Windows 10, indirme sayısında gaza bastı!

Windows 10, ilk gün ulaştığı 14 milyon indirme sayısından sonra, hafta sonuna da zaferle girdi!

Windows 10, indirme sayısında gaza bastı!

Biz zaten Windows 10 işletim sisteminin popüler olacağını tahmin edebiliyorduk. Öyle ki Microsoft, talepleri karşılamak için 40 Tb/s veri akışı sağlayabilecek bant genişliği bile satın almıştı. Yükseltme ilk olarak Windows Insider üyelerine açıldı ve araştırmalar 28 Temmuz tarihinde 10 Tb/s veri akışı sağlandığını işaret ediyordu. İlk gün indirme sayısı ise, 14 milyon olarak açıklanmıştı. Ve bu sayı, Cumartesi sabahı itibariyle yaklaşık 67 milyona ulaştı.

Microsoft bir önceki blog yazısında 24 saat içinde 14 milyon kullanıcının yeni nesil işletim sistemine geçiş yaptığını bildirmişti. Sayacın birden 67 milyona vurmuş olması, lansmanın ilk gününe oranla 5 kat fazla yükseltme oranına ulaşıldığını ortaya koyuyor.

Sadece bununla da sınırlı değil. Microsoft'un, 15 Tb/s veri akışıyla, Apple'ın işletim sistemi yükseltme dönemindeki 8 Tb/s rakamını ikiye katladığı ve yeni bir rekor kırdığı da belirtiliyor.

Microsoft daha önce önümüzdeki 2-3 yıl içersinde 1 milyar Windows 10 kullanıcısına ulaşmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Gelen veriler, şirketin bu amacına ulaşmak için iyi bir başlangıç yaptığını gösteriyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Microsoft fanları olarak her zaman yanındayız :)

Dün internet kotası yenilendiği için son bir şans daha deneyeyim dedim ve 3 bilgisayara yeni baştan toplam 11 GB veri indirdim ve bu sefer kurmayı başarabildim. Microsoft kotaları yedi bitirdi maşallah.

@03 Ağustos 2015 15:33 usta orjinel windows 10 iso indirseydin biosdaki keyine göre otomatik etkinleştiriyor

@03 Ağustos 2015 15:33 senin gibi beceriksizini de ilk defa görüyorum :) buda bir başarıdır tebrikler....

@04 Ağustos 2015 04:09 11 GB veriyi 3 bilgisayara bölersen bilgisayar başına 4 GB eder. Windows Update durmadan aynı veriyi indirip kotayı bitirdi. Beceriksizlikle ne ilgisi var? Programı ben mi yazdım?

hatırlarsanız, windows 7 yeni çıktığında alışıncaya kadar 10'larca kez kur kaldır yapıp xp'ye geri dönüyorduk. şimdi ise xp denilince bir sıkıntı basıyor insanı. Windows 10 kolaylığı kısa sürede yayılacaktır.

ben 8 de rahatım hatta bugün geri döndüm çok alışmışım 8.1 bile sarmıyor kolay gelsin mikisoft

kurdum hizli calisiyor tavsiye ederim herkese

nereden indirip kuracaz bi yardımcı olun

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir