Windows 10, aynı IE11 ile gelecek!

Microsoft, Windows 10'da birlikte gelecek Spartan ve IE11'le ilgili soru işaretlerini giderdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10, aynı IE11 ile gelecek!

Spartan'ın varsayılan web tarayıcısı olarak geleceği Windows 10, yaz ayında piyasaya sürülecek. Spartan, IE11'deki Trident motorunun modern web için özelleştirilmiş bir sürümüyle geliyor.

Windows 10'da Internet Explorer 11'in de ikinci bir web tarayıcısı olarak bulunacağı biliniyordu. Microsoft'tan gelen yeni bir açıklama ise IE11'in yenilenen Trident motorunu kullanmayacağını ortaya çıkardı. Microsoft'un yaptığı açıklama, şöyle oldu:

"Windows Insider'lardan ve müşterilerimizden gelen güçlü geri bildirimleri temel alarak Windows 10'da yeni motora yalnızca Project Spartan'ın ev sahipliği yapacağını duyuruyoruz. Internet Explorer 11'de Windows 8.1'e göre temelde herhangi bir değişiklik olmayacak ve IE11, eski motora ev sahipliği yapmaya devam edecek."

IE11'in değiştirilmeden sunulmasının arkasında Microsoft'un eski uygulamalara sunduğu yazılım iskeleti desteğini devam ettirmek istemesi yatıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows 10 da iki tane tarayıcı son derece gereksizdir. Microsoft gibi bir dev bu sorunu ve geri bildirimleri çok önceden çözmeliydi ama tabi ki bir Apple ve buna bağlı Safari motoru gibi bir şey yapamadıklarından durumlarını gayet normal karşılıyorum....

@26 Mar 2015 16:38 oradaki haberi hiç okumadın dimi. safari örneği vermişsin birde. safarinin internette esamasi bile okunmaz

Aynı tas aynı hamam...

Ad değiştirmekle olmaz. Performansı ve görünümü iyileştirin.

Forever Firefox and Chrome

devam et microsoft. tasarımlarını daha da kötüleştirmeye çalış (tabi bu mümkünse) ve bizim seni batırmamıza gerek kalmasın kendi kendine bat. mac os x ve linux ile mutlu mesut yaşayalım.

Ulan explorer 8 çıkarmışsınız eşşeğim bile ondan hızlı internet explorer mahvoldu çok yavaş sürekli donuyor öldü artık spartan da aynı olcak kesin çünkü microsoft bil gates den sonra öldü zaten bitti içine ettiler bill gates gittikten sonra explorerin...

Sen de yorum yaz