Windows 10 bu hafta hazır!

Windows 10 için beklenen gün geldi, yeni nesil işletim sistemi bu hafta tamamlanıyor!

Windows 10 bu hafta tamamlanacak

Microsoft, bu güne kadarki en iddialı Windows sürümünü tamamlamak için yoğun bir mesai harcıyor. Artık son aşamaya gelen test süreciyle birlikte yeni nesil işletim sisteminin bu hafta tamamlanıp son şeklini alması bekleniyor.

Gelen bilgilere göre şirket bu hafta Windows 10'un RTM (Release to Manufacturing) sürümünü hazır hale getirip OEM partnerleri ve PC üreticilerine gönderecek. Ancak bu işletim sisteminin tam olarak bittiği anlamını taşımıyor. Microsoft, Windows 10'u sürekli olarak güncelleyerek yeni özellikler eklemeye devam edecek.

Resmi olarak 29 Temmuz'da dağıtımına başlanacak olan Windows 10, öncelikli olarak "Windows Insider" programına kayıtlı üyelere sunulacak ve daha sonra kademeli olarak tüm kullanıcıların geçiş yapması sağlanacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Gelsin artık şu Windows 10, beklemekten gına geldi. Cortana'yı kullanmak, sesli komutlar vermek, HoloLens ve Oculus Rift ile son nesil oyunları oynamak, XBox One ile oyunları PCde de oynamak istiyorum artık..

@07 Temmuz 2015 11:40 sen cortena,ya aşıkmısın.ya..illede cortana mı olacak..

@07 Temmuz 2015 11:40 allahda seni güldürsün :)

@07 Temmuz 2015 11:40 Cortana Türkiye desteğinin gelmesi 1 yılı bulur..

ben şuan 1130 sürümü kullanıyorum ve ben bu yayınlanmasından sonra çok hatanın olcağını düşünüyorum. mesela bü sürümde masaüstüm durduk yere gitti desktop yüklenemiyor vs dedi. yeni oturum açıp eski oturumuma geçince düzeliyor. mesela görev yöneticisi ve wireless bağlatımı kapatmak isteyince ilk tıklamarımda sistem yetkiniz yok diye hata veriyor ikinci tıklamamda işlem yapıyor. daha hata çokta aklıma şuan gelmedi. bence windows 10 çıksın 6 ay sonra kullanmaya başlayın bence.

@07 Temmuz 2015 11:47 atasözü..ON PARALIK FENER ANCAK BU KADAR YANAR.. Windows,un hala tam bir tecrübesi yoktur. ihtiyarlamışlar..hatasız kul olmaz şarkısınıda bırak WİNDOWS..hahahaha 7,den ayrılmayın..idareten.........oyun oynuyorsanızsa...!

@07 Temmuz 2015 11:47 10130 çok eski 10158, 10159, 10162 yapıları yayımlandı güncellesen sorunların düzelmiş olurdu muhtemelen

@07 Temmuz 2015 11:47 Haberin yok galiba Windows 10 yeni prewiev sürümünü yayınladı bende 1130 sürümünü kullandım hatalarla karşılaştım ama yeni çıkan Windows 10 Build 10162 sürümünde büyük oranda hatalar düzeltilmiş baya stabil çalışıyor tek gördüğüm hata Windows 10 açılırken şifre kutusunuda gösteriyor şifre koymadığım halde onuda rtm sürümünde deüzeltirler onun dışında şu ana kadar bir hataya rastlamadım Windows 10 Build 10162 sürümünü indir tekrar dene ne kadar stabil olduğunu göreceksin

@07 Temmuz 2015 11:47 Ben 10162 sürümüne güncelledim ve stabil bir şekilde çalışıyor.

@07 Temmuz 2015 11:47 Sen önce Türkçe öğren sonra yorum yap arkadaşım. Yazdıklarına bakılırsa sen zaten hatalarla dolusun işletim sistemine kusur bulmaya çalışma.

@07 Temmuz 2015 11:47 Son build numarası 10162. Bu sürümü yüklerseniz bir çok hatanın giderildiğini görürsünüz

@07 Temmuz 2015 13:11 sen o eski sürümde kal milleti hataya sevketme ileride bu sürümü alacak olan onca kişi rezerve etmeyip senin yüzünden para ödemesin bırak ilk sürüm hatalı olsun zaten düzeltiyorlar güncellemelerle sen kullanmayacaksın o kullanmayacak ee kim kullanıp hatayı bildirecek hatayı görecekler siz deneme sürümüne dahi karşıydınız win8 e de laf ettiler ama ben bir kere hata almadım win 7 de aldığım kadar siz en iyisi eski sürümü kullanmaya devam edin bırakın herkez kararını kendisi

tamamlanmadan sürecekler piyasaya keşke 1-2 ay daha bekleyip iyice adam akıllı yayınlasalar. Neyse İnşallah güzel olur. Rezervasyonumu yaptım.

