Wikileaks, Anonymous'u kaybetti

Dev hacker grubu Anonymous ve çok tartışılan dev internet sitesinin arasına kara kedi girdi!

  • Berk Toparlak
Wikileaks, Anonymous'u kaybetti

Karşı görüşte olduğu platformlara karşı başlattığı siber saldırılarla gündeme gelen Anonymous grubu radikal bir karar aldı. İnternet korsanları, bir süredir korumaya aldığı Wikileaks'i kara listesine aldı. Sebebi ise bir hayli ilginç: Para!

Wikileaks geçtiğimiz günlerde aldığı kararla Küresel İstihbarat dosyalarına ödeme duvarı (paywall) koydu. Bu alandaki dosyalara erişmek isteyenler, bundan sonra siteye belli oranlarda bağış yapmak zorundalar. Pek kullanıcı dostu olmayan bu uygulama Anonymous için bardağı taşıran damla oldu.

Bunun üzerine Anonymous, Julian Assange ve Wikileaks'ten tüm desteğini çektiğini şu ifadelerle belirtti: "Herkese açık olması gereken dosyaların para karşılığı sunulması çirkin ve berbat bir uygulama. Anonymous öfkeli! Anonymous artık kendini Julian Assange ve Wikileaks için tehlikeye atmayacaktır. Wikileaks bu ihanetinden sonra en büyük destekçisini kaybetmiştir."

Anonymous tüm bunlara karşın Wikileaks'e saldırmayacağını da açıkladı. Ne olursa olsun Wikileaks'in sırf bağış uğruna en etkili destekçisini kaybetmeyi göze alması oldukça düşündürücü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Unutulan nokta Assange bi maske ardında değil dolayısı ile kuyrugna basan sıkıstıran cok ve bazen para baya iyi bir güctür

Anonymous ve destek ahahahahaha :D lamer sürüsünden başka bişey olmuyan topluluğu başımıza şövalye yaptınız programda ki 1 tuşa dünyada binlerce kişi basarak kendilerini hacker zannediyorlar offf çok güldüm Anonymous ve destek ahahaha :D

@15 Eki 2012 20:31 adamlara lamer diyorsunda sen hacker mısın daha çok şey mi biliyorsun ?

@15 Eki 2012 20:31 daha fazla konuşma rezil oldun.

arkadaş sen kendi hacker mı sanıyorsun yiyorsa scorpix e laf et te görelim istersen bir araştır oyle konuş türkiye de hacker korsan diyebilinir oysaki hacker üstad demektir bu işin kurdu sen daha lamer ve hacker ayırt edemiyorsun exploid geziyorsun

@15 Eki 2012 20:31 Hayırdır kardeşim nasayı hacklemiş gibi konuşuyorsun, peki o adamların bastığı tuş sende var mı? yok o zaman uzatmanın alemi yok.

enoymus helal size devam :D abi anlamıyorum redhack bir enoymus iki al birini vur ötekine amaçları ne almamış değilim ne yani dünyayı mı kurtarıyorlar :D güldürmeyin beni yaa..

format atmayı dahi ögrenememiş insanlar koskoca grubu hiçe sayabiliyorlar :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play