Wikipedia'dan büyük multimedya atağı

Web ansiklopedisi Wikipedia'dan güzel haberler geliyor. Bilgiye ulaşmak artık "daha renkli" olacak.

Wikipedia atağa kalktı!

Dünyanın bir numaralı internet ansiklopedisi olan Wikipedia, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Her ne kadar bu haberimizde olduğu gibi bazen hakkında olumsuz değerlendirmeler de bulunsa, internet kullanıcıları Wikipedia'dan bir türlü vazgeçemiyor.

Geniş kullanıcı portföyünün farkında olan ve bu nedenle içeriğini her gün biraz daha geliştiren Wikipedia, yeni sunucuları ve depolama birimleriyle dijital içeriğe daha fazla önem vermek niyetinde. Önümüzdeki günlerde fotoğraf ve video upload'ları (gönderimleri) konusunda ciddi iyileştirmelerde bulunması beklenen Wikipedia, bu sayede yüzlerce megabyte'lık (MB) binlerce videoya bundan böyle ev sahipliği yapabilecek. Diğer bir deyişle, sitede yer alan fotoğrafların çok daha yüksek çözünürlüklerde olmasını isteyen Wikipedia yönetimi, daha kaliteli ve uzun süreli videoların da sistemlerinde yer almasını hedefliyor.

Ana sunucusu için 2 Terabyte (TB) olan depolama alanını 24TB'a ve ardından 48TB'a ulaştıran Wikipedia, upload sınırını da 20MB'tan 100MB'a yükseltmiş durumda.

Okuyucu Yorumları