Wind Netbook ile daha uzun batarya ömrü

MSI, yeni Wind Netbook serisi ile kullanıcıları daha uzun süre prizlerden uzak tutmaya niyetli!

Wind Netbook ile daha uzun batarya ömrü
6 hücreli bataryalar sayesinde Wind Netbook'lar 4 ila 7 saat elektriksiz çalışabiliyor.

Notebook kullanıcıları için batarya ömrü son derece önemlidir. MSI da yeni jenerasyon Wind Netbook'larını bundan böyle 6 hücreli bataryalarıyla beraber satışa çıkarmayı planlıyor.

Micro-Star International (MSI) tarafından yapılan açıklamada tüketicilerin dilerlerse 3 hücreli bataryaya sahip olan modelleri de tercih edebileceği belirtilirken, 6 hücreli bataryayı içerisinde barındıran modellerin de önümüzdeki haftalarda satışa sunulacağı vurgulandı.

Ancak kullanıcılar her ne kadar uzun batarya ömrünü tercih etmek istese de, 6 hücreli olan bu bataryalara sahip modellerin 3 hücreli bataryaya sahip olan modellere göre nispeten daha ağır olacağını da eklemek gerekiyor. 3 hücreli batarya tek başına yaklaşık 1 kg ağırlığındayken, 6 hücreli olanlarda ise bu ağırlık 1.2 kg'a kadar ulaşıyor.

MSI'ın wb sitesinde yer alan bir başka açıklamaya göre ise Wind modellerinin bir kısmı Windows XP yerine Suse Linux işletim sistemiyle beraber vitrindeki yerini alacak.

4 ila 7 saat elektriksiz çalışabilen 6 hücreli bataryaya sahip Wind Netbook'ların Ağustos ayı içerisinde satışa sunulması öngörülüyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Harika bir haber bunu bekliyordum. En iyi netbook bu ve de ozellikle uzun omurlu bataryadan sonra...

linux yüklü sistemlerin böyle yaygınlaştığını görmek beni mutlu ediyor;)

nereye yaygınlaşıyor onu alan insanların %70-80'i xp kurup yoluna devam edicek öyle satılsa nolurki =)

7 saat bence çok iyi bir değer fakat kim dayanabilir 7 saat bilgisayarın başında durmaya onu bilemem

Dell Latitude E6500'ün bataryası 19 saate kadar dayanabiliyormuş....Buna ne diyorsunuz

hiçbir lityum pil 19 saat dayanamz laptop buyuklugunde bır pıl de olsa dayanamaz belkı travel-battery takarsa 10 saat falan oluyo..hepsi sallama

ben de satışa çıktığı gün media markt mağazasından aldım ama 6 yerine 3 hücreli pil ile satılıyor ve pil ömrü 2,5 saat.
pil ömrü hariç çok güzel bir bilgisayar.

alet win xp kurlu satılıyor. pil 3 hücreli ve minimum kullanımda 2 saat 45 dakika azami çalışma süresi veriyor.

macbook air 5 saat dayanıyo bu 7 saat mi dayanıyo exik bence. hıh

Sene 1993 yer istanbul koç-sistem okmeydanı bürosu,arkadaşımın bir müşterisi A.B.D den bir notebook getirmiş türkçe karakterleri tanımıyor,compaq preserio pentium 1 200 mhz ,şarj adaptörü getirilmeyi unutulduğundan,low battery vererek "7 saat"çalıştı.Full şarj ile 19 saat çalışıyordu...cemcem@lycos.com

Sene 2006 yer istanbul şişli bir müşterimin fotoğraf stüdyosunda bir pc ile uğraşıyorum masanın kenarında bir macbook ile dvd'si üzerinden mp3 dinliyoruz yine şarj adaptörü ortalarda yok 7 saat müzik dinledik...Buradan ne çıkıyor?Ne kadar "tapon,dandik"mal varsa maalesef 3.Dünya ülkesi olarak görülen ülkemize üstte tanıtılan cihazlar getiriliyor.2000 yılında gittiğim Almanyada "gerçek"cebit bilişim fuarında gördüğüm teknoloji haalaa buraya gelemedi maalesef...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir