Win 8 çoçuklarınızın hayatını kolaylaştırıyor

Windows 8'in çocuğunuzun eğitimi ve eğlencesi için bu olanakları sunduğunu biliyor muydunuz?

Windows 8 çoçuklarınızın hayatını kolaylaştırıyor

Windows'un son sürümü Windows 8, tanıtıldığı ilk günden bu yana birçok cihaz üreticisi tarafından tercih edildi. Hem masa üstü hem de tablet bilgisayarlarla iyi bir uyum kuracak şekilde tasarlanan Windows 8 her yaştan kullanıcının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Öğrenciler, Windows Mağazası üzerinden indirebilecekleri sözlük, haber, ders ve kitap uygulamaları sayesinde kendilerini geliştirebilecekler. Ayrıca dersleri için araştırma yapabilmenin yanı sıra birbirinden eğitici ve öğretici oyunlarında yer aldığı platformu kullanan öğrenciler eğlenirken öğrenebilecekler.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, Windows 8'li bilgisayarların öğrencilerin hayatını nasıl kolaylaştırdığını şu sözlerle açıkladı:

"Windows 8, öğrenciler için hem tablet, hem PC olabilen harika ikisi bir arada cihazlarla okul dönemine hazır. Üstelik öğrenciler bu cihazlarda hem Microsoft Office sayesinde ödevlerini yapabilecekler, hem de internette gezip, oyun oynayıp eğlenebilecekler. Anne babalar eğlence konusunda çok rahat olsunlar, çünkü Windows 8'de tüm kontrol onların elinde. Aile Güvenliği özelliği, çocuklarının hangi uygulamaları ve web sitelerini, hangi saat aralığında, ne kadar süreyle kullanabileceklerinin kontrolünü anne babalara veriyor."

Windows Aile Güvenliği ile kontrolü elinize alın

Windows Aile Güvenliği ile kontrolü elinize alın

Windows 8, çocuklarının bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmesini istemeyen veya onları zararlı içeriklerden korumak isteyen ailelerin bu endişelerini ortadan kaldıracak "Windows Aile Güvenliği" özelliğiyle birlikte geliyor. Böylece Microsoft Office sayesinde ödev yapmada vazgeçilmez birer araç haline dönüşen Windows 8'li cihazlar, eğlence ve içerikte tamamen ebeveynlerin kontrolünde olacak.

Windows Aile Güvenliği özelliği, çocuğunuzun bilgisayarı kullanma zamanını sınırlamanın yanı sıra, kullanabileceği web sitelerini, uygulamaları, oyunları ve bunları kullanabileceği saat aralıklarını ve toplam kullanım sürelerini sınırlamanızı sağlıyor. Böylece çocuğunuz sizin belirlediğiniz zamanlarda, güvenli içeriklere ve oyunlara ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tüm Windows 8 sürümlerinde yer alan Windows Aile Koruması, çocuklarınız için tanımladığınız hesaplarda aşağıdaki kontrolleri yapmanıza izin veriyor:

Web Filtresi. Çocuklarınızın yalnızca yaşlarına uygun web sitelerini ziyaret etmesini sağlayabilir, dosya indirme işlemlerine izin vermek isteyip istemediğinizi belirleyebilirsiniz. Belirli web sitelerini engelleyebilir veya izin verebilirsiniz.

Zaman Sınırları. Çocuklarınızın bilgisayarda oturum açmasına izin verilen saatleri seçebilir, her gün için farklı zaman sınırları ayarlayabilirsiniz. Çocuğunuz ayrılan zaman bittikten sonra oturum açmaya çalışırsa, oturumu otomatik olarak kapatılır.

Windows Mağazası ve Oyun Kısıtlamaları. Çocuklarınızın oynadığı oyunları denetleyebilir, yaş derecelendirme düzeyi ayarlayabilir, engellemek istediğiniz içerik türlerini belirleyebilir ve yalnızca belirli oyunlara izin verebilirsiniz.

Uygulama Kısıtlamaları. Çocukların kullanmalarını istemediğiniz uygulamaları çalıştırmasını engelleyebilirsiniz.

Windows Aile Güvenliği hakkında detaylı bilgiyi ve nasıl kullanabileceğinize dair videoyu windows.microsoft.com/tr-tr/windows/set-up-family-safety adresinde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Samsung her zamanki gibi Apple i taklit etmeye devam ediyor. Taklitçi samsung..

@23 Eyl 2013 13:30 sen çok yanlış gelmişsin fanboycuk

Yaw Linux kullan asıl kontrol kimde o zaman anlarsınız. Windowsta kontrol hiç bir zaman bizde değil maalesef.

Windows 8, geleceğin sistemi.....

@23 Eyl 2013 15:10 atma geleceğin işletim sistemi LinuXMint 16

Arkadaş Nedir bu samsung düşmanlığı.Eğer Apple tek kalsaydı Bugun Apple telefonları 5.000 Tl den aşağı alamazdınız.Lütfen biraz mantıklı düşünün. Madem samsung kullanmıyorsunuz,kötülemeyin.

Mağazada ki eğitim tarzı uygulamaların ne kadar kaliteli ve iş gördüğünü de söyleseydiniz... Ha durun ben söyleyeyim berbat! Windows aile güvenliği dedikleri olay, ebeveyn yöneticisi. Zaten Windows temel parçalarda ve bir çok antivirüs firmasının sunduğu bir olay. Mağaza yerine, TTNET Vitamin ve bir çok daha kaliteli hizmet sunan eğitim hizmetleri kullanmakta fayda var. Eğer bir web tarayıcınız varsa yapamayacağınız şey yoktur. Windows temel parçalardan aile güvenliğini yükleyerek, çocuklarınızın güvenliğini ve eğitimine Windows 7'den kaldığınız yerden kesintisiz devam edebilirsiniz. CHIP Online şu an satışı ve kullanımı az ve artışta zorlanmakta olan Windows 8'i kullanıcılara pazarlamaya çalışıyor yalnızca.

windows 8'de başlat menüsü yok diye tutturanlar nerede?

Hala dünya çapında %7 lik bir kullanıma sahip olan Linux, Dünya çapında %10 Kullanıma sahip olan Mac'i savunanlar var. Gerisi ne; Tabiikide Windows. Anlıyorum kullanmaya bilirsiniz veya özellikleri hoşunuza gitmeyebilir ama çamur atmayıda bırakın artık. Biz size birşey diyo muyuz? Hayır. O zaman sizde Windows'a laf atmayın. TTNET Vitamin'e para ödemektense Windows Store'dan ücretsiz ve aynı KALİTEDE uygulamalar yüklemek daha mantıklı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir