Windows 10 için 1 milyon geri bildirim!

Microsoft'un yeni işletim sisteminin yoğun ilgi gördüğü, açıklanan bu rakamla doğrulandı!

  • Levent Öztürk
Windows 10, 1 milyon geri bildirime ulaştı...

Microsoft'un Windows Insider lideri Gabe Aul, firmanın Feedback uygulaması aracılığı ile bir milyon geribildirim aldığını duyurdu.

Feedback uygulaması, işletim sisteminin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktaydı ve Microsoft'un, Windows 10 teknik önizleme sürümü hakkında Insider'ların ne düşündüğünü bildirmelerini sağlamaktaydı. Bunun yanı sıra, yaşanan sorunlar ve görülmesi istenen geliştirmeler de bildirilmekteydi.

Bu uygulama, aynı zamanda Windows 10 for Phones'un teknik önizleme sürümünün de bir parçası ve masaüstü sürümü ile aynı görevi görmekte.

Microsoft, tüketici geribildirimlerini dinlemek adına son yıllarda büyük bir çaba göstermekteydi ve yeni özelliklerin tartışılabileceği pek çok farklı yer yaratmaktaydı. Firmanın çekirdek ürünlerinden olan Windows'un da bu yoldan ilerlemesinde ise şaşılacak bir durum gözükmüyor. Öyle ki, Terry Myerson'un söylediğine göre Başlat menüsünün geri dönüşü kararı da kullanıcı geribildirimleri sayesinde alınmış bir karar idi.

Ancak Aul, bir milyonuncu geri bildirimin 10036 sürümünden mi olduğunu veya telefonlar için Windows 10 geri bildirimlerinin de bu sayıya dahil olup olmadığı konusunda bir açıklamada bulunmadı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Artık milleti nasıl canından bezdirdiyse win8 ile, millet dört gözle win10 bekliyor.... Microsoftun halleri işte...

@17 Mar 2015 20:28 gerçekten doğru söylüyorsun. çin seddi ile w10 aynı tarihte başlamış olsaydı 3000 km.lik çin seddi bitmişti hala bu w10 bitmedi.. hayret ya..GERÇEKTEN MİLLETİ BEZDİRTTİ.. YAPAMIYORSAN verelim demirciler yapar, windows..herşeyin uzatmalı. güncellemelerinde aynı..w10 güncellemesini 2014,te verecekti..2016,ya 7 ay kaldı hala verecek..!! biktık senden vindows ve samsung..ve lc..ve sony. ve google..5.0 da doğru dürüst çıkmatı..YILAN HİKAYELERİ..GİBİ.

Yaşasın Çöpdows bir numara

windows 10 çok güzel ben denedim ama netim olmadığı için güncelleyemedim ve 8.1 e döndüm inşallah bedava olur :)

sanal PC'ye kurdum güzel

Bir o kadar sorunlu yani ? Yeni sürüm çıksa da denesek. (Tabi ki aynı sorunu gönderen binlerce insan vardır ama ben abartıyorum)

@17 Mar 2015 22:47 adamlar önizleme sürümü yapıyo zaten sana direk sistemi vermiyo :D

Doğru yoldalar

merak edenler Windows 8 gibi bir enkazdan kurtumak için gün sayanlar tıpkı benim gibi

@18 Mar 2015 02:09 kendi adına konuş genelleme yapma....

Geribildirim sadece sorun demek değil, tasarımın şurasını beğenmedim, şurasını şöyle yapsanız daha iyi olur, Cortana TR'ye gelsin gibi bir sürü geri bildirim var.

Wnidows mu kaldı ya

1 milyon tekil şikayetlerin birçoğunun ortak/bezer sorunlara yapılmış olması ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir.

Şunu da unutmayın ki bazen çoğunluğa kalanişler en iyisi de olmazlar. Örneğin doğadakendi başına yetişen mısırların hepsi en iyi değil. Yani hepsini topladığında ancak ortalama kaliteyi bulursun. (Başlat menüsü konusu,yarı yarıya hariç olarak...)

windows 10 un 1 milyon tane hatası var burdanda microsofta selamlar

wındows 10 sarkı lıstesınden bırını tıklıyorsun resımlerdede aynı bırsure sonra basa donuyor tutamıyor ıkıncısı sonı kamerayla cektıyım vıdeları kobya yapınca kayıt tarıh ve saate gore kobya yapmıyor wındows 7 tarıh ve saate gore kobya yapıyor TV de oynatırken rasgele oynatıyor tarıh ve saate gore kobyalamayınca bunun duzeltılmesını ıstıyorum saygılarımla ahmet

Sen de yorum yaz