Windows 10 için ilk 10 gün raporu

Microsoft, Windows 10'un ilk 10 günkü indirilme sayısını açıkladı.

Windows 10 için ilk 10 gün raporu

Microsoft'un 29 Temmuz'da kullanıcılara sunduğu Windows 10 işletim sistemi, beklenen ilgiyi görmeye devam ediyor. İndirmeye sunulmasının ardından ilk 24 saat içinde 14 milyon kullanıcı tarafından indirilen Windows 10'un, ilk 10 günlük performansı da hiç fena sayılmaz.

Windows 10 İnceleme... Tıklayın...

İlk 10 gün içerisinde 27 milyon kişi tarafından kullanılmaya başlanan Windows 10, kısa sürede bu rakama ulaşmasıyla firma adına bir rekor getirmiş durumda. Öte yandan işletim sisteminin ilk günkü indirilme oranıyla kıyaslandığında bir yavaşlama söz konusu. 

Her ne kadar çoğu kullanıcı Windows 10'a geçiş sürecinde ve sonrasında bir sorunla karşılaşmasa da, bazı kullanıcılar Microsoft'u yükleme sırasında ortaya çıkan hatalardan dolayı eleştirmişlerdi. Yine Windows 10'la ilgili eleştirilen bir diğer nokta da, güvenlik konusuydu.

Windows 10'a güncellemeler de gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde bu güncellemeleri daha sık göreceğiz...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yahu henüz sürücü hataları ve bug(hata) lar var indirmeyin diyoruz :S

daha gecen hafta ki haber de 67 milyon oldu dememişmiydiniz.

Mevcut Win7 sistemimi Windows10'a güncelledim. Ancak 2 saat dayandıktan sonra koşarak Windows7'ye geri döndüm. Tabiiki faydası oldu, 2 yıldan sonra ilk kez temiz Win7 kurulumu yaptım.

windows 10 da windows 7 deki şeffaf ekran teması yok. windows 10 kurduktan sonra windows 7 ye geri dönüş yaptım. iyiki varsın windows 7

windows 10 mükemmel ve bütün sistem sürücülerim yüklü sıfır hata yüksek performans gecmeyenler bir an önce geçmeli

kurulması gereken 15 tane program var ve hepside windows kurulumundan daha uzun sürüyor.. kullandığım sistem biraz yıpransın o arada windows 10 da daha iyi olur o zaman geçeriz. acelemiz yok

Bende heyecanla bekliyordum ancak yeni gizlilik sozlesmesini gorunce dudaklarim ucukladi. Hicbir guc boyle bir isletim sistemini bilgiayarima kurduramaz.

Eeninde sonunda mecburende olsa geçeceğiz işte :) Boşuna win7 win8 falan demeyin..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir