Windows 10, bilgisayarınıza böyle gelecek!

Windows 10'u Windows 8 veya 7'nin üzerine yükleyecek olanları ilgilendiren ipuçları ortaya çıktı!

Windows 10, bilgisayarınıza böyle gelecek!

Temmuz ayında çıkacağını duyduğumuz Windows 10, varolan işletim sistemini güncellemek isteyenlere nasıl sunulacak? Microsoft'un isteğe bağlı KB3035583 güncellemesinde yapılan incelemeler, büyük geçişin nasıl gerçekleşeceği konusunda ipuçları veriyor.

Sözkonusu güncelleme, Windows 8.1 ve Windows 7 kullanıcılarının bilgisayarına GWX (Get Windows 10) adında bir klasör ekliyor. GWX klasörünün içerisinde bulunan bir XML dosyasındaki "Anticipation UX" adlı bölümde, kullanıcıya güncellemeyle ilgili gösterilecek bir uyarı yer alıyor. "ReservationPage" bölümünde ise muhtemelen kullanıcıların Windows güncellemesi konusunda tercih yapmalarını sağlayacak bir kod var.

XML dosyasındaki diğer bölümlerin başlıkları arasında, kurulumun aşamalarını belirten "DownloadInProgress", "DownloadComplete", "ReadyForSetup", "SetupInProgress" ve "SetupComplete" var.

Microsoft, Windows'un yeni sürümünü herkese ulaştırmak için çok çalışıyor. Firma, geçişin sorunsuz olabilmesi için Windows 10'un son yapılarına eşten-eşe (P2P) güncelleme özelliğini bile entegre etmişti. AMD'nin geçenlerde yanlışlıkla verdiği bilgiye göre Windows 10, Temmuz'un sonunda indirilmeye sunulabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Eğer hala 1001 çeşit virüs bulaşma sorunu varsa hiç çıkartmasınlar. İsterse windows 41 çıksın ama viruse karşı korunaksızsa ne farkeder.

@25 Nisan 2015 02:29 en çok kullanılan işletim sistemi olunca bunlar normal dostum...bak mesela samsung ve apple telefonların çakması daha çoktur neden çünkü daha çok satılır :) yani virüs yazan tayfa da tutup IOS için Linux için daha fazla virüs yazalım diye vakit kaybetmez..windows en çok kullanılan sistem olduğu için ondan alacakları sonuç daha fazladır.

@25 Nisan 2015 06:49 Samsung ve Apple çakması çokmu? Ulan Xperiaların tasarımını lenovo Huawei gibi devler taklit ediyor

@25 Nisan 2015 06:49 Doğru bilinen yanlışlardan biri daha. Neymiş linux kullanan az ondan virüs yazan yok. Linux alt yapısını bilmeden konuşmayalım lütfen.

@25 Nisan 2015 23:48 neyin kafasındasın bi çevrene bak kaç kişi hatta kullanan varmı linux

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir