Windows 10 güncellemesi için ekstra çözümler!

Windows 10'un KB3189866 kümülatif güncellemesinde sorun mu yaşadınız? İşte çözümü!

  • Cenk Atlı
Windows 10 güncellemesi için ekstra çözümler!

Windows için yayınlanan kümülatif güncellemeler daha önceden yayınlanan bir dizi güncellemenin toplu halde sunulmasını sağlıyor. Söz konusu güncellemeler bir süredir güncelleme yapmamış olan kullanıcılar için oldukça kullanışlı, zira bu sayede eski güncellemeleri tek tek güncellemeye gerek kalmadan Anniversary Update gibi büyük güncellemelere geçilebiliyor.

Diğer yandan bu tarz güncellemelerde bazen sorunlar da yaşanabiliyor. En son yayınlanan KB3189866 kodlu kümülatif güncelleme de işte bunlardan birisi. Zira birçok Windows kullanıcısı söz konusu güncelleme sürecinin belirli aşamalarında çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını rapor ediyor.

Eğer siz de benzer sorunlar yaşadıysanız bu sorunun üstesinden gelmek için yapabileceğiniz düzeltmeler de var:

  • Öncelikle Windows Update Sorun Giderme'yi çalıştırmayı denemelisiniz. Bu araca ulaşmak için Başlat Menüsü'nde Sorun Giderme'yi aratın. Ardından Sistem ve Güvenlik bölümünün altında Windows Update ile ilgili Sorunları Düzelt'e tıklayın.
  • Diğer bir adım ise genelde C:\Windows klasöründe ya da Windows 10'u yüklediğiniz sürücüde yer alan SoftwareDistribution klasöründeki bütün dosyaları seçerek onları silmek.
  • Ayrıca ilgili güncellemeyi doğrudan indirmeyi de seçebilirsiniz. Microsoft Güncelleme Kataloğu üzerinden çeşitli Windows güncellemeleri için kurulum dosyalarını manuel olarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Şirket pcleri %32 de takılı kaldı. Bir gün sonra hiç ilerlememiş olduğunu gördük. Microsoft iyice eline yüzüne bulaştırdı.

@24 Eylül 2016 20:58 Eline yüzüne bulaştıran belki de sen ve senin gibilerdir. Bilgisayar kulanmayı bilmiyorsan açıkça söyle. Windows 10 ilk Insider sürümü çıktığında sıfır kurulum yaptım o günden beri 5-10 dk'da halledilecek basit hatalar dışında tek bir sorun yaşamadım (günlük 5-10 saat aktif kullanıyorum). Bilgisayarı adam gibi kulanın sorun çıkmaz

@25 Eylül 2016 20:37 bu kadar sert cevap vermeni gerektiren şey microsoftun avukatı olmandan başkası değildir diye düşünüyorum. Anlamıyorum ne bu asabiyet ?

Çareler değil sorunlar tükenmiyor olmalıydı. Durumu karşılayan doğru cümle bu. Ortada Windows 10'dan kaynaklı bir sorun var, çözüm değil.

Kronik Windows hastalıkları işte bunlar. İyi bakın ahali savunduğunuz, para verdiğiniz(ya da çaldığınız)işletim sisteminin halidir bu. İnatla savunuyorsunuz ya(korsan oyun, program kullanmak için bilhassa)siz savunmaya devam edin. Sizler özgürlüğün değerini anlayamayacaksınız. Bana kalkıp çaldığınız, korsan program indirdiğiniz sistemi gelipte savunmayın. Linux'ta şöyle problem bilmem ne diyenler 12 senedir kullanıyorum daha ben problem yaşamadım. Biraz zeka işi! Takip et >>>> Linux özgürlüktür!

@25 Eylül 2016 10:11 linux nesnel değil, herkes de coder değil, bir install için bile terminal kullanıyorsun. bir sürü dağıtıcı sürüm var onlar nesnelleştirmişler sağolsunlar ama birgün varlar öteki gün yoklar. en önemlisi oyun desteği yok, bir çok alışagelmiş windows uygulaması linux versiyonu yok. dışlanmış bir sistem ama tabanı çok müsait, dünya henüz hazır değil, birgün herkes kendi işletim sistemini yazacak.

Güncellemeyi elle indirip kurmaktan başka hiçbir çözüm işe yaramadı.

resmen tüketiyor interneti bu güncellemeler. takılıyor ve tekrar tekrar aynı güncellemeleri indiriyor.

windows update'te bir sıkıntı var doğru, ama gerisi güzel. windows 10 da update dışıdna bir problemle karşılaşmadım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play