Wikileaks'in AKP sızıntısında zararlı tehdidi!

Wikileaks'in AKP'nin e-postalarını ifşa ettiği sızıntısında, birçok zararlı yazılım tehdidi ortaya çıktı!

  • Cenk Atlı
Wikileaks'in AKP sızıntısında zararlı tehdidi!

Kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükumetlerin veya diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan Wikileaks, geçtiğimiz haftalarda Adalet ve Kalkınma Partisi'ne ait parti içi e-postaların ikinci kısmını da yayınlamıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan anti-virüs güvenlik uzmanı Vesselin Bontchev, Wikileaks'in bu ikinci paket dahilinde, 80'i aşkın farklı kötü amaçlı yazılımı da yayınladığını ifade etti.

Bontchev, GitHub sayfasında yayınladığı araştırmasında Wikileaks'in AKP e-postaları paketinin içerisindeki zararlı tehditlerinin ne kadar kapsamlı olduğunu gösteriyor. Bu da doğal olarak, söz konusu sızıntıları yapan bu organizasyonun yaptığı eylemlerin etik dışılığına yeni bir örnek olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Wikileaks, Türkiye'nin 79 ilindeki her kadın oy verenin hassas bilgilerini yayınladığı için "kadınları tehlikeye atmakla" eleştirilmişti. AKP e-postalarına dair yapılan sızıntıya yönelik eleştiriler arasında bunların bazı zararlı yazılımlara götüren bağlantılar içermesinin yanında zayıf bir içeriğe sahip olması da yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kısaca Wiki sızdırmış gibi yaptı, aslında sızdıran sizler oldunuz...

bence zararlı yazılımın kaynağı belli...

Akp düşmanlarından ne beklenir ki. Saflar merak edip indirir şimdi. Devlet içi gizli bilgi olduğunu iddia edip indirme linki koyduysa sakın indirmeyin. Yoksa banka hesaplarınız bir anda boşalabilir.

2016'nın sazan.avi...

Wikileaks kullanılacaksa Tor kullanılarak girilmeli.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play