@07 Temmuz 2015 12:31 isterseler seneye çıkarsınlar win8.1 çakması işletim sistemlerini millet meraklı yeni bişey kullanacak diye ben win7 den 8.1 geçeli daha 2 ay oldu tam zamanında geçtim sorunlar azaldıktan sonra şimdi millet 10 kuracak sonra diyecekler bu çalışmıyor sürücü yok şu sorun var yok bu farklı yani böyle sorunlar olçak onun için gelmese daha iyi

@07 Temmuz 2015 12:31 Böyle bir şeyi göze alamazlar bence, şu an olabildiğince test etmişlerdir. :)

daha bu kurumuş et,,çok su çekeceğe benziyor.. Windows şimdiye kadar tam olarak ne yaptıki? tavşanın suyunun suyu.. xp sakat..Vista sakat..win.7 sakat..w9 uçtu..öldü...win.10 sakatların sakatı.. ehh aynen bu şarkı sözüne benziyor.. SAÇLARIN TARUMAR GÖZLERİNDEN NEM. ATEŞE BENZERKEN WİNDOWS KÜLE DÖNMÜŞSÜN.. .yalan mı?

@07 Temmuz 2015 13:14 win7 nin neresinde sakatlık var iletirsen sevinirim şuandaki kulladığım pc 5.senesini dolduruyor ve win7 den hiçbir zaman pişman olmadım ama tabiki benim win7 orjinal sıkıntı çektiğin win7 korsan ise onu bilemem.Ayrıca benim düşünceme göre xp şuana kadar microsoft'un çıkardığı en sağlam işletim sistemidir.Win7,8,8.1 ve 10 'nun babası diyebilirim.Son olarak win9 diye bir işletim sistemi çıkmadı sanırım win8 demek istedin

30 temmuz sabahı yeni bir batman arkham knight vakası seziyorum :) anlayan anlamıştır....

bende 2.5 senedir format atmıyorum gelsin w10 a geçeceğim direk...rahatlasın az bilgisayar...

YENİ VİSTA YA MERHABA YADA WİN ME :)

Sanki etrafta başka işletim sistemi yok illa Windows kullanmak zorundasınız. Adamlar kimseye zorla ürün satmıyor. İsteyen Linux kullanır isteyen MacOs. Bu kadar Windows düşmanı varken niye hala bu kadar çok kullanım oranı var anlamadım gitti. Hem Microsoft ürünü kullanıp (lisanslı ya da lisanssız) hem de bu kadar çamur atmak. Ayıp arkadaşlar. Ya daha iyisini yapacaksın, ya kullanmayacaksın ya da çamur atmayacaksın...

Hala ve hala AMD kartlarda sürücü sorunu var. Oyuna giriyorum. FPS bir 70 oluyor bir 20 oluyor. Harici ekran kartı kısır döngü şeklinde sürekli kapanıyor ve HD4000'e devrediyor sonra tekrar çalışıyor.

10162ye yükselttim geçende ama windows etkinleştirilemedi diye hata vermeye başladı yardımcı olabilecek biri var mı arkadaşlar?

Gayet kararlı (stable) bir surum çıkacaktır kanımca. Windowsun kaybı butun dünyanın kaybıdır. Bu rekabet ortamında böyle bir devin çokuşu herkese zarar verir. En kötüsü linux turevlerine kalır ki ortalık bu çok fena olur. Bence sistemin tek eksiği masaustunde gezinirken dosyalarda falan o menuler aynı kaldı. Yeni sistem gavası vermiyor yani.

Ben bilgisayarı formatlayıp duruyorum bir buçuk yıldır.Bu yüzden Windows 8.1'den nefret ediyorum win 10'a geçeceğim.İnşallah bir yıldan sonra sorun çıkarmazlar.

bu yazacaklarımı çok iyi okuyun lisansız bilgisayarlarda güncellemeleri kapatırsanız lisanslılardada güncellemeleri kapatırsanız sizin şu anakadar aldığınız bütün sorunlar ile karşı karşıya gelirsiniz xp en büyük hatadır her an çökersiniz nasıl çöktüğünüde hiç biriniz fark edemezsiniz sizin sorunlu deyip kraklar ile kullandığınız vistadan hiç bir zaman çok büyük hatalar alınmamıştır windovs 7 söylesekte daha hala içini editleyip editleyip aldığınız hataları buralarda hata diye yazıyorsunuz

windovs 7 de değiştirmediğiniz yeri kalmadı 2 DVD sidisi ile format atıp hiç bir şey yapmadan bunu bilgisayarcılar ve internet kafeciler yapıyor veriyorsunuz insanlara windovs 8 ve windovs 8.1 neden beğenmediniz söyleyelim içini editleyemediniz çünkü normal kurulumu en aşağı 3 saattir güncellemeler ile 6 saat ile 12 saat arasıdır windovs 8 ve 8.1 rin iç yapıları ayrıdır editleyemezsiniz güvenlikten bahsediyorsunuz kendi içindeki defenderi tek kullanın yeterlidir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir