Win 7'ye bedava geçiş kampanyası...

PC alacaksınız ama Win7'yi bekliyorsunuz: Görünüşe göre bedava Win7 için fazla beklemenize gerek yok

Win 7'ye bedava geçiş kampanyası...
Artık bilgisayar almanız için beklemenize gerek yok.

Microsoft'un Amerika'da büyük satıcılara sunduğu ücretsiz güncelleme kampanyası bu hafta başlıyor. Bu program kapsamında ayın 26'sından sonra alınacak her Vista'lı bilgisayar Windows 7 piyasaya çıktığında istenirse ilgili Windows 7 sürümüne yükseltilebilecek.

"Windows 7 kullanmak istiyorsunuz, ama bilgisayar ihtiyacınız acil. O zaman ücretsiz yükseltme kampanyamızdan yararlanarak bugün bir bilgisayar alarak Windows 7 çıktığında yeni sisteme ücretsiz güncelleme yapabilirsiniz."

Büyük satıcıların bilgisayar satışlarının kendisi yüzünden düşmesini engellemek için Microsoft'un bulduğu bu fikir aslında yeni değil. Daha önce de Vista'nın çıkışında uygulanan bu kampanya kimi kullanıcılar için hezimetle sonuçlanmıştı.

Aslında kampanyanın kesin açıklanmış bir başlangıç tarihi yok. Ama BestBuy iç haberlerinden sızan bir bilgi kampanyanın 26 Haziran'dan itibaren bilgisayar alıcılarına sunulacağını bildiriyor.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Sanırım bu uygulama kutulu vista alanlar için olan bir uygulama ve oem kullanıcıları yararlanamayacak doğrumudur???

o zamana kadar kim vista kullanır ki, çünkü şu anda bilgisayar alacak olanın bilgisayarı muhtemelen eski ve Windows xp kullanıyor, gerçi xp ye downgrade edebilme şansı varsa kullanır ama yoksa o zaman zor

O da güzel ... Sanki 26 Hazirandan önce para verip Vista alanlar enayi ...
Ah ulan Linux bi becerebilsem seni kullanmayı 5 dakika durmam ...

tüh yaa geçen hafta yeni bilgisayar aldım.. :(

bu kampanya türkiye içinde geçerli mi?

Xp ile kalın akıllı olun derim.
Maceraya gerek yok. Sadece makyajlanmış win7

WIN 7 DEKI HER YENILIGIN A B C VAR ANCAK EN IYILERINI ALMANIZ ISTENECEK ISTE EN BUYUK RENKLENDIRME TATLANDIRMA YAPILIRKEN SIZE O YENILIKLERI TATLANDIRMALARI BEDAVADAN YAPMAK ISTEDIGINIZDE SIZDEN NE ISTEYECEK MERAKLA BEKLIYORUM. BASLARKEN BITERKEN BIR SURU SEYLER EKLEYEBILECEGINIZ BIR ISLETIM SISTEMI GELIYOR GORSEL ZEVKLERINIZI DORUK NOKTASINA CIKARMAK ISTERKEN BIR COGUNUZ SISTEMIMIN KAYNAKLARI AZALIYOR PANIGINE GELMEMEK ICIN HURRRRAAAA YI KENDINIZDEN AZ BIR SURE UZAK TUTMAK ISINIZE GELIR MI BILMEM AMA ISLETIM SISTEMINIZIN UZUN SURE ACIK TUTUP 3 DORT AY SUREKLI ACIK KALABILIYOR MUYU DENEDINIZ MI ? BIR ZAMANLARI HATIRLARSANIZ NELER YASAMISTIK. HAYDI KOLAY GELSIN YUKSEK MAKINA AYARLARINIZI KORUMAK ICIN SABRETMEK KIMIN YARARINA OLURKI OYSA WN 7 INSANLARI COK FENA DURTUYOR REKLERI VE DERINLIGI INSANLARI ACAIP KISKIRTIYOR KI BUYUK EKRANLARDA BU COK KUVVETLI HISSEDILIYOR.COK CANLI RENKLERIN ELEKTRIK FATURANIZA YANSIMASI VEYA LCD EKRANINIZI SIK SIK DEGISTIRMENIZE NEDEN OLMASIN...OZELLIKLE EKRAN KARTLARININ STAND BY VEYA HIBERNATE OZELLIGI BELKI BIR ARA CIKAR NE DERSINIZ....

microsoft bu sene 26 hazirandan önce vista alanlara windows7 cazip bir indirimle satışa sunsaydı kapış kapış giderdi yani biz 26 hazirandan önce satın aldığımız için suçlumuyuz.

Bir müşterim Media Center kurulu bilgisayar almıştı ve ücretsiz vista yüksetmeside mümkündü. internet üzerinden onlarca demeye rağmen vista çıktığında yükseltemedik. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümüzde 40$ civarı kargo ve dvd ücreti gibi bir kaç masraf saydılar ve kabul ediyorsanız işleme başlayalım dediler :D bizde çok sağolun dedik :D

Lisans etiketinde bulunan bir kaç rakamla belli olacak olan yükselme işlemi insanı vazgeçirecek kadar çileli bir işlem

Windows 7 fiyatları açıklanmış. 11 temmuza kadar ön sipariş dönemi olacak ve Windows 7 Home Premium (Yükseltme) 50 $, Windows 7 Professional (Yükseltme) ise 100 $ olacakmış ama Amerika için. 11 temmuzdan sonra daha pahalı olacak tabi. Diğer Windows 7 sürümlerinin piyasaya giriş fiyatları şöyle:

Home Premium (Yükseltme) 140 $, Home Premium (Tam Sürüm) 200 $, Business (Yükseltme) 200 $, Professional (Tam Sürüm) 300 $, Ultimate (Yükseltme) 220 $, Ultimate (Tam Sürüm) 320 $.

Yükseltme sürümler için Vista yüklü olmalı. Fiyatlar Vista'nın şu anki fiyatlarını geçmiyor.

Türkiye'de bu kampanya ne zaman başlayacak? Bilgisayar alacağım bunu bekliyorum. [ByEGT]

böle saçmalıkmı olur bunu genele yayıp bütün vista kullanıcılarına yapmaları lazım. pc nin performansı öldüren bi işletim sistemini zorla pc le birlikte satıp sonrada belli kullanıcılara kıyak yapmaları cok saçma.

çatlamaya gerek yok 3 ay gibi bir süre kaldı. beklemekte fayda var.

ısrarla bütün yorumlarıma olumsuz oy veren arkadaşı çok merak ediyorum. derdi neymiş? başımdan geçen bir olayı anlattım ve çileli bir işlem olduğunu söyledim çileli değildi de sen benim yanımdamıydın?
sanırım sistem otomatik oy veriyor :)

ben ayın 25 de bilgisayarı aldım 26 sında ilk defa actım be olacak şimdi??? Bu kadarda haksızlık olmaz illa lopyamı kullanalım?!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir