Windows 10 Giriş Mesajı Nasıl Değiştirilir?

Windows 10'un giriş mesajı ve arka planı nasıl değiştirilir? Açıkladık.

Windows Giriş Mesajı Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızı her açtığınızda aynı mesajı görmek biraz sıkıcı mı gelmeye başladı? Windows 10, oturum açma ekranını kişiselleştirmeye yönelik bazı yollar sunuyor. İşte giriş ekranına mesaj eklemenin ve oturum açma ekranındaki arka planı değiştirmenin yolu.

Windows 10 Oturum Açma Mesajını Değiştirme

Oturum açma ekranına kurumsal bir mesaj, laptop'unuzun kaybolmasına karşı adresiniz gibi bilgileri ekleyebilirsiniz. Burada oturum açma ekranının değişmeyeceğini, Tamam'a bastığınızda kaybolan yeni bir sayfa gösterileceğini belirtelim.

Win + R tuşlarına basın ve regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyiciyi açın. Sol tarafta HKEY_LOCAL_MACHINE üzerine tıklayın ve Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\System yolunu izleyin.

System altında, sağ tarafta legalnoticecaption öğesini göreceksiniz. Bu öğeye sağ tıklayın ve Değiştir'e tıklayın. Değer verisi kutucuğuna mesajınızın başlığını girin. Buraya ilgi çeken veya eğlenceli bir cümle yazabilirsiniz.

Şimdi legalnoticetext'i bulun ve yine sağ tıklayıp Değiştir'e tıklayın. Şimdi Value Data altında daha detaylı bir mesaj yazın. Buraya örneğin "Bulunursa lütfen şu adrese getirin" gibi bir mesaj yazabilirsiniz.

Tamam'a tıklayarak mesajınızı kaydedin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın. Windows'u baştan başlatarak ayarı geçerli hale getirin.

Windows 10 Oturum Açma Ekranına Yeni Arka Plan Ekleyin

Arka plan görüntüsünü değiştirmek için Win + I tuşlarına basarak Ayarlar ekranını açın ve Kişiselleştirme > Kilit Ekranı yolunu izleyin. Burada Arka plan açılır menüsünü bulun ve Windows spot ışığı, Resim ve Slayt Gösterisi seçeneklerinden birine tıklayın. Son iki seçenek, kendi kitaplığınızdan resim seçmenize izin veriyor.

Bu resmi kilit ekranı için seçeneğinizden, Oturum açma ekranında kilit ekranı arka plan resmini göster seçeneğinin etkin olmasına dikkat edin.

Ayarların geçerli hale gelip gelmediğini kontrol etmek için Windows oturumunuzu kapatıp tekrar açın.

Windows 10'da tüm yapabilecekleriniz bu kadar, yani yazı tipini değiştiremiyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

öyle bir girdi yok bende regeditte sayın chip, win 10 kullanıyorum evet.

bende var teşekkür ederim sayın chip çok güzel oldu

Resimler yeterli şimdilik Boş mesaj işlerine gerek yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost