Win 8.1 Ağustos güncellemesinde ilginç sorun!

Windows 8.1'e gelen Ağustos güncellemesi, sizin Windows'unuzda böyle bir sorun yarattı mı?

Ağustos güncellemesinde ilginç sorun

Microsoft'un Windows 8.1 için Windows Update üzerinden yayınladığı Ağustos yamaları, bazı kullanıcılara Metro uygulamalarında "kalıcı görev çubuğu" sorununu (veya işlevini) getirdi. Kullanıcıların raporuna göre böyle bir durum, güncellemeden önce yaşanmıyordu.

Raporlara göre güncellemeden önce görev çubuğuna ulaşmak için fareyi ekranın altına sürüklemeniz yeterli oluyordu. Anack güncellemeden sonra bazı kullanıcılar, görev çubuğunun açık kaldığını, üstelik bu durumun tutarlı olmadığını söylüyorlar. Görev çubuğunun, uygulamalar arasında geçiş yapmak için fareyi sol üste sürüklediğinizde ortadan kalktığı söyleniyor. Güncellemeyle ilgili belgeler, böyle bir işlevden bahsetmediği gibi, deneyim oldukça tutarsız.

Yaşananın bir bug eseri mi, yoksa "bilerek" eklenmiş bir işlev mi olduğunu Microsoft'un bir açıklama yapması halinde anlayabileceğiz. Güncellemeden sonra siz de benzer bir durum yaşadınız mı?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Haber Doğru.Orijinal Windows 8.1 update 1 64 bit Türkçe sürüm kullanıyorum.Aynı sorun bende de var. Tolkun10

Biraz önce Microsoft müşteri hizmetleri ile görüştüm.Bana şöyle bir şey yaptırdılar. Görev çubuğu üzerinde sağ tıklayıp özellikleri seçiyorsunuz.Çıkan ekranda Görev çubuğu sekmesinde Görev çubuğunu otomatik olarak gizle seçeneğinin boş kutucuğunu işaretle dediler.Ama bu sefer görev çubuğu masaüstünden de kaybolmaya başladı.Nasıl düzelteceğiz biz bu hatayı? TOLKUN 10

bende güncelleme sonrası böyle bir problem yok x64 SL kullanıyorum

Gelip giden bir şekilde olmuştu ve fare imleci de yok olduğu için sıfırlayıp güncelleştirmeleri kapattım :) 900mb falan güncelleme bekliyor.

Benm pc zor kapaniyo.. Bilgisayari kapata 5-6 kere tikliyorum sonra kendi haline birakiyorum 2 dakika filan sonra kapanmaya basliyor. Kapanmasi da 5 dk kadar suruyor..

Bende böyle bir sorun yok.

evet yaşadım

Dün güncelledim böyle bir görüntüyle karşılaşmadım.

benim yaşadığım tek sorun lenovo miix2 tabletimde güncelleme sonrası Hungry Shark Evolotion tam ekran çalışmıyor :p çok sinir bozucu...

Bende ise bazı metro uygulamaları ve market açılmaz oldu güncellemeden sonra.

Bende ise bazı metro uygulamaları ve market açılmaz oldu güncellemeden sonra.

şimdi kontrol ettim bende problem yok. diğerleri şansına küssün artık :)

ben de görev çubuğu gizleniyor alta inince beliriyor üzerinden ayrılınca yeniden gizleniyor daha kolay geçiş yapabiliyorum bu bir sorun değil bence

Ben yaşamadım görev çubuğu normal işliyor.

Start8 programını kullandığım için bana bir sorun yaşatmadı. Metro arayüzünü sevmiyorum zaten.

Ben tablet üzerinde windows 8.1 kullanıyorum ve bu güncellemeden sonra şarj sorunu vermeye başladı. Şarj hiç bitmiyormuş gibi %100 kalıyor sonra birden kapanıyor.

Ben de orjinal lisanslı win 8.1 update 64 bit kullanıyorum ve düzgün çalışıyor .

vista vakkasi

Güncellemeleri bende yaptım. Bende yok böyle bir sorun. Orijinal Embedded 8.1 industry pro update 1 64 bit TR kullanıyorum. Bir ara store broker sorunu vardı. İşlemciyi yüksek kapasite ile kullanıyordu. Update 1 den sonra düzeldi.

Bende de aynı uygulamayı kapatsamda Görev Yöneticisine çalışıyor görünüyor...

@14 Ağu 2014 18:45 Bu bir hata değil. Windows 8'den sonrasında Modern Uygulamaların hepsinde öyle oluyor. Siz bir Modern uygulamayı kapattığınızda uygulama görev yöneticisinden Suspended yani Bekleme konumuna geçiyor. Böylece işlemci veya diğer bir kaynağı kullanmadan hazırda bekliyor, uygulamayı ikinci kez açmak istediğinizde çok daha hızlı bir şekilde açılıyor.

8.1 pro 64 bit kullanıyorum update sonrası görev çubuğu bazen kilitleniyor

Bende sürekli oluyor bu??

güncellemeyi yaptım sony bilgisayarımda hiçbirşey yok söylediğiniz gibi cayır cayır :D

Sorun yok.

Ayrıca wifi de ne kadarlık veri indirildigini gösteren yerde sorun var. Veri gösterge ayarini ne kadar yapsamda göstertemedim Msi bilgisayarimin driverlarindan yada windows dan kaynakli olabilecegini düşünüyorum.

aynen arkadaşa bende katılıyorum bendede sürekli arada oluyor hatta bazen uygulamayı açtığımda simge durumuna küçült veya kapat kısmı pencerede o siyah bar gelmiyor bazen bazen arada yapıyor , tüm güncelleştirmleri yüklerim ama bu güncelleştirmelerden öncede böyle sorunum vardı benim ,metroyu açtığımda bazen o görev çubğu kaybolmuyor sürekli orada kalıyor, arada bazen yapıyor böyle, sistemim windows 8.1

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir