Wifi sinyalleriyle telefonlarınızı şarj edin

Kablosuz internet sinyalleri artık cep telefonlarını şarj edecek! İşte şaşırtıcı buluşun detayları.

  • Burak Dilli
Telefonunuzun şarjı hiç bitmeyecek!
"Nokia şarjı olan var mı?" sorusu tarihe mi karışacak?

RCA firması telefonların şarj problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Wifi sinyallerini elektrik enerjisine çeviren yeni cihaz yüzünden şarj aletleri tarihe karışabilir.

Cihazı kullanmak için online olmaya gerek yok, sadece sinyali almak yeterli. Şarj kalitesi çevredeki Wifi kaynaklarının fazlalığına ve sinyal kalitesine göre değişiyor. Cihaz Wifi sinyallerini kendi lityum pilinde depoluyor ve daha sonra bir usb bağlantıyla telefona aktarıyor.

Şarj cihazı çok büyük bir güç üretmese de RCA yetkilileri bir Blackberry'nin şarj seviyesini iki saatten az bir sürede %30'dan %100'e çıkarabildiğini açıkladılar. RCA ayrıca bu projesini telefon pillerine entegre etmeyi ve şarj aletlerini tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Kablosuz enerji aktarımı dünyanın yapamadığı en önemli icat. Umarım bu tür olaylar pişer ve birgün tüm enerjiyi atmosferden alırız. Tesla'nın kulakları çınlasın..

heralde ilerde hiç şarj etmiycez telefonu tabii wifi dalgaları olmayan yerlerde ne olur bilmem

mükemmel hiç değilse içimizden geçen onlarca sinyal sağlımıza zarar vermeye devam ederken birden çok işe yaramaya başlayacak nihayetinde

Güzel bir şeye benziyor

bilim teknik okuyanlar 40 yıldır biliyorlar zaten böyle şeyleri, şaşırtıcı bulaş falan değil yani.ama yaparlarsa güzel olur orası ayrı.

Yapabilirlerse harika birşey olur

gerçekten çok mantıklı bir uygulama ama kroktuğum bir nokta oldu wifi aygıtları pilleri şarj edecek kadar güçlüyse :)

Sonunda işe yarar bir şeyler yapmışlar ..

iyide o elektromanyetik enerji akımı veya akımları beynimizi etkileycek şahsen karşıyım 5katlı apartmanda herkeste olsa bu sistem ve aynı anda çalışsa sonuç hüsran olur biz sinyalden değil elektrikten bahseiyoruz arkadaşlar...insan ğlu teknoloji gelişecek diye çok yakında dünyayı yok edecek bir örneği big bang deneyi bıktım artık bunlara ne zaman dur deyeceğiz.tamam ben bilimede önem veriyorum ancak bu elektrik olayı kötü zira havayı iletken olarak kullanacak...

bu gerçekleşirse arabalar dahil herşey etkilenir , yeni bir çağın başlangıcı olur

bak işte buna içilir:D

bu bir devrim arkı şarj aleti yok en önemlisi kablo yok gerçekten çok güzel

peki hayti tehlikesi bulunmuyormu bunun...???

yani havada bu kadar sinyal var ve bizlere zara vermiyor mu, bu sinyaller...???

acaba cebimize koyduğumuz telefon sinyallerle şarj olurken, fazla ısınma yapıp bizi yakmasın, yada daha kötüsü vücudumuza kanserojen etki yapmasın sakın...???

ama şunu belirtmek lazım ki bu teknoloji son derece hayat kurtarıcı, ve ayrıca yeni icatlara yöneltiyor...

mesela belirli mesafelerle yol kenarlarına yerleştirilen sinyal üretici aletlerle birgün arabalar bile yollarda giderken otomatik şarj olacaklar, vede bizleri benzin - mazot parasından kurtaracaklar...!!!

saygılarımla...

piyasada bi sürü speküle haberler dolaşıyor yapsınlar öyle çıksınlar ne bu be o olacak bu olacak yarısı gerçek olmuyo bu haberlerin ben bıktım onlar bıkmadı 5 sene önce uçan araba görecektikte wifiden şarj edicezde...

İnsan sağlığına etkileri ne olur acaba bizde şarj olmayalım arada...

wifi yayınlarını hali hazırda çekiyoruz vucudumuza, bari boş durmasın işe yarasınlar.. işe yarar teknoloji bir noktayı daha gözler önüne seriyor: wifi deyip gecmeyin sağlığa cok zararlı. sabahları uykumu alamıyorum yorgun uyanıyorum diyenler gece telefonunuzu ve varsa kablosuz modeminizi kapatıp uyuyun; uykunun katisinin 5 kat arttığını hissedeceksiniz! bazı geceler teli kapatmayı unutuyorum sabahleyin gercekten her yanım ağrıyor uykumu alamadıgım gibi bedensel olarakta yorgun uyanıyorum.

sevgili edip. o sinyaller zaten senin vücudundan geçiyor. bu nedenle kafanı takacak konu o olmalı. 2 saate 2000mA enerji toparlayabiliyorsan o enerji vücuda ne yapıyor asıl soru bu.

Dosya gönderir gibi olmadiktan sonra sallayin gitsin. Benim icin telefona hic bir alici takmadan sarj etmesi önemlidir. Saglik konusunun ustune ondan sonrada gidilebilir...

güzel teknoloji..

yıl 2012 benim aklıma geldi... ama daha önceden düşünmüşler demekki =) neyse ben daha parlak fikirler üretebileceğimi düşünüyorum :)

elimde kablosuz kullanamadıktan sonra cokta espirisi yok.

Ben Telefonu Aldım Şarz Oluyo Oluyo Sonnra Sarjı Çıkarınca PİL DÜŞÜK Diyo Telefon Bozukmu Yohsa Öylemi Diooo ????

telefonumu kablosuz la sarz ettm şuan 100 de 80 ama tekrar koyuyorum sarz almıyor telin şebekesi biraz zayıf çekiyor burda bunla alakalimidir

Sen de yorum yaz