Win 7, Vista'dan çok daha hızlı giriş yapıyor

Microsoft Almanya yöneticisinden çarpıcı açıklama geldi. Bakın Win7, Vista'yı nasıl katladı...

  • Halil Mollaoğlu
Win 7, Vista'dan çok daha hızlı giriş yapıyor
Windows 7: Altın yumurtlayan kaz.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7 firma için altın yumurtlayan kaza dönüşüyor. İddialara göre Microsoft, beklenilenden on kat daha fazla kopya sattı.

Birçok çevrimiçi kaynakta yer alan bu açıklama, Microsoft yöneticisi Oliver Kaltner'ın alıntısı baz alınarak yapıldı. Kaltner'in şu kelimelerinden alıntı yapılıyor: "Windows 7 Almanya'da, çıktıktan sonraki iki gün içerisinde Vista'dan beş kat daha fazla satıldı." Oliver bu karşılaştırmayı yaparken Vista'nın çıkışından sonraki iki ayı baz alıyor.

Kaltner önümüzdeki yılbaşı döneminin Microsoft tarihindeki en büyük başarıya dönüşebileceğini tahmin ediyor. Fakat başarının sadece başlangıç sürecinden ibaret olmadığını belirten Kaltner, Windows 7'nin daha sade, daha hızlı olduğu ve daha rahat kullanılabildiği için başarılı olacağını söylüyor.

Windows 7, 22 Ekim 2009'da dünya çapında piyasaya sürüldü ve Türkiye sınırları içerisinde dört farklı sürümde (Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate) elde edilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Belliydi ama. 7 gerçekten XP'den sonra beni etkilemeyi başardı ve biraz daha yaygınlaşması ile hemen 7'ye geçeceğim.

Windows 7'yi gerçekten performans açısından istenileni verdi kullanıcıya. e tabi söz konusu windows olunca şimdi kötüleyen bir fanatik grup olacak ama en azından onlar şöyle düşünmeli ve hakkını vermeli şimdi ye kadar çıkan en iyi windows.

mikrozoft beta aşamasında başını kuma gömeceğine uzmanlara ve eleştirilere kulak verseydi, bu başarıyı vista ile çoktan sağlamış olurdu.
ama kimseyi umursamadı, işletim sistemine ne kadar ıvır zıvır varsa doldurdu, sanki herkesin kendi personelininki gibi 4x3Ghz bilgisayarı varmış gibi obezit bir kod yazdı. vistayı yeterince tırpanlarsanız o da w7 gibi güzel çalışıyor ama çok zahmetli bir iş. mikrosoft bu ileri geri hareketleri dönem dönem yapıyor, sanırım yönetim kademesindeki şımarıklıklardan kaynaklanıyor.

windows 7 harika

şekil olarak vistadan pe farkı yok ,hız olarakda pek farkını goremedim açıkcası zamanla daha farkedilir olur belki,xp mode dan baska beni cezbecek biseyi yok şimdilik

core2duo e6750@2.66 ghz işlemci 2 gb ddr2 667 mhz ram ve 512 mb 4830 ekran kartım var. Win7 yi kurduktan sonra assassins creed de gözle görülür kare artışı ve uzaktaki karakterler bile görülür oldu. diğer oyunlar için de geçerli bu anladığım kadarıyla ram da epey bi rahatlama oldu tabi 2gb için geçerli nu

Win 7 gerçekten çok iyi ama kusursuz değil özellikle driver sıkıntılarında vista ile yarısacak kadar kotüydü deneme sürümleri umarım bu sorunlar aşılmıştır

vista win7 nin yanına bile yaklaşamz hız konusunda bide driverları kendisi kuruyor bence mükemmel

tr de bile kutulu ürünler 1 haftada tükendi şuan ancak oem versiyonlar buluna bilyor oda yeni geldi oyüzden win7 en hızlı en stabil os dur satışrakamlarındanda beli. çevremdeki xp diye diretenler ve vista kulanan herkz win7 geçiyor win7 deneyen eskiden ne kulanıyormuşum kanı gibi diyor diğer özelliklerde cabası perfect win7.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play