Win 8 yapı 8220'den ekran görüntüleri!

Windows 8'den sızan yepyeni ekran görüntüleri, yeni Windows hakkında çok şey söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk

Ortaya çıkan son Windows 8 görüntülerinde Başlat düğmesinin ortadan kalkması hepmizi şaşırmıştı. 8220 numaralı yapıdan ortaya çıkan yeni ekran görüntülerinde de bu düğmenin olmadığı göze çarparken, yeni bir özellik dikkat çekti.

8220 yapısından sızan ekran görüntüsünde siyah Charms çubuğu yerine sağ tarafta gösterilen, şık beyaz düğmeleri görüyoruz. Bu ekran görüntüsünün dokunmatik veya kalem ile giriş özelliği olmayan bir cihazdan alındığı düşünülüyor. Dolayısıyla dokunmatik bir cihazda görüntüler farklı olabilir.

Başlat düğmesi yok, siyah Charms çubuğu yerine sağdaki beyaz düğmeler gösteriliyor

PCBeta tarafından sızdırılan bir ekran görüntüsünde ise Metro arayüzünü farklı bir tema ile görüyoruz:

Başlat düğmesi yok, siyah Charms çubuğu yerine sağdaki beyaz düğmeler gösteriliyor

Windows 8'den sızan yeni ekran görüntülerini galerimizde inceleyebilirsiniz!

Daha fazla ekran görüntüsü ve özellik listesi

Windows 8'in beta sürümüyle ilgili sızdırdığı güvenilir ekran görüntüleriyle tanınan Winunleaked.tk ise, yeni ekran görüntülerinin yanında son yapıdaki yeni özelliklerden de bahsetti. İşte bahsedilen yeni işlevler:

- Yeni ImmersiveUI simge seti
- Başlangıç sayfası için yeni arka plan seti
- Charm çubuğu için yeni kısayollar
- Yeni Uygulamalar menü şablonu
- Başlat düğmesi artık yok
- Birçok bug onarıldı
- Yeni Ribbon düzenlemesi
- İki parçalı dokunmatik klavye için yeni düzen

Winunleaked.tk'deki gönderiye göre bu yapı oldukça hızlı ve hatta Windows 7 SP1'den bile daha hızlı.

Windows 8'den sızan yeni ekran görüntülerini galerimizde inceleyebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Arkadaş bu sızıntılardan roman olur ya adamlar el altından veriyor resimleri işte...

Microsoft un eskiden çıkardığı her yeni sistem bi öncekine göre daha fazla sistem ihtiyacı duyardı ve daha yavaş çalışırdı.bu politika vista faciyasinin patlak vermesinsinden dolayı değişmiş gibi görünüyor zira yedi vistadan daha hızlıydı şimdi ise windows 8 yediden daha hızlı.( şahsen denedim ). Üstelik beta bile değil helal olsun ne diim ınş hep böyle giderler.

Başlatsız başlat çubuğu hiç estetik görünmüyor. Microsoftun derdi ne başlat ne kadar sistem kaynağı gerektiriyor da ısrarla tarihe gömülmek isteniyor?

bu hali ile win8 iş yapmaz microsoft yenilik yapacağım diye saçmalamaya başladı

Win8 beta ne zaman çıkacak(normal beta) şahsen denemek isterim.

microsoft windows 8 ile sonunu hazırlıyor

Her yeni windows ile birlikte donanım yükseltme gereksinimi de bir yere (vistaya) kadar. Sonra bu stratejiniz elinizde kalır. Görüldüğü gibi vistayı çalıştırmakta zorlanan sistemler win8 ile problemsiz çalışabiliyor.

---alıntı---
Başlatsız başlat çubuğu hiç estetik görünmüyor. Microsoftun derdi ne başlat ne kadar sistem kaynağı gerektiriyor da ısrarla tarihe gömülmek isteniyor?
---alıntı---

bu dizayn çok eski. sistemler geliştikçe kullanım imkanları da gelişiyor bi de böyle düşün. ben de gelenekçiyim ama yeniliklere açık olmak lazım hele ki teknoloji alanında

bunu kötülemek için kullanılan bütün cümleler win7 içinde söylenmişti... vista'yı beceremedi en iyisi hala xp diyordu herkes, at gözlüklüler zamanla bile olsa yapılan işin güzelliğini gördü, win8'dede bu olucak, daha tamamen bitmemiş birşey ve çoğu kişi bu yarım halini bile denememiş neyin sonunu hazırladığını biliyorsunuz da kötülüyorsunuz? MS'in binlerce mühendisi analizcisi bunu göremiyor zaten milyar dolarlık projeleri şansa bala yapıyorlar bunlar hep...

boşa kötülemeseniz daha iyi olur hayat bir windows xp birde windows 98' den ibaret değildir bunu iyi bilin. windows vista gelişimin ilk temel taşı oldu çok özelliği vardı ama uyumlu donanım sıkıntısı baş gösterdi bir türlü donanım üreticileri ayak uyduramadı. microsot özellikleri kırpıp farklı yenilikler ile windows 7 yi üretti. şimdide daha yeni özellikler ile işlemci ve grafik kartı üreticilerinin kalbini fethetmenin peşinde şuan var olan hiçbir işletim sistemi ne amd nede intel cephesinde 6 ve 8 çekirdekli modüllere destek veremiyor.

Başlat menüsünü kaldırmak büyük bir saçmalık... Bütün programları nasıl sığdırmayı düşünüyorsunuz görev çubuğu'na... TABLET kullananlar için iyi bir özellik. Sanırım Desktop PC'leri unuttu Microsoft. Windows 7'den sonra da bunu becerdiler ya artık söz kalmadı söylenecek. Kendileri Kullansınlar.

sevemedim, alışamadım, windows 7 çok kullanışlı geliyor, sanırım windows 7 ile sürdüreceğim.

Valla ne düşünürseniz düşünün bence sıçrama tahtası gibi bir sistem... Windows 8 beklenen ama garip karşılanacak bi sistem olmaya hazır ama şu bir gerçek ki Başlama hızından tutunda kapanışına ,Oyun ve program çalışmasından veri tarnsferine kadar herşey olağan üstü hızlı.Win7 bu bağlamda belki ayakta durmakta zorlanacak ama gerek teknolojinin gerekse sistem üreticileri içinde yeni bi devrim yaratacağı kesin.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play