Win7 ve Android'e bir rakip daha: Symbian

Symbian netbook piyasasına el atıyor, Windows 7 ve Android'e meydan okuyor. Gelişmeler burada...

  • Ceyhun Seval
Win7 ve Android'e bir rakip daha: Symbian

Symbian Vakfı'nın başkanı Tim Holbrow netbook'ların gelecekte süper mobil cihazlara dönüşeceğini düşünüyor. Ve tabi Symbian'ın da bu süper bilgisayara çok uygun olduğunu...

Geçtiğimiz ay Symbian ile çalışan bir Intel Atom platformunun gösterimi, herkesin aklında gelecekte Symbian yüklü netbook'lar olabileceği fikrini getirmişti. Symbian Vakfı başkanı Tim Holbrow'un geçtiğimiz gün yaptığı açıklama da bu konuda çok ciddi olduklarını kanıtlıyor.

Sistemlerinin Atom platformlarda bir düzenlemeye gerek kalmadan zaten çalıştığını bildiren Holbrow yakında Symbian'lı netbook'lar görebileceğimizi söylüyor. Ama Holbrow'un değindiği önemli bir nokta daha var: Netbook'ların geleceği.

Holbrow'a göre netbook'lar gelecekte süper mobil cihazlara evirilip her an yanımızda taşıdığımız ve çevremizdeki ekipmanlarla etkileşime geçerek kullanılan süper mobil bilgisayarlara dönüşecek: "Bu yüzden Symbian Vakfı olarak amacımız geleceğin bu süper mobil cihazlarına uygun sistemler üretmek."

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yeni İşletim Sistemleri'nin piyasaya çıkması kullanıcının faydasına olacaktır. Windows'un ülkemizde neden üzerine gelindiğini anlamak zor. Bunca bedava İşletim Sistemi varken.

bi symbian eksikti zaten

ozaman windows mobile da katılır bu kervana

symbian arayüzü netbook için çok yetersiz :( önce arayüzde iyileştirme yapsınlar ,sonra netbook'a adapte ederler .

Netbook = çok gelişmiş cep telefonu
symbian işletim sistemi = cep telefonu sistemi

sadece isimleri farklı dimi....

bence netbooklara telefon özelliği de eklensin..:P

en iyisi windows xp çalışabilecek bi netbook :D symbian ne ya telefonmu bu :P

Küçüklükten beri hep bunun hayalini kurardım sonunda gerçek oluyor(!)...

sayın bilen kişi,x

ben omina i900 telefonumu değiştirmek istiyorum,bildiğiniz gibi win.6.1 versiyona sahiptir.bu telefonla (belki bilemiyoruz)9 aydan beri daha bir program indiremedik.(ailece),ne cihazı aktivizyon yapabiliyoruz,ne servisi bilgi vermiyor ve cihazla internete giremiyoruz,servisinde 5 gün kaldı,hem ses ve kayıt ve int.sorunlarınıda gidermediler.veya gideremediler.SAMSUNG,un sitesinde yetkililere yazdık,hiç aramadılar,5 gün serviste kaldığı halde ve şikayetlerimizi belirtiğimiz halde verdiğimiz gibi,yine aynı EL DEĞMEMİŞ,(Tamir edilmemiş)olarak geri aldık,bizden bu kadar,deyip,başlarından savdılar.
syn. bilen arkadaş ,,
bu telefonu verip, farkıyla birlikte SAMSUNG i8910,hd.yi düşünüyoruz,biz CHİP.e ve bu sitede bulunan dostlara değer verdiğimiz için bu yazıyı yazdık.
veya SONY xperia 10,u veya sizin bilgnizle yönlendirmenizi istediğimiz bir marka (dokunmatik ve büyük ekran) ne alabiliriz?
samsung,hd 3.7 inç..sony xperia 10 4 inç ancak,samsungda elle yazılım özelliği vardır,mesela bir resim veya çiçek veya başka bir grafik yapmak özelliği,,bu sony.de yoktur.ayrıca samsung hd.de dvix var,sony,de yoktur.
samsung.un servis durumu iyi değil,ilgilenmeleri yetersiz ve müşterisini aldatıyor,(bizim gittiğimz svs. böyle yaptı,diğerlerini bilmiyoruz)
YARDIMCI OLMANIZI VE DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞMANIZI VE HANGİ TELEFONU TERCİH ETMEMİZDE BELİRTİLERİNİZİ RİCA EDERİZ.saygılarımızla,,

2.yorumumuz..
symbian,mı ileride iyi olur,SAMSUNG İ8910 HD. SYMBİAN,yazılımıdır.
yoksa android mi ?
android,de sony.xperia 10,google. vs.
TERCİHİMİZ HANGİ YAZILIM DİLİ OLSUN..???
teşekkürler ve herkese iyi günler dileğiyle..

NOT.....bu sitede cevaplarınızı acilen 2 yorumumuza ve düşüncelerimize İLGİNİZİ bekliyoruz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir