Windows 10, 1 milyar cihaz hedefini tam tutturamadı

Microsoft yetkilileri Windows 10'la ilgili 2018 tahminlerinin biraz gecikeceğini düşünüyor!

  • Cenk Atlı
Windows 10 için 2018 tahmini tutmadı!

Yazılım devi Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 10'un 2018'in ortaları itibariyle 1 milyar cihazda yüklü olacağına dair tahminler öyle görünüyor ki biraz değişebilir.

ZDNet'te yer alan habere göre Microsoft yetkilileri Windows 10 pazarında 1 milyar rakamının halen yakalabileceğini düşünüyorlar, fakat bunun 2018'de gerçekleşeceğine dair öngörüleri giderek farklılaşıyor.

Microsoft yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10, 350 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısına ulaşarak Windows tarihinin en hızlı açılışını gerçekleştirdi. Yetkililer Windows 10'un gösterdiği bu başarıdan memnun olduklarını fakat 2018'deki 1 milyar aylık aktif kullanıcı hedefinin tahmin ettiklerinden biraz daha fazla zaman alacağını ifade etti.

Yetkililere göre Windows 10'un 2018 hedefinin gecikmesindeki bir diğer önemli neden ise Windows Phone pazarındaki beklentilerin altında kalan satış rakamları.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows 10 iyidir.................(noktaları "yorumunuz en az 20 karakterli olmalıdır" dedi diye yazdım)

@18 Temmuz 2016 18:21 Windows 10 iyidir Windows95'ten

Hem stabiliteyi sağlamak için büyük güncelleme çıkarın hem de ücretsiz yükseltme süresini uzatmayın. Olacak iş mi?

Açıkçası zor gönüllü olarak windows 10 a geçmek istesem de hep yükleme sırasında hata verdi ,netde bulduğum çözümler hiç bir ise yaramadi.Bunun yanında bi çok kez denemem sonucu internet kotamin büyük kısmını harcamış oldum .Eminim bu sorunu yaşıyan birçok insan vazgeçmiştir .

demek ki beklediğiniz kadar iyi bir işletim sistemi yapamamışsınız ki beklentiler bahara kaldı. sürekli apple'a laf edip duruyoruz kafasına göre takılıyor diye microfost'unda apple'dan kalır yanı yok

Komple yeni bir sistem uyduracağınıza w7 yi update yaparak geliştirseydiniz en sonunda da adını w10 diye değiştirseydiniz daha akıllıca olmazmıydı.Telefonlarıda wp8,1 i geliştirip wp10 adı verebilirdiniz.sıfırdan w10 a fiden zaman ve masraf marketi geliştirmeye ve reklama ayrılırdı.mesela yüz binlerce wp10 telefonu Bedava dağıtabilirdiniz.

@19 Temmuz 2016 05:46 zaten 7 den direk 10 a güncelleyebiliyosun...şimdi bunu demene ne gerek vardı...

En az 3 senesi var W10'un; bu süreden önce ne donanım sürücüleri ne uygulamalar ne de sistemin kendisi hazır sayılır. Çok baş ağrıtacak, önemli dosyalarınızı daima yedekleyin.

w10 ilk çıktıgından beri kullanıyorum w7 den kalır yanı yok aksine w7 1.5 gb ram kullanırken w10 1.1gb ram kullanıyor ayrıca dx12 api leri var çogu uygulama ve oyun w10a göre düzenleniyor...geçmemek için neden yok 2 3 adımda windows 7 gibi kullanabilirsiniz aslında bilgisayarınızı program veya herhangi bişey kurmadan...güncel olmak herzaman iyidir :)

Söz verdiği yenilikleri yapmadığı sürece zor geçer!

Beyler siz daha windows 10 da mı kaldınız ben windows 95 e geçtim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play