook üretimi hazırlıklarını da hızlandırmış durumda.

Türkiye pazarındaki yeni modeli Q3 TD2500 ise kompakt bilgisayar ihtiyacı olanlara seslenmeyi hedefliyor. Ürün aslında bir barebone ve disk ile belleği siz tercihinize gore belirleyip kendiniz takıyorsunuz. TD2500 adında da anlaşılacağı üzere Atom D2500 işlemciyle geliyor. 2.5" herhangi bir disk ve SO-DIMM ekleyerek çalışmaya hazır hale getirdiğiniz Wibtek Q3 TD2500 üzerinde 6 adet USB portu bulunuyor. Bağlantı ihtiyaçlarınız için Gigabit LAN ve 802.11n ürüne dahil edilmiş.

Parlak piyano siyahı Wibtek Q3 TD2500'ün ölçüleri 18x18x2,7 cm boyutlarında. Üründe SPDIF, Kart Okuyucu ve HDMI gibi özellikler de mevcut. TV yanına uygun bir multimedya cihaz arıyorsanız ya da ufak çaplı streamer peşinde iseniz Wibtek Q3 TD2500'ü incelemekte fayda var.

Wibtek Q3 TD2500 teknik özellikleri

Wibtek Q3 TD2500 teknik özellikleri

İşlemci Desteği: Intel Atom D2500 (Dual-core)
Yonga Seti: Intel NM10
Bellek Türü: DDR3
Ağ Desteği: Gigabit
Ağ Bağlantısı: 802.11 b/g/n
Onboard Ekran Kartı: Evet
Onboard Grafik İşlemcisi: Intel GMA 3600
Onboard Grafik Portları: HDMI, D-Sub
Depolama Arabirimi: 2.5" SATA II (3Gb/s)
Mini PCI Express: 2 Adet
USB 2.0 Portu: 6 Adet
S/PDIF Bağlantısı: 1 Adet
Kart Okuyucu: Evet

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gelince Hemen Alırım.Download İçin İdeal :)

aynen bilader download için çak yanına hariciyi monitore bile gerek yok ana pcden baglan ayarla istedigin gibi laptop yerine bu daha iyi :D

Çok pahalıymış kasası yahu one yav "o"

asıl mini PC budur.Hatta microPC.
http://www.chip.com.tr/konu/raspberry-pi-minik-dev-pc_32698.html

hakkında google'den bi araştırın.

buna benzer başka markalar var nette.daha çok ve çeşitli çıkış sunalar.üzerine dokunmatik ekran takılanlar falan.marka adını unuttum hatırlarsam yazarım.ancak onlar 120$ falan dı.

ayrıca rasberryPi'ler ARM işlemcilidir.wimdows8 de ARM desteğiyle gelecek.vLite gibi bi programlar ram kullanımı düşürüle bilirse.mis gibi olur :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir