Windows 8.1 USB bellekten nasıl yüklenir?

Windows 8'i atlayıp, direkt olarak Windows 8.1'i yükleyebileceğiniz bir USB bellek hazırlıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk

Yükleme zamanı

Yükleme zamanı

6. Yükleme zamanı

Birden çok makineyi güncellemeniz gerekiyorsa, yükleyiciyi ürün anahtarını yüklemeden sonra soracak şekilde yapılandırmanızda fayda var. Bunun için Sources klasöründe ei.cfg adında bir dosya oluşturun ve içerisine şunları yapıştırın:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

Değişiklikleri kaydettikten sonra güncellemeyi PC'lerinize yüklemeye başlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

iyi de zaten windows 8.1 iso dosyalarını dağıtıyorlar bu kadar heyecana gerek yok. ayrıca bilmiyorsanız da söyleyeyim windows 7'den sonra lisans anahtarlarını bios'a gömerek bilgisayar üzerine sadece windows etiketi yapıştırılmaya başladılar.

Çok güzel olmuş. :) Ellerinize sağlık.

Windows 8.1 gibi mucize bir sistemi usb den 7 dk da kurmuştum. gerçekten müthiş. yazı içinde teşekkürler chip....

kötü bir haberim var. yeni pc'lerin çoğunda anahtar yok. bios gömülü geliyor, format dvd ya da usb ile başladığında key bulması lazım bulmuyorsa işiniz zor.

İşe yarar...

ürün anahtarları biosa gömülü olarak geliyor ama bunu küçük bir yazlımla öğrenebilirsin ürün anahtarını ve sonra windows 8.1 i sıfır kurulum yaparak keyi yazarsan orjinal windows kullanmış olursun.

bir nevi çöp...

rw everything adlı araçla biostaki win8 8.1 ürün anahtarı bulunabilir http://cheytacllc.blogspot.com/2013/05/biostakiwin8keyinibulmak.html

daha çıktığı gün yaptık,çok arkadan gelmeyin bi daha, bu tür şeyler hep beta zamanında halledilen şeydir.. daha çabuk olun lütfen

w7 sp1 gerisi yalan

baya karışıkmış ama win8.1 kullanıyorum bu çetrefilli yollardan da geçmedim usbden boot edilebilir 8.1 imde mevcut ;)

Onu açarken tıklayıp ötekini kapatıp açarken web e tıklarken amuda kalk.... Lisanslı ürünlerin bu zama-zingosunu sevmiyorum. Korsanlar bu kadar uğraştırmıyor. Yok mu sattığın lisansların çetelesi, ne diye kabul etmiyorsun windows8 lisansını? Girsin lisansını indirsin kursun, Paranla rezil oluyorsun.

emeğe saygı "emek sineması" için söylenmedi! az biraz saygı!..

Efendim ben de geçen gün yüklemiştim Windows 8.1'i. Ben şahsen yeni eklenen özelliklerini beğendim, ama yazılım açısından çok fazla sorunu var. Kendi karşılaştığım sorunlar şunlar: Windows 7'de çalıştırabildiğim Xbox 360 controller ve webcam driverları Windows 8.1'de çalışmıyor. Üstelik Xbox 360 controller driverlarını Microsoft bizzat kendisi yapıyor ve nedense Windows 8.1 driverları yok. Webcame gelecek olursak... Webcamim biraz eskidir, Windows 8.1'de çalışacağına inanmıyordum zaten. Biraz araştırdığınızda diğer müşterilerin de aynı sorundan şikayetçi olduğunu görebilirsiniz. Yüklemeye çalıştığım bazı programlarda da uyumluluk sorunları çıktı, her ne kadar uyumluluk modunu Windows 7'ye ayarlasam da. Windows 7'de gayet güzel bir şekilde çalışıyordu, ama Windows 8.1'de ne yazık ki çalışmıyor. Daha Windows 8.1'e geçmenin erken olduğunu düşünüyorum, ama tabii ki de karar sizin.

@17 Şub 2014 19:50 Neden sadece Windows ve Mac OS'a bağlı kalınmaması gerektiğinin bir göstergesi. Xp sizce neden hala yaşıyor sanıyorsunuz? Adamlar çalışan donanımını ve yazılımını çöpe atmak istememesi yüzünden...

8.2 gelince yaparım artık..

windows 8 lisansı iptal mi oluyor onu anlamadım diyelimki bu şekilde usb den kurduk windows 8 lisansı çalışmaz biliyorum gömülü diyorsunuz 8.1 in lisansı onu girdiğimiz zaman önceki windows 8 gibi orjinal olarak kullanabiliryormuyum birsürü para verdik lisans için sorun yaşamaylım bilenler bir cevap yazarsa sevinirim

ei.cfg dosyasi bende ise yaramadi. bundan 2-3 ay once 1 gun ugrastim. Cunki arkadasdimin bilgisayarinin biosuna windows key'i koymuslar. Ancak orjinal CD miz olmadigi icin, bizde sirketin verdigi ucretsiz windows keyini kullanmaya karar verdik ancak ne yaptiysam nafile. sildim windows 7 yukledim kurtuldum. Herseye ragmen yasasin linux!

inmiyor, "şu anda bağlantı kuramıyoruz" hatası veriyor.defalarca denedim.

Ugrasmam windows 9 bekleyeceğim

bunda lünüx çalışır mı...

@19 Şub 2014 20:34 Kel alaka.

@19 Şub 2014 20:34 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

@19 Şub 2014 20:34 çalışır vdyi kur

Download Windows 8.1 Pro torrent yazıyoruz DVD iso imajını indiriyoruz.Windows 7 USB/DVD Download Tool yazıp bu programı da indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra indirdiğimiz program ile Usb belleğimize veya DVD'ye imaj dosyasını yazdırıyoruz. Kurulum esnasında lisans anahtarı istendiğinde çevimiçi etkinleştirmeyi işaretleyip devam ediyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra bilinen programlar ile lisans işlemini tamamlıyoruz. Kısa ve net

Güzel bir makale olmuş elinesaglık sayın çip

Windows 8.1'de bir özellik var; artık yedekleme yerine sistemden4-6 gblık kurtarma sürücüsü oluşturup ileride sisteme tekrar format atmak gerektiği zaman kullanabiliyorsunuz.

usb bellek çubuğu mu :)

@21 Şub 2014 21:40 USB Flash Memory - USB Memory Stick - USB Storage Device - USB Flash Drive - USB Sticks....... Bunların tercümelerini bir araştır bakalım ondan sonra yanlış yazım olduğunu düşündüğün ve bunu belirtmek için yazdığın alaycı tavrının aslında senin cahilliğini ortaya çıkarmış olmasına üzül.

Sormak istediğim birşey var, bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim. Windows 8 lisansım var. Burda anlatılanlarla Windows 8.1'i indirip "ei.cfg" olayını yaptıktan sonra ve Windows 8.1 kurduktan sonra, mevcut Windows 8 lisansımla Windows 8.1'i etkinleştirebilir miyim?

@22 Şub 2014 21:45 Windows Mağazadan indirmeyi dene yada Microsoft'un sitesinde ki önergelere gözat.Başka yerlerden indireceğin Windows 8.1 içerisinde zararlı yazılımlar bulunabilir o yüzden güvenli yerlerden bu işlemi gerçekleştirmelisin.

bende medya oluştur diye bir şey gelmiyor.şu anda kullandığım 8.1 format atmak istiyorum fakat medya oluşturamadığım daha doğrusu ürün anhtarını bulmadığım için sıkıntı var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir