Wii'nin veliahtı Wii 2 yolda!

Nintendo, Wii ile yakaladığı büyük başarının ardından şimdi de Wii 2 için kolları sıvadı.

Wii'nin veliahtı Wii 2 yolda!
Nintendo, Wii'de yakaladığı başarıyı Wii 2 ile sürdürmek istiyor.

Konsol satışlarındaki artış trendi genel olarak devam ederken, Nintendo Wii liderliği uzun zamandır kimseye bırakmıyor.

Nintendo Wii'nin, konsol yarışında ipi göğüslediğinin bir kanıtı da Wii'nin yok satması. Geçtiğimiz haftalarda Nintendo'dan yapılan resmi açıklamaya göre, Wii konsolununun yılbaşında yok satmasını bekliyor. Açıklamaya göre 2008 yılı için 2.400.000 adet Wii'nin üretilmesi de konsola olan yoğun talebi karşılamaya yetmeyecek.

Wii'nin satış grafiğinin aydan aya artsa da Nintendo da başarısının tadını çıkarmanın yanında yeni konsolu için çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

Forbes'da yer alan habere göre Nintendo, yeni konsolu Wii 2 için düğmeye çoktan bastı. Nintendo'nun başkanı Satoru Iwata'ya göre Nintendo, çok uzun zamandır Wii 2 için hazırlık içerisinde.

Peki Nintendo'nun Wii 2 konsolu kullanıcılara ne gibi yeni özellikler getirecek? Iwata'nın bu konuda yaptığı açıklama pek ayrıntı vermiyor. Ancak Wii 2 için çalışmalara başlandığının altını da çiziyor. Nintendo'nun geliştirdiği her yeni donanım parçasının devrimsel özellikler getirmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Iwata'ya göre, Nintendo için kullanıcı dostu arayüz oldukça önemli.

İnsanların kendilerinden çok fazla şey beklediğini ifade eden ve geliştirilen her yeni donanım için bu beklentileri maksimum düzeyde karşılamayı amaçladıklarını belirten Iwata, bunun pek de kolay bir iş olmadığını ısrarla vurguluyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

7 yaş altı bir kosolun bu kadar satması dünya üzerindeki dengesizliği kanıtlıyor.

7 yaş altı bir kosolun bu kadar satması dünya üzerindeki dengesizliği kanıtlıyor.

iyi olan satılır yaşla dengeyle ilgisi yoktur bu işin

Ne gibi bir dengeden bahsediyorsun anlamadım, adamlar bir ürün yapmış ve beğeneni alanı çok olmuş bunun nesi dengesiz? Bir de oyunların 7 yaş altı olduğuna kim karar veriyor, o zaman kimse pacman, super mario falan oynamasın...

wıı bukadar satmasının sebebi tammamen kendine özgü tarzı olamsı yani ps-xboxda oyunlar joystıc ve pc de klavye ve mausla oynanırken wıı de ahreketleri kedin yapıyon tekken gibioyunlar elinde iplerle hareket yaparak veya savaş oyunlarında böykle sanal tabancayla ateş ediliyo buda weinin kendine özgü tarzı bu yüzdende çık satıyo

Wii 7 yaş altı içinse, Madworld ve No More Heroes gibi bolca kanlı oyunlar bu 7 yaş altı için mi hazırlanıyor? Peki ya Star Wars hayranlarının en baştan beri beklediği Force Unleashed de mi 7 yaş altı için? Force Unleashed'in PS3 versiyonu büyükler, Wii versiyonu küçükler için mi?

Bu arada Wii 2 (çıkacaksa) uzun süre boyunca çıkmayak, daha Wii için MotionPlus eklentisi yeni duyrulmuşken Wii'nin en az 2 yılı daha var.

Arkadaşlar ben de sizin gibi düşünüyodum çocuk oyunu diyodum ps3 alacaktım ama bi arkadşım kanıma girdi iyikide girmiş ben böyle bir alet görmedim birde yanına wii fit i aldım spor eğitmenine dönüştü alet inanılmaz zevkli bence sizde kullanmadan böyle demeyin çok şaşıracaksınız.Ama şunu belirtmekte fayda var ps3 grafik olarak tabiki tartışılmaz bence wii yi başka bir kefeye koyun derim.

Benim hayatımın dönüm noktası wii yani konsol dediğin sıkılmışlıktan söküp çıkaran birşey eee...hadi pes oyanayalım.....eeeee hadi call of duty oynayalım.. gibi ezberlerden uzak tutuyor.

7 yaş altı insanlar için mi çıktı dead space : extraction? nasıl görüşleriniz var konsolu denemeden etmeden yorumlar yapıyorsunuz...

7 yaş altıyla ne ilgisi var? Zaten Wii'ye oyun konsolu demek zor o bir spor aleti. Bir ekranın karşısına öylece oturup sadece parmaklarınızı çalıştırmaktan çok daha iyi. Ben de alacaktım ama Wii 2 ne zaman çıkar ki? Beklemeli miyim?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir