Win 7: Bu istatistik MS'i çok memnun etti

Windows 7 ile ilgili söylenenler genelde olumlu; ama bir detay var ki, Microsoft'u mest ediyor...

  • Ümit Öncel
Bu istatistik Microsoft'u çok memnun etti
Mac'çiler Windows 7'yi sevdi

Vista'nın aldığı olumsuz eleştirilerden sonra Microsoft'un yaralarını sarması beklenen yeni işletim sistemi Windows 7, görünüşe göre bundan daha fazlasını yapacak. Şimdiye kadar Windows 7'yi deneme şansı bulmuş son kullanıcılar ve sektör profesyonelleri işletim sistemi hakkında büyük oranda çok olumlu yorumlarda bulundular. Fakat Microsoft'u en çok memnun eden yorum Mac kullanıcılarından geldi.

Windows 7 Beta sürecine katılan kullanıcıların katılımı ile düzenlenen ankette "Windows 7'yi arkadaşlarınıza ve ailenize önerir misiniz?" şeklinde bir soru vardı. Bu soruya katılımcıların tam %91'i "Evet" cevabı verdi. Ama Microsoft'u daha da memnun eden detay, ankete katılan ve Mac de kullananların aynı soruya "Evet" deme oranın %80 olması. Yani Mac hayranları bile Windows 7'yi yakınlarına tavsiye etmeyi düşünüyor. Bu istatistiğe göre Microsoft için Windows 7 sadece Vista'nın yaralarını sarmanın ötesinde, Apple ile rekabette de avantaj yaratabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ben de bir mac kullanıcısı olarak, PC kullanıcı insanlara Windows 7 tavsiye ederim. Ama elbette ki Mac alamıyorlarsa.

Parası oLan Mac alıyor zaten sen içini ferah tut xD

Mac varken Windows kullanılmaz :) ama windows 7 çok kaliteli bi sistem bişey diyemem

Mac son kullanici icin sorundan baska birsey degil. Bundan uc yil once beni dinlemeden mac alan bir arkadasimin msne baglanabilmesi ve webcamle chat yapabilmesi icin harcadigim surede uc bilgisayara butun uygulamalar dahil windows kurardim. Yalnizca internete girip haber okumayacagina gore millet mac kullanmak son kullanici icin cazip degil iskencedir. Eskiden medya ve basin endustrisinde mac bir standartti ama artik oyle bir fark oldugunu dusunmuyorum.
Mac'e odenecek para ile 4 cekirdekli islemcisi , iyi bir grafik karti SSD ve en az 4-6Gb ddr3 bellegi olan bir sistem toplarsinizki bununla hem 3d render yapar hemde photosopta 12mpx resim duzenlersiniz. Yanindada blueray yazarsiniz macten de asagi kalmaz performansi fazlasini bile yapar.

Mac kullanıcısı olarak hiçbir zaman Windowsu tavsiye etmem, maclar alınamaz diye birşey yok istersen alırsın, fiyatlar Türkiyede pahalı, isterseniz daha uygun fiyata Mac alırsınız. Yazılımcılar tarafından Dünyanın en iyi işletim sistemi OsX olarak kabul edilir duyurulur.

Evde 2 Tane Mac Os X Mac Boos Windows 7 ili pcim var :D Oyum Windows 7 Evet :D Yerel Secimlerde Windows7 Galip :D:D

Bu anketin gerçek sonuçlarının verilip verilmediğini nereden bileceğiz?

<Yazılımcılar tarafından Dünyanın en iyi işletim sistemi OsX olarak kabul edilir duyurulur.>
uzun yıllardır diplomaları da olan bir yazılımcıyım, ama ben daha hiç böyle bir şeyi duymadım, tespit edemedim. hatta bugüne kadar maclere yazılım geliştiren bir yazılımcıyla dahi tanışmadım. maclerin üreticisi ve yazılımcısı bellidir, mac alanlar sadece son kullanıcıdır.

evde hem mac os um hem windows 7m var, windows 7 galip diyen birisinin, aslında evde mac i yoktur. O kadar eminim ki bundan :) Windows 7 de yenilik olarak gelen herşeyi zaten görmüştür çünkü, ve tüm bunların üzerinde çok daha kararlı stabil istikrarlı çalışan mac os x i biliyordur.

işltetim sistemi yerine göre esnek olabilmeli.her programı çalıştırabilmeli.oyun oynatabilmeli.

Sen de yorum yaz