Windows 10'dan bu cihazlarda masaüstü yok!

Windows 10'u kullanacak olan bu cihazlarda, bildiğiniz klasik masaüstünü bulamayacaksınız!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10, bu cihazlarda masaüstsüz olacak!

Windows 10'un 8 inç'ten küçük cihazlarda masaüstüne sahip olmayacağı doğrulandı. Microsoft'tan Joe Belfiore tarafından Twitter'da yapılan açıklamaya göre masaüstü, 8 inç'lik ve daha büyük cihazlara özel olacak.

Belfiore, "geleneksel" Windows programlarının 8 inç ve daha büyük cihazlarda çalışacağını, 8 inç'ten küçük telefon, tablet, phablet gibi cihazların masaüstüne sahip olmayacağını söyledi. Buradan 8 inç'ten küçük cihazların Metro stili uygulamalar çalıştıracağını anlıyoruz.

Belfiore, daha sonra mevcut 7 inç'lik cihazların masaüstünü kullanabileceğini söyledi. Bizim açıklamalardan anladığımız ise Windows 10 ile gelecek olan yeni 8 inç'ten küçük cihazların masaüstüne sahip olmayacağı.

Microsoft'un bu hamlesi, Windows RT'de yaptığı hatadan bir geri adım olarak nitelendirilebilir. Windows RT'li tabletler, masaüstüne sahip olsa da, Office ve temel Windows uygulamaları dışında normal programları çalıştıramıyorlardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

canım applem siz çöp windowsla gururlanın

@28 Oca 2015 14:01 abi şu Apple'cıları rezil etmekten ben sıkıldım, onlar Windows haberlerine gelip Apple <3 demekten sıkılmadılar... Arkadaşım Apple'ın sizi özel olduğunuzu söyleyerek kandırdığının farkında değil misiniz ya? ABD dışında hiçbir yerde ucuz değil Apple ürünleri illa Apple istiyom Apple diyeceksen git ABD'de yaşa 200€ maliyeti olan, elde bükülen telefonlara 3000? verme gözünü seveyim parayı kolay kazanmıyoruz. Ya da siz Mac kullanıcıları gibi "çok özel" açıkları olan yazılımlarına o kadar para verme, kur bi Hackintosh, Linux gibi bedavaya Mac'in olsun. Şimdi Mac OS X 10.9'dan beri bedava zaten diyecek beni deli edecek... Mac OS X 10.6'dan sonraki sürümleri kullananlara bedava, ama yeni Mac alanlardan lisans ücreti alıyorlar hala. Aynı Windows 10'daki gibi. 7 ve sonrasını kullananlara bedava, onun dışındakiler paralı geçecek. Profesyonel kullanıcı gelir, hızlı stabil işimi fazlasıyla görüyor derse böyle şeyler yapmam da, Casual kullanıcı gelip böyle yorum yapıyor ya, bi de elindeki "özel" bilgisayarı sadece internete girmek için kullanıyorken...

Toshiba Encore 8 tabletin var. Win 8.1 çalıştıran, desktop modunu nadiren kullanıyorum, fakat olmamasını istemem. 7 incte durum nasıl olur onu bilmemem tabi.

Bunu biliyoruz zaten

zaten o boyutlarda masaüstünü kullanmak işkence olur bence.

Fark eden var mı ? Windows 10'da desktop diye arayınca masaüstü modern uygulama olarak çıkıyor

Windows RT!yi çöpe attılar yazıklar olsun daha yeni aldım rezil microsoft

widgetler nerde

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play