Win 7 RTM torrent'te cirit atıyor; üstelik...

Win 7 RTM sürümü henüz 2 gün önce resmen duyuruldu; ama bakın kaç zamandır torrent'te dolaşıyor?

Win 7 RTM torrent'te cirit atıyor; üstelik...
Windows 7 RTM torrent'e düştü!

Microsoft, kelimenin tam anlamıyla Windows 7'nin RTM sürümünün üzerine titriyor. 23 Temmuz tarihinde tamamlandığı resmen duyurulan Windows 7 RTM'i sektörün en saygın profesyonelleri bile henüz elde etmekte zorlanıyor. Fakat torrent kullanıcıları için bu bir sorun değil çünkü Windows 7 RTM çoktan torrent'e düştü bile. 7600.16385 üretim numarasına sahip olan RTM şu anda en popüler torrent sitelerinden biri olan Mininova üzerinden, 16 Temmuz'dan beri rahatlıkla elde edilebiliyor.

Torrent üzerinden indirilen Windows 7 sürümünün derlenme tarihi ise 13 Temmuz olarak görünüyor. Mininova'daki ilgili dosyanın eklenme tarihi ise 16 Temmuz, yani derlemeden sadece 3 gün sonra.

Microsoft uzun zamandır Windows 7'nin torrent'e sızmasının önünü kesmeye çalışıyor fakat her yeni sürüm çok kısa sürede torrent sitelerinde yer almayı başarıyor. Microsoft'un konuyla ilgili özel bir soruşturma sürdürdüğü bu sızıntı konusu kuşkusuz en çok torrent kullanıcılarının işine yarıyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

abd ve microsft karşıtı ülkeler sağolsun çin+rusya vazgeçilmez ikili :)

walla ailecek indiriyoruz:D

Bence bilerek internete sızdırıp, kullanıcıları windows 7 için hazırlıyorlar.

MSDN ve TechNET üzerinden ağustos ayında indirilebileceği söylenen bir işletim sistemini, birilerinin daha önceden indirip torrentte yayması nasıl mümkün olabilir ? Ben bu dosyaları indirenlerin yerinde olsam resmi sitesinden indiririm, çünkü bu tip dosyalara genelde rootkit falan yerleştirip öyle dağıtıyorlar.

Bence sızdırma microsoft tarafından kasıtlı bir şekilde yapılıyor. İşletim sistemi eğer sızdırılmasaydı gündemde kalmayı nasıl başarırdı ?

önünü kesemeye calısıtıgnı dusunmuyorum aksıne torrentlere yardımcı oluyor ve zaten orjınal kullanıcak olanların test etmesınıde saglıyor her zmana yaptıgı gıbı ms nın...

bu toren işi iyice çıgırından çıktı valla helal olsun adamlara hem paylaşmışlar

microsoftun önceden de yaptığı bir şey. kendi eliyle korsanını dağıtıyor. sonra dilediği bir zaman tek tek bulup lisanslamaları için uyarıyor

Microsoft kendi sızdırıyor.Ama önüne geçmye çalıştığı şey ise crackler :D

ben şu anda kullanıyorum

hadi ya ...boyle sey olurmu ki.
simdi bir isde ta eskilere dayanmaktadirki bazi siteler vardirki onlar ni tekim profesyonel insanlara gizlilik icinde bulunana genel kulanima acik olmayan info -lari desifre etmeye yardinci olmaktadirlar....
yani kisasi MS site sinde olupda genel kulanici icin olmayan info-nu gizliliyini yeterince koruyamuyorsa torenmtede sizar xshare de .

Türkçe'de "kaç zamandır" diye bir kullanım yok! "Ne zamandır" olacaktı.

neyi soruşturuyorlar bile bile endileri sızdırıyorlar abi korsan kullanım olmazsa microsoft biter o da bunun farkında

işin o boyutu o kadar ilerlemişki yayıma açılmış iso'larda bir hile olur mu diye hash numaraları olan yada algoritmaları diyelim sh1 crc ve md5 numaralarını kontrol edilip bu kontroldan geçen iso linklerini bile servis eden siteler var.. iş oldukça büyümüş ki ne büyümüş..

yani akıllının biri hackledi yada kendine has değişiklik yapıp sundu peki indirenler saf mı?! değil elbet.. indirende çakal... bu tarz sitelerden gerekli tüyo alıp öyle indirmekteler isoları. gerçi hash numaralarını kontrol için gerkeli programcıklar var orası ayrı mevzu tabi..

yakında hemde pek yakında vista loader tarzıda winnt 6.xx loader gibi bir crack programı görürüz.. işin bu boyutada oldukça komik.. hackerler bile işi abartmış, crack programlarının bile bir üstü ve sürümleri var.. olay bitmiş azizim..

windows 7 rtm ''window 7 final değil'' değil mi ?.

P2P yasaklanmalı yoksa önü alınamayacak...

rtm final oluyo

eğer bir programın oyunun vs korsanları kapışılıyor ise bu durum o programın, oyunun şanındandır..!! :) :) :)

30 günlük deneme anahtarı var ya. Bu sayede hem siz kullanacaksınız hem de kullanıldığı için kendileri memnun kalacak. Torrentlerin yararlılığı o işletim sisteminin dünya geneline yayılması tanıtılmasına katkısı olduğu için pek ses çıkarılmıyor.Eski işletim sisteminin yayıldığı yerlerden yayılmaması görülmüş. Elimizdeki iki işletim sisteminin 30 günlük deneme anahtarı içinde gizli ve size 30 günlük şans veriyor.Eğer siz buraya bir kimsenin veya kendinize ait anahtarı girerseniz. Tüm sorumluluk size ait.Torrent gibi yerlerden indirdiğiniz işletim sistemlerini dvd ye yazdırdıktan sonra kesinlikle 30 günlük deneme anahtarıyla internetsiz kullanmanız tavsiye olunur.

RTM satışa sunulunca elinizdekilerin ömrünün ne zaman biteceğini yavaş yavaş hissederek görebileceksiniz ya işte bu sevindirici bir haber.Yani kesinlikle zarfta işletim sistemi elinize geçmeyecek.....yani bu da demek oluyor ki aramızda zarfta işletim sistemi kurulumlu bir kimse olmayacak......unutmadan hatırlatayım arada bir 32 dişinizi fırçalayın....

Bence Mart 2010'dan sonra bunların hiç biri çalışmayacak, Microsoft da işini bilmez değil, internete bağlanmadan kullanacaksan da at çöpe gitsin. O zamana kadar kullanmış olanlar için bırakması da zor, satın alması da...450 lira da güzel para...Microsoft bu işleri iyi bilir, en deneyimlisidir...Bağlama çalmayı çok iyi bilir...

Tabiki torrente dussun paylasilsin ne demisler paylasiyorum o halde varim :)
Zaten Windows 7'in torrente dusmesi degil dusmemesi olay olurdu.

Programlama sistemi olduğu sürece kırılamayacak sistem yapılamayacak şey yoktur. Ayrıca microsoft bunu goze alamaz microsoft Türkiye'de kaç kişi kaçak sistem kullanıyor kaç kişi kaçak sistem kullanmıyor ( İnernet'i kullananlar için soylüuorum ) bilmediğinimi sanıyorsunuz? Tabi ki biliyor. Ama müdahale edemez. Eğer müdahale ederse Microsoft biter. Neden kopya cd'ler hala satılıyor. İsteseler dakikasında kokünü kuruturlar. Her Türk vatandaşının lisanslı ürün almaya gücü yeter mi sanıyorsunuz? Bu kadar bilgisayar teknisyeni lisanslı ürün alarak mı oğrendi herşeyi ? veya 4000-500 TL vererek eğitim mi aldılar? Ben açık konuşayım bunların hiç birini yapmadım. Ben çok mu meraklıyım veya X bir genç çok mu meraklı lisanssız ürün kullanmaya? Değil tabi ki. Devlet bana mali gücü sağlasa bende lisanslı ürün kullanırım. Parası olan alsın, olmayan alamasın. Yok boyle bir dünya. Parası olmayan ya torrentten inderecek ya da başka bir yerden. Kimse bunun onüne geçemez. Microsfot bile.

01 Ağu 2009 21:48 Windows 7'nin XP ve Vista'dan ne üstünlüğünü görebildiniz? IE8, hesap makinesi, wordpad, paint ve başlat menüsü daha mı gelişmiş? Nedir farkı?

Gerekirse her DVD'nin içine ikinci gizli bir serial koyar ve sizin indirdiğiniz kopya DVD'nin içindeki gizli serial herkesinkiyle aynı olacağından ekrandan gireceğiniz keygen üretimi ile uyuşamaz Herkesle aynı seriali girseniz inteneti kapatarak mı kullanacaksınız bu çağda...Kullanmayın daha ıyi o zaman...

Tepkinizi olmayacak duaya amin demek ve dedirtmek yerine, kullanmayarak ve vazgeçerek gösterebllirsiniz. Bu daha onurlu bir tepki olmaz mı?

Parası olmayan insanlar daha ucuz hatta ücretsiz sistemlerde bilgisayarı öğrenip Windows'a uyuz uyuz bakan bizleri kat kat geçtiler.

Ben farkettim ama geç kaldım, keşke daha önce aklım olsaydı.

Valla Vistayı da crackli kullandım uzun zaman oldu hiçbirşey olmadı. Şimdi de 7'yi kullanıyorum rtm gayet memnunum torrent saolsun. Yok baharda iptal ederler yok update indiremezsin falan hikaye bunlar 500 liraya bilgisayar toplatılan bir yerde işletim sistemine o parayı asla vermem sadece rootkit olayından şüpheleniyorum onu da ekimde aşarız :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir