Win 7'nin çıkışı ile ilgili şaşırtan açıklama

Microsoft'un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 7'nin çıkış tarihi herkesi şaşırtabilir..

  • Ümit Öncel
Windows 7 ne zaman çıkacak?
Windows 7 beklenenden çok daha erken mi gelecek?

Microsoft daha önce Windows 7'nin, Vista'dan 3 yıl sonra piyasaya çıkacağını açıklamıştı. Fakat geçtiğimiz gün bir yatırımcı konferansında konuşan Compal'ın patronu Ray Chen, Microsoft'un Windows 7'yi Eylül sonu veya en geç Ekim başında piyasaya süreceğini iddia etti.

Acer ve HP gibi pek çok büyük firma için üretim yapan Chen, bunun için Microsoft'un Windows 7 RC'yi Nisan ayına yetiştirmesinin yeterli olacağını düşünüyor. Aynı toplantıda Microsoft adına söz alan Amelia Agrawal ise bilişim devinin daha önceki açıklamasının dışına çıkmadı ve Windows 7'nin 2010 başında piyasada olmasını hedeflediklerini söyledi.

Fakat bazı sızan bilgiler Chen'in haklı olabileceğini, Microsoft'un daha ileri bir tarih söylemesinin tek sebebinin, olası bir aksilik yüzünden sözünü tutamaması durumuna bir önlem olduğu yönünde. Daha önce yaşanan ertelemeler düşünüldüğünde, bizce çok da haksız sayılmazlar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Adam akıllı bir RC sürümün Nisan ayı içerisinde çoklu dil seçeneği ile beraber yayınlanması halinde, final için kimsenin çok fazla kasacağını düşünmüyorum. Win 7 Build 7022 kullanan biri olarak, birtakım yazılımlarla yaşanan uyumluluk sorunları dışında çokta bir sıkıntım yok açıkçası. Yine de sıkı bir RC beni benden alabilir. Teşekkürler, öpücükler ms.

helal valla para icin ne kadar hızlı calısıolar :D

İns paranın hakkını verirler...

iyi güzel hızlı tamam da hiç fark yok bu yüzden çıkacağı için çok heyecanlı değilim maalesef..

Kullanmam Kullanmam :)
Windows ne zaman ki NTFS ve NT sistemini kullanmayı bırakırsa, ben de o zaman Windows'u kendi PC ' me kurarım.
O zamana Kadar Windows ve Programlarını BOYKOT Ediyorum :)

Evet aynı zamanda çıktıktan sonra da vista gibi sorunlarıyla herkesi şaşırtabilir.Şunu geç çıkarın 1 yıl 2 yıl sonra çıkarın ama adam gibi çıkarın xp kadar sevilen bir işletim sistemi olsun.....

pc üreticileri için ne kadar erken çıkarsa o kadar iyi...

yeni pc almayı düşünüyorum eğer böyle giderse hddya direk windows 7 kurabilirim inş ucuz olur

eğer böyle bir olay olursa bu vistanın ölüm fermanı olur.
eldeki vistalar raflarda kalır.
hiç bir şekilde satılmaz.
çok ucuz olmadığı taktirde tabi.

Arakadaş NTFSyi kullanmam dio. Tabi herkesin kendi tercihidir karışılmaz ama. Acaba şu an NTFS ve NT tabanından daha iyi bir Windows altyapı sistemi var da biz mi bilmiyoruz. En iyisi FAT sistemine dönmek bence :P Sürekli çöker dururuz. Eskiden NT tabanı ağ bilgisayarları, güvenli olması istenen ve stabil olması gereken bilgisayarlarda kullanılırdı sadece. XP'den itibaren standart kullanıcı da bu teknolojiden faydalandı. Windows 9xler gibi 1 ayda çökme ihtimali bulunun bilgisayarlar mı olsun?

Cuma günü 23:17 de yazan arkadaş.

Kaç tane Formatlama biçimi biliyorsun bilmiyorum ama ben sana, iki tane hatta yakın zamanda(Nisanda) kullanmayı deneyeceğim 3 format biçimi söyleyeyim.
1.)ext2
2.)ext3
ve 3 ncüsü de Ext4 biçimi olarak geliyor.

Bunlar Linux biçimi. evet Windows desteklemiyor. Ama ben aylarca bu biçimle hiç çökme yaşamadım açıkçası :)
Bence Görünüm gibi şeyleri Linuxtan çalacağına Windows, Biraz da donanımsal özellikleri çalsın. Mesala Ext3 ile biçimlendirebilir Windows 7 yi değil mi ?
Sadece Fat ve NTFS yok yani :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play