Windows 10'un final sürümü için yeni hedef...

Herkes Windows 10'un Ağustos ayında geleceğini bekliyor ama Microsoft'un hedefi "biraz" farklı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un final sürümü için yeni hedef Haziran
Haziran ayı daha akıllıca bir seçim olablir

Microsoft, Windows 10'un teknik önizleme sürümündeki sorunları gidermek üzere var gücüyle çalışıyor. Hedefteyse tabi ki final sürüm var, ancak bu sürümün tam olarak ne zaman geleceğiyle ilgili resmi bir bilgi yok.

Neowin.net'in kulağına gelen son fısıltılara göre Microsoft, Windows 10'u Haziran ayında tamamlayıp piyasaya sürmek istiyor. Peki bu bilgi doğruysa Microsoft, Windows 10'u neden daha önce üstü kapalı bir biçimde söylendiği gibi Ağustos ayında yayınlamıyor? Bunun nedeni oldukça açık: Firma, okullara lisans ve cihaz satma fırsatını elinden kaçırmak istemiyor.

Surface Pro 3 yeni bir cihaz olsa da, zaman içinde yerini başka bir Surface'in alacağı bir gerçek ve Microsoft, yeni bir Surface'i Windows 8.1 yerine Windows 10'la piyasaya sürebilir.

Windows 10 hakkındaki bir sonraki önemli etkinlik, Nisan'ın sonundaki geliştirici etkinliği BUILD olacak. Bu etkinlikte işletim sistemi hakkında çok daha fazla şey öğrenmeyi bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bizim okul daha win7 ne win10'u ya Linux kurmaya çalıştım okuldan atılmaktan döndüm :D teknolojiden gram anladıkları yok :D

@10 Şub 2015 20:50 Doğru bizim ülkemiz yeterince vermiyor ilgiyi.

@10 Şub 2015 20:50 okul bilgisayarına kafana esen işletim sistemini yükleyemezsin. atılmadığına dua et. kendi pc'ne ne istersen onu kur karışan eden olmaz.

Microsoft her zaman ki gibi sağlam oynuyor oyunu. Yanlız aero glass gelsin!

@pesimistmf aero bu saatten sonra gerı gelmez, ama gelse hiç fena olmazdı

hihi siz daha windowsla uğuraşın

Hazirana yetişirse, çıkmasına 4 aydan fazla var demektir. Format atalı 2 ay oldu. 4 ay daha dayanır :)

böyle bir yorum nasıl yapılmış anlamıyorum. MS sadece bizim ülkemizde mi mevcut? Evet bizde okullar o dönemde kapanıp yenileme çalışmaları başlıyor olabilir ama dünyada çok farklı dönemlere gelen eğitim süreçleri, sistemleri mevcut. Firmanın daha global bir yaklaşımı olması gerek. Haber olsun diye haber yapma CHIP. Zaten böyle bir sitede "kan" ile ilgili haber yapılması haber ve bilgi zenginliği bakımından pek iyi bir durumda olunmadığının göstergesiydi.

Hiçbir zaman haber olsun diye haber yapmadık. ABD'de de, Avrupa'da da, ülkemizde de eğitim takvimi benzer şekilde hazırlanıyor. Ve bu kanı sadece bize ait değil; önemli teknoloji yayınları da aynı şekilde yorum yapıyor. Kan ile ilgili haber yapmadık, makale yazdık. Ve bu makale bilimsel bir makaleydi. Sitemizde bilimle ilgili konulara, elimizden geldiği kadar yer vermeye çalışıyoruz ve bu durumdan memnun olan çok büyük bir okuyucu kitlemiz var. Kaldı ki, bahsettiğiniz makale ile ilgili çok iyi geri dönüşler de aldık. Bir konu sizin ilginizi çekmiyorsa kimsenin de ilgisini çekmeyecek diye bir kural yok. Saygılarımızla...

Ben win10 mobile yi sabırsızlıkla bekliyorum

windows 10 hızlandıracak 10 ipucu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